Hellboy: Královna krve (2019)

Ruku na srdce, ani původní Perlmanův Hellboy za moc nestojí. Průměrné béčko, ale aspoň nějak zařaditelné. Cílová skupina tohoto filmu je mi ale naprostou záhadou. Na jednu stranu tu střeva a končetiny lítají ze strany na stranu, sprostě se mluví, ale dialogy a vtípky jak pro puboše a pekelné prasátko, jako by vypadlo ze seriálu Želvy Ninja. Bezďácký vzhled Hellboye je proti tomu to nejmenší zlo. Jedna hvězda za jakousi takousi apokalyptickou atmošku ke konci. Marshall s každým filmem potvrzuje svoji neschopnost.

Tiché místo (2018)

Zajímavý nápad tragicky zpracovaný. Nemá smysl vypisovat tuny nesmyslů, je to jeden z těch filmů, které rozcupujete na kousky s prstem v řiti. Mohlo to být alespoň koukatelné na efekty, nebo nápady. Bohužel nějakého imbecila napadlo pojmout celý film v komorním duchu a tak čučíme hodinu a půl na čtyřčlenou rodinu, jak chodí a mlčí. Bylo by daleko zajímavější koukat, jak by v takové situaci fungovalo třeba město o několika tisících lidech. Aspoň vesnička. Takhle to vypadá jak 16. díl 153. série Walking Dead.

Tetsuo (1989) odpad!

Vypatlaná (pseudo)intelektuální sračka, bez hlava a paty. Ó ano, stačí použít ta kouzelná alibistická slovíčka jako experimentální, surealistický, blablabla. Už mě to fakt nebaví. A neplatí to jenom u filmu. Jsem abnormálně alergický na tyhlety filmové, hudební, výtvarné hovna, ve kterých se vždycky nějací chytrolínci přehrabujou a hledají to něco v ničem. Co se ale vůbec divím ve světě, ve kterém se pětihvězdičkují filmy, kde někdo pět hodin spí, chodí se na koncert, kde "muzikant" "hraje" na krájenou mrkev, nebo se chodí na výstavu řitních otvorů.

Velká čínská zeď (2016)

Stejný problém jako u World War Z - Nejlepší nejepičtější scéna je někde za prostředkem, zbytek už jde do unylosti a nezáživnosti místo toho, aby to naopak gradovalo. Damon jasně ukazuje, jak zoufale se nehodí do historického/fantasy filmu. Vidět ho s mečem, nebo lukem, to je fakt pěst na oko. Ale na ty barvičky se opravdu nádherně kouká. Jinak průměrný film. Čtvrtá hvězdička je za to, že jakmile na scénu nastoupila velitelka Lin v modrém brnění, u mě nastoupila tvrdá erekce.

Přání smrti (2018)

Velkohubý neumětel a břídil Eli Roth absolutně nepochopil látku, kterou remakuje. Zloději, kteří slibujou hezké zacházení, jen když jim žena s dcerkou otevřou sejf? Boha jeho! Svět Paula Kerseyho v původní sérii byl špinavý, zkažený a plný zmrdů, kteří znásilňujou na potkání, protože prostě chtějí. A Willis tady nemá žádný psychologický vývoj. Zatímco Bronson si po prvním napadení musel dát skleničku, jak se třepal a po prvním zabití zvracel, Bruce je prostě úplně cool. Z doktora chladným mstitelem lusknutím prstu. Kdybych původní sérii nemiloval, byl bych shovívavější.

John Wick 3 (2019)

