MOST! (2019) (seriál)

Je to trošku jako South Park, ale s živými herci a z Česka!

25. hodina (2002)

Woow! Tohle je přesně ten typ filmu, který by z rukou průměrného režiséra vyšel jako nudná, ukecaná sračka. Každý záběr je jako báseň. Dlouhé záběry bez jediného slova dokážou vyjádřit směsici pocitů, které by bylo nutno popsat tisíci slovy. Jak mi to mohlo 18 let unikat? Famózní. Ultimátní hodnocení nedám jenom proto, že film je o depresi dealera, který má nastoupit do vězení, kde promarní sedm nejlepších let svého života. A protože je to fakt dobře natočené, dokáže tuto depresi přenést na diváka. Úplně se mi vybavily pocity, které jsem prožíval pár týdnů před tím, než jsem měl nastoupit na vojnu. Hodně silný zážitek, který si rád někdy dám znovu. Ale rozhodně nedoporučuji před nástupem trestu...

Švindlíři (2003)

Pokud jste si přečetli Obsah filmu tady nahoře, tak už se na něj nemusíte dívat, protože ho psal debil, který film kompletně vyspoiloval. Už zbývá jenom dodat, že se jedná o podvodnickou taškařici, která je silně přitažená za vlasy (ta odměna za ten monstrkomplot rozhodně nestála), ale současně je docela zábavná. Nicméně bolestně průměrná, až na Cage, který exceluje (a hulí jako fabrika).

Temný stín nad L.A. (2002)

Absolutně průměrná kriminálka o špinavých policajtech. Kdyby pocházela z raných osmdesátých, kam patří ve všech ohledech, tak ani neceknu. Ale na rok 2002 je to zatraceně málo.

Sekretářka (2002)

Pokud je člověk milovník sádlo&máslo, (f)artu, ubližuje si či je alespoň naprosto asociální, nechť tři hvězdy přihodí. V opačném případě nohy na ramena!

Avengers: Infinity War (2018)

Úžasný akční nářez se snad všemi marvelovskými grupami, které jsou. Strážci galaxie, Black panther, Dr. Strange, Tchoř, Hluk (tentokráte poněkud impotentní), Spajdrgej a samozřejmě všichni Avengers. Je to všechno velkolepé a neskončí to dobře! Vlastně ani nevím, proč tomu nedám ultimátní hodnocení. Snad je to tím žánrem a taky faktem, že to není nic originálního. Ale podívaná každopádně úžasná. Těším se na End (of) Game!

Zvětšenina (1966) odpad!

Fantastický film! Tedy pokud má člověk problémy se spaním. Předlouhé minuty ničeho jsou ideálním anestetikem. Tak toto je ta stará filmařská škola! První polovinu filmu se neděje absolutně nic a tu druhou se v tom pro velký úspěch pokračuje. Nejbanálnější zápletka, kdy někdo zemřel, ale kdo a proč, to se divák nedozví. Fotograf pilně pátral, ale nevypátral. Nesmím zapomenout na partu mimů, kteří s příběhem nijak nesouvisí, ale o to nedramatičtěji jej zahajují a také končí. A taky na vrtuli. A to je všechno. Vlastně je to NIC. A toto nic je roztahané do mučivých 111 minut. Prostě mistrovské dílo! Jedno z nejslavnějších děl světové kinematografie!

Zelené peklo (2003)

Vsadím se, že v žádném jiném filmu neprší tak hustě a nepřetržitě jako tady - od začátku do konce, už mi to lezlo krkem. Jinak je to kecací vyšetřovačka zdánlivě jedoduchého případu, který je ale zamotaný jako klubko nití s takovým závěrečným twistem, že na to člověk zírá a nestíhá to pobrat. Musím uznat, že znovudívatelnost filmu je vysoká, protože člověk to pořádně nechápe ani hned po dokoukání, natož po nějaké době. Jenže kdo by měl chuť dát si tu deštivou kecačku hned podruhé?

Složka 64 (2018)

Další velmi slušná kriminálka á la Cold Cases s mysteriozní a nepříjemnou retro atmosférou. Vtáhne hned od začátku, ve dvou třetinách lehce ztratí dech a v závěru vygraduje.