• Romantický

Ofélie (2018)

Hezka vyprava, exteriery a napojeni nametu na Shakespeara zrejme zveda hodnoceni asi tak o 1*. Film je lehce podprumerna nuda ktera se snazi dosahnout o nekolik pater vys nez bezny historicky film z ceske produkce vyuzivajici stejne interiery a exteriery. Vecny rozdil jsem ale v podstate nenasla a docela by mne zajimalo, co by si o kontextu silne zenske postavy obklopene radou etnicky odlisnych  spoludvoranu myslel  prave Shakespeare.   Nutno ale uznat, ze Clive Owen byl skvelou volbou pro Claudia. Naopak Hamlet moc nefunguje.

Çarpisma (2018) (seriál)

Akčně romantický seriál postavený na vzájemně propojených osobách, které po letech svede dohromady jedna hezky natočená bouračka a postupně jim umožní zásadní změnu v životě. Zpočátku neslané nemastné díly se časem tak nějak usadí do zajímavě zpracovaných dějových linek a vše tvoří docela hezký celek. Na seriálu je sympatický prostor pro mnoho vedlejších postav a tak i když ústřední čtveřice zrovna občas moc netáhne, vůbec to nevadí. Jako vždy skvělý a asi tak o 1,5* zvedající hodnocení Onur Saylak v roli, kterou snad napsali přímo pro něj.

Kaderimin Oyunu (2021) (seriál)

Dalsi z novych serialu ktery se snazi o trochu komplexnejsi zapletku a ne jen cernobile nastavene charaktery. Casem se divak pomalu ztraci v tom kdo vlastne vi co ze vsech tech tajemstvi co se v serialu postupne prozrazuji. Je opravdu tak jednoduche se po letech vratit k manzelovi a otci co opustil mladou rodinu kdyz mel deprese? I kdyz je Mahir skoro dokonaly charakter a skvele obsazeny, jeho nohy jsou natolik silene do x ze by to mohlo odradit dost divaku co sleduji serialy jen kvuli hercum. Divadelni projev Akina Akinozu mne zde nerusil, i kdyz to casto vypada jak casting na Shakespearovu tragedii spis nez herecky prispevek do telenovely.

Sevmek Zamanı (2022) (seriál)

Romanticke drama kde se divák těší na o dost vetsi drama nez se nakonec podari tvurcum dosahnout - proste ty emoce nejsou dost uveritelne a jejich nahrazeni extremnimi zazitky hlavnich postav z minulosti vůbec nepomaha.

Bir Küçük Gün Işığı - Seçimler (2022) (epizoda)

Na základě 7mi dílů  - Neuvěřitelně protahovaná telenovela plná kráčejících, hloubajících  nebo smutnících postav a párů, které se k sobě moc nehodí. Jedna hvězda za krásné vlasy hlavní hrdinky a skvěle ztvárněnou  dětskou roli Gunes. Třeba v Baht Oyunu zdaleka ještě tak nepůsobí, ale Azra Aksu je dost možná skutečná nová  hvězda, jen si na ni musíme asi tak 15 let počkat.

Duy Beni - Episode 15 (2022) (epizoda)

Na základě 15 ti dílů... To co z počátku vypadalo jako nudná a trochu chaotická středoškolská slátanina postupně nabírá pevné základy díky skvěle nastaveným postavám odpovídajícím různým archetypům studentů které lze na drahé soukromé škole čekat.  Rozměr "neřešitelné" šikany a pocit beztrestnosti a nadřazenosti  některých studentů je obrovský,  a odkazy na možné poruchy osobnosti a škodlivost sociálních sítí více než poučné. Obsazeno a zahráno také skvěle, levná výprava a chybějící kompars vůbec nevadí. Zjevná inspirace JK kinematografií a seriálem Elita. Vyšší sledovanost by mohla seriálu paradoxně uškodit a mohl by se dost rozpliznout. Naopak jeho uzavření během pár dílů by pomohlo udržet kompaktní a zajímavý projekt v rámci nadprůměrného výsledku.  Uvidíme, jak se s tím v Turecku vyrovnají.  Nezbývá než doufat, že naše děti podobnou školu nepotkají. Škoda jen, že tak brzy vypadl můj oblíbený Berk Hakman.

Ramo (2020) (seriál)

Přišel hlavní hrdina v minulosti o tatínka nějakým nehezkým způsobem? Pak je třeba obsadit Murata Yildirima... Tady jeho obsazení ale vyloženě sedí. Za mne lepší 3*.  Nezbývá než ocenit scénář. I když v půlce se to už trochu začíná vléct, ve srovnání se spoustou jiných seriálů tento opravdu nenudí a opravdu šetří vycpávkami na to, aby měly díly patřičnou délku. Divák se pak ale nesmí ptát, odkud se pořád berou peníze, auta, zbraně, telefony atd. v situacích, kdy by normálně trvalo o dost déle se k nim propracovat.

Maraşlı (2021) (seriál)

Akcne - romanticke drama s hvezdami Tureckeho serialoveho prumyslu ktere neni vubec problem dokoukat do konce. Vyborny neprustrelny Burak Denis s rozervanou dusi i srdcem, neomezenym zasobnikem a veteranskym mercedesem za sebou nechava nespocet prislusniku soukromych ochranek padlych po prvnim vystrelu jako kuzelky, scenar odsypa a s vyjimkou nekolika malo dilu se divak opravdu soustredi a ma pocit ze se neco noveho dozvi. Alina Boz zase hraje jen Alinu Boz, ale tentokrat to vubec nevadi a par tvori pekny kontrast. na peknou mladou herecku formatu Beren Saat si asi musi Turecko jeste chvili pockat...Silne vedlejsi postavy pomahaji preklenout delku serialu a tak lze odpustit i radu nelogicnosti jako dite se znalostmi srovnatelnymi s vedenim tajnych sluzeb nebo to odkud se porad berou  nove nabité zbrane ci mobily s naimportovanymi kontakty. Serial ma blize ke starsim serialum jako treba Ezel a rozhodne se mi libil vice nez treba Icerde.

Çatı Katı Aşk (2020) (seriál)

Chvilemi a hlavne z pocatku dobre odsypajici romanticka komedie postupem casu rychle slabne az do situace vymeny hlavni herecky a rychleho zaveru.

Seversin - Aşk Ustası (2022) (epizoda)

Ponekud nekompatibni ustredni par hraje porad dokola to same a scenar nevi jestli ma napsat ztrestenou komedii nebo podporit romantickou linku a dost nelogicky oboji strida. Plusem serialu je tema "jak se toci romcom" ktere dokaze sebrat veskere zbyle iluze o tom, jak prumerne serialy vznikaji.