Tam na konečné (1957)

Velmi kvalitní film z doby, kdy ještě na Pankráci končil svět..

Děkujeme, že kouříte (2005)

Vyretušovaná óda na splácení hypotéky, nic o cigaretách jsem tam nezaznamenal. Na cigaretách by se něco zajímavého najít dalo na splácení hypotéky vůbec nic.

Bathory (2008) odpad!

Jakubiskova duševní perverse s prvky senilní megalomanie a notnou dávkou nevkusu pilně ověnčená jakýmsi mýticko-národním étosem. Pompézní paskvil podbízející se jednoduchému lidovému "uvědomění“, které se značí právě naprostým nedostatkem jakéhokoliv uvědomění.

Landův lektvar lásky (2009) (TV film)

Hlavní pleška Landa – tmářsky bizardní představení – laciné tajemno – kápě, runy, řevy, kidy – poslušný divák a posluchač - obsidiány po kapsách = dokonalý lektvar lásky pro blby a primitivy v povedeném dokumentu Eriky Hníkové.

Rocky Balboa (2006)

Vzpomínky na ženu a zašlou slávu – patetické řeči se rozbíhají – výzva na zápas – patetické řeči nabírají obrátky – trénink obou soupeřů – patetické řeči gradují – chvástání soupeře před zápasem – patetické řeči jsou už neúnosné – zápas samotný – patetické řeči válcují – závěrečný aplaus - rezignace a apatie z patetických řečí.___ Klasické schéma nesