Waynův svět 2 (1993)

U me lepsi nez jednicka, ale i tak dementní vec na kterou uz se nikdy nepodívám, to me radeji mučte.

Sbohem, baby (2007)

Kdyby to v polovine skoncilo, tak by by to byla hovadina, ale najednou se to začalo ubírat jiným směrem a jedním zvrtnutím to neskončilo. V mnohém opravdu emoční film. Affleck umí :)

Lovci pokladů (2004)

Je to sice plné nesmyslů a nesrovnalostí ale i tak jsem si to užil. No uznejte že pokapat deklaraci nezávislosti citronem, zahřát fénem a nakonec si ji přečíst "rentgenovými" brýlemi z 18. století je přinejmenším zajímavý nápad. Když k tomu ještě přidám pár zamotaných hádanek, FBI, zlý ozbrojený padouchy a nějakýho toho kostlivce, tak mi vyjde zajímavá všehochuť, která pro mě byla docela hezky poživatelná. Prostě mám rád blbosti :D Málem bych zapoměl na koráb "ztroskotaný" za severním polárním kruhem a pětipatrovou díru pod hřbitovem (kostelem^^), otřásající se kvůli metru. Mě se to fakt líbilo a klidně se na to podívám kdykoli znovu.

Dobré ráno, Vietname (1987)

Robin Williams je v tomto filmu naprosto úžasný. Výkon uplně mistrovský a po zkončení filmu jsem měl opravdu nutkání tleskat. Dabing jsem neslyšel ale jsem presvedcený ze anglický originál nemůže ani z poloviny nahradit ! Pro mě svělý snímek, který uspěl na plný počet.

Gambler (2008)

Pokru nerozumím, i když bych docela chtěl. Mě se to zase tak špatný nezdálo, samozrejme divak uz od zacatku tusi jak film bude probihat a jak i nejspis dopadne. Zadne prekvapeni se ani nekoná. Lehko představitelná dějová linka a závěrečný "zápas" který vyhraje ten lepší. I tak se mi na to dobre koukalo, i hudbu nemam za co kritizovat. Pohodový béčko.

O rodičích a dětech (2007)

Krásně zahrané otco-synovské rozhovory, často i vtipné a zamyšleníhodné. Jedden z těch lepších českých filmových výtvorů z poslední doby.

Tohle je Sparta! (2008)

Až neskutečná blbost, ale jelikož v jistých momentech nejsem vůbec náročný na typ humoru, tak jsem se skvěle pobavil, vřele doporučuji všem, kterým nevadí stupidní hlášky a umělé parodování. Jako film je to hrůza, ale v nouzi pobaví :-)

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Brad Pitt a Casey Affleck hrají opravdu výborně, děj je zaručeně nezájímavý a film ve všech ohledech uspávací. Diváka snad drží vzhůru jen občasné výstřely. K tomu když přidám to, že opravdu westerny nemusím, tak mi vyjde dílko které už nikdy znovu nechci vidět.

Monstrum (2008)

Na začátek poznámka nějakého čerstvého teenagera při závěrečných titulkách: "Ty voe, vona mu ho ani nevykouřila". Cloverfield byl krátký a přitom se mi zdál tak nezkutečně dlouhý. Já nevím, ale nějaký "Monstrum" uprostřed města ničící všechno kolem sebe, "žeroucí" lidi (spíš to vypadalo jako olizování za přílišného křiku) a iracionálně se chovající postavy mě už fakt nebere. Nějak jsem nechytl ten nádech napětí (asi ho na sebe přenesli teenageri v posledni rade) ani jsem v neustále se pohupující kameře nespatřil nic světoborného (pokud se nepočítá občasné píchnutí v levém spánku a přivírající se víčka). Za toto monstrum dávám ** + hvězdička za zvukové efekty.

Waynův svět (1992)

To byl strašnej hnus, Nemohl jsem spat a zapnul jsem zrovna TV, zprvu jsem si myslel ze to bude nejaka ulitla komedie, ale nakonec to byl fakt nechutnej sranec.