Zelená kniha (2018)

Nádherný příběh o přátelství, kterému ještě nahrává fakt, že se opravdu stal. Viggo Mortensen znovu dostal skvělou roli, ze které vytřískal maximum, a je radost ho při tom sledovat.

Mary Poppins se vrací (2018)

Emily je tady opravdu kouzelná, má šmrnc a je asi jediný tahák pro dospělého diváka. Písničky ani taneční čísla však moc neohromí, příběh je silně zaměřen na ty nejmenší, takže rodiče a dospělí si to moc neužijí. A ani ta více něž dvouhodinová stopáž tomu moc nepomáhá. Slabší tři.

World Trade Center (2006)

11. září očima několika přeživších policistů. Přestože bych rád viděl "víc", musím uznat že to bylo dobré rozhodnutí, které dává divákovi možnost prožívat celou událost s rodinami zasahujících záchranářů, a pro každého s trochou empatie, nebude problém do jejich kůže vcítit. Na tuhle stránku se Stone zaměřil nejvíc, takže o silné emotivní momenty tu není nouze.

Miliardy - Série 4 (2019) (série)

Pro mě zatím nejslabší série. Tentokrát víceméně nevýrazné, včetně slabého finále. Některé postavy začínají dělat věci, které se naprosto vymykají jejich morálním limitům (Wendy, Taylor), spojenectví Chucka a Axe skýtající velký poteciál, byl doslova zahozen, no a to věčné pletichaření, podrazy a zrady, odehrávající stále ve stejném prostředí už se mi začínají pomalu zajídat. Chce to trošku radikálnější změnu, nové a neotřelé nápady.

Raubíř Ralf a internet (2018)

No tohle?! Wreck it Ralph znovu přináší spoustu originality, neskutečně zábavných odkazů nejen na hry, ale i na populární filmy a animáky, fantastickou animaci atd. atd. Příběh sice nemá tak dramatický ani emocionální potenciál prvního dílu, ale stydět se nemá za co, protože stejně spolehlivě baví od začátku až do konce.

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Od cílovky mě dělí asi dvacet let, takže tohle se u mě minulo účinkem. Statham je sice sympaťák a Bingbing Li to sluší, ale tou nepříjemnou béčkovostí je to nasáklé od hlavy až k patě ve všech možný ohledech (logika tu nepřekvapivě hraje druhé housle), a Turtletaub už natočil mnohem lepší filmy.

Ticho před bouří (2019)

Základní premisa je víceméně zajímavá, ale to provedení je naprosto katastrofální. Steven Knight, dle jeho bohaté filmografie, je velmi dobrý scénárista, ale s režií to evidentně tak horké nebude. Herci se sice snaží, ale Knight to táhne nekompromisně níž a níž. Úlet.

Favoritka (2018)

Ta netradiční bizarní perspektiva tomu sedne a občas dokáže i pobavit, ale ta nepříjemně sžíravá atmosféra spolu s hodně neuspokojivým koncem to v mých očích nekompromisně srazila. Nebýt těch fantastických hereckých výkonů, které ale hercům nabízeli možnost snadné realizace, šel bych s hodnocením snad ještě níž.

Westworld - Dveře (2018) (série)

Prvních pět dílů jsou rozkoukával dvakrát, protože poprvé jsem byl tak znuděn/znechucen, že jsem to nedokoukal. A není se čemu divit. Druhá série je ještě zmatenější, nepřehlednější než ta první. Přeskakuje se tu mezi mnoha časovými linkami, a často je těžké rozlišit v jaké časové lince zrovna jsme, takže se v tom člověk snadno ztratí. Příběh je jednoduše špatný, nenápaditý a natahovaný, dialogy jsou rádoby hluboké, a protože nefunguje příběh, nefungují ani dialogy, postavy dělají nelogické věci apod. No, nakonec jsem to celé dokoukal, a stejně nevím co tím chtěl básník říci... Slabé tři.

Spider-Man: Paralelní světy (2018)

Hodně fajn podívaná a od Raimiho prvních dvou dílů je to pořádný Spider-man. Nové, originální a modernější pojetí tomu sedí, do určité míry si to udržuje zábavný nadhled a je tam spousta vtipných odkazů na předchozí filmy. Animace není přitom kdovíjak přitažlivá natož Pixarovsky fotorealistická, spíš to hodně připomíná skutečné hrané herce animované speciální technikou, podobně jako třeba ve A Scanner Darkly nebo Alois Nebel. Scházeli mi tam ale emoce, zvlášť ve finále kde je bylo pro dokonalý účinek potřeba nejvíc.