Černé zrcadlo - Rachel, Jack a Ashley Too (2019) (epizoda)

Vůbec na mě s tak nízkými čísly nechoďte. Jediné, co mi na téhle obzvláště tematicky nevídané povídce iritovalo, byl vyzpívaný chraplák Miley Cyrus. Nevím, zda je její skutečný, nebo záměrný pro postavu, kterou ztvárňuje, ale vůbec mi nesedl. Co mě ale vyhouplo do vesmírných výšin, je mezititulková scéna, kde se z té rádoby showmanky stane ta sexy Miley Cyrus a se skvělou Madison Davenport rozjedou tu správnou verzi ústředního songu.

Černé zrcadlo - Smithereens (2019) (epizoda)

A zase jsem v rozporu s těmi nevděčnými ohlasy o jakémsi propadu seriálu. Sice Smithereens nenabízí žádný konkrétní sci-fi prvek, ale více než futuristicky spíše až moc aktuálně nahlíží na další problém, který je tu s námi a bude dnes a denně. A ono poučení z “přemodernizovanosti” světa je největším tahounem celého Black Mirror již od National Anthem. Kdo jste taky čuměl s hubou dokořán na přeměnu Tophera Grace?!

Simpsonovi - Dívka v orchestru (2019) (epizoda)

Cením epizodní role J.K. Simmonse a věrné snahy zparodovat Whiplash. Možnost Simpsonů utahovat si z kultovních filmů vítám pokaždé.

Simpsonovi - Virtuální vítězství (2019) (epizoda)

Doslova mě ty nejnovější epizody žlutého fenoménu začínají štvát. LOLko a jemu obdobné hry jsem nikdy nemusel a ony se musejí stát základem pro natahování stále více a více upadajícího seriálu. Ani ta vymazlená animace už nepřebíjí postarší legendární díly.

Lucifer - Pilot (2016) (epizoda)

Na doporučení (kterých bylo již vícero od vícero známých) jsem se konečně vrhl na jeden z dialogově nejironičtějších seriálů současnosti a zajisté s ním nekončím. Sice pilot nebyla žádná bomba, mám ale zvenčí slíbeno, že se mám prokousat pár prvními epizodami a pak přijde jízda, která mi nedovolí se od Lucifera odtrhnout. Tak snad ten pocit není ryze subjektivní.

Big Mouth - Ejakulace (2017) (epizoda)

Nemám zjištěno, zda se tvůrčí tým shoduje s tím, který stojí za stejně šíleným, byť mnou oblíbeným Brickleberry. Ale již jen dle animace soudím, že ano a o zvrhlosti vyzdvihovaných témat se asi ani nemusím zmiňovat. Ale i přesto, že je většina epizod prozatím spíše průměrných, bavím se a to je to hlavní. Pro onu stopáž epizody hezky ubíhají a o povedené fóry není nouze.

Černé zrcadlo - Striking Vipers (2019) (epizoda)

Opět zase až moc aktuální ošemetné téma zobrazené v další povedené části jednoho z nejlepších seriálů současnosti. Musím zase absolutně ignorovat nechutné zvěsti po internetu, že jsme se dočkali ještě většího zklamání než v případě nedávno ukončeného GOT. Mě i přes velmi odvážnou pointu Striking Vipers bavilo celých 60 minut.

Černobyl - Vichnaya Pamyat (2019) (epizoda)

Jedna z nejlepších epizod v dějinách seriálového světa. Dechberoucí každým coulem, bez jediného hluchého místa. Minisérie, na kterou svět jen tak nezapomene. Bravo!