Parodie, cirkus, estráda. Wick jde do úplných hoven. Kdo si rval vlasy nad logikou dvojky (musíš splnit úmluvu, jinak tě Řád zlikviduje, když úmluvu splníš, tak tě zlikviduje taky, protože jsi zabil člena Řádu), tak u trojky nejspíš zhyne. Nebo alespoň vaše mozkové buňky. Ve světě Wicka už úplně zmizela policie, sniperské pušky a kreténi neustále nabíhají na odstřel, jak ovce. Hierarche Řádu už je totální tragikomická fraška. Všichni členové si dělají co chtějí, pravidla se tu neustále upravují, porušují, všichni furt máchají nějakýma cetkama a slibama , jednou jsme kámoši, pak zase nepřátelé na život a na smrt. Napřed vám Posuzovatel příjde říct, že jste na seznamu smrti a máte ultimátum se vystěhovat, ale pak stačí udělat bububu, tytyty, budeš poslouchat? Jo budu. Fajn všechno to smažem. Napřed si navzájem pozabíjíme půlku armád a bodyguardů, pak se poplácáme, že se vlastně dohromady tak moc nestalo a všecko fajn, ne? Ale kurva toho jediného Wicka prostě zabít musíme. Půl planety vymře kvůli štěnátku, co sralo CGI hovínka. Jenom by mě zajímalo, když ředitelce baletu komplet pozabíjeli bodyguárdstvo, čím bude Řádu nápomocná? Baletem? XD)))) Ultimátním WTF je zabíjení na nádraží, kde si dav lidí (zřejmě digitální z Matrixu) jen tak chodí s kufříkama, zatímco vedle nich (jako VÁŽNĚ!) umírají lidé. Co mě už mě taky nebetyčně sere, je ten Wickův "Cloack of Ability", který funguje přesně jako v rpg hrách, kdy vám nějaký magický předmět přidává tím víc síly, čím vít utrpíte damage. Je to sice klišé ze spousty martial art filmů, ale tady už fakt za hranicí únosnosti. Prostě: příjde týpek s mačetou - dokope, doseká Wicka a prohodí ho desetkrát sklem, příjde druhý týpek s mačetou - opět Wicka dokope, doseká a prohodí ho desetkrát sklem. Pak se Wick zvedne a OBA naráz zrube. Tož tak. Žádné fyzické vysílení, žádné finty a nápady, kdy z posledních sil něco vymyslí, využije. Prostě tvrdý reset zranění a jedem znova. Znáte tu klasickou scénu, kdy se po letech vidí přátelé a jeden je naštvaný, tak tomu druhému vlepí facku, nebo dá pěstí? No, tak tady naštvaná Halle Berry střelí Wicka do břicha. Fakt jsem čekal, kdy tam vyskočí (digitální)Leslie Nielsen, nebo Charlie Sheen. Vtipné je taky to ohleduplné jednání zabijáků, kteří, pokud je John neozbrojen, na něj jdou s noži (na motorkách vytáhnou mačety, zatímco mají za pasem bouchačky) a střelné zbraně používají teprve, až je John také ozbrojen. Muck. Třešničkou na dortu z exkrementů jsou zjevy v řadách Nejvyššího Řádu. Jeden ksicht vedle druhého. Ten chlapobab, co zvedal telefon, to už byla lidská zrůda. Mimochodem, takový zásadní dotaz. Nejvyšší řád je společenství zabijáků, páchajících nájemné vraždy, ano? Tak koho jako vraždí, když každý bezďák v New Yourku, každý taxikář v Egyptě a pomalu každá hajzlbába v Itálii patří k Řádu... ?!

John Wick 2 (2017)

Dřív se mi to líbilo. Teď už to nad tři nevytáhnu. Blboučké, jednotvárné. Začátek přidal pár skvělých nápadů, ale zbytek se vleče pořád dokola. Oproti jedničce zmizeli snipeři a cajti. Hierarchie Nejvyššího Řádu tady začíná mít nelogické thrhliny.

Sicario 2: Soldado (2018)

Začátek se slimákama vypadal slibně, pak se film stočí na úplně jiné téma. Škoda, nicméně pořád slušný biják. Poslední dobou mám smůlu na návštěvu kin. Mrzí mě, že na takové filmy musím narazit opravdovou náhodou. Kde jsou ty časy, kdy šel člověk do kina a automaticky vycházel spokojený.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Tak tohle můžu. Mazec. Téma velmi atraktivní (poněkud divný výraz pro drogové kartely =D), atmosférické, napínavé. Co je na filmu opravdu parádní je jeho nestranost. Spousta filmů se tak sice tváří, ale podprahově, nebo přímo divákům našeptávají "Tohle je zloduch, vidíš? A tohle klaďas." Tady opravdu neutrální pohled. Je pouze na vás, jestli vám bude sympatičtější jednání Emily a jejího parťáka, nebo Benicia a Joshe. Těším se na dvojku.

Ježek Sonic (2020)

Na jednu stranu zklamání jaksviňa, na druhou stranu vlastně nevím, co jsem od toho čekal. Sonic se asi na plátno nedá převést lépe. Leda nějaký hype akčňák, kde bude neustále lovit prstýnky a likvidovat bossy. Průměrná jednohubka, o které jsem třetí den nevěděl. Vykrádání Quick Silvera z X-Menů tomu taky dvakrát nepomohlo. Krom toho, tady to bylo docela blboučké, neboť Sonic tuhle hyperrychlost používal pouze jaksi na efekt. Jediný, kdo stojí za zmínku je Carrey, který si slizkého Robotnika opravdu užil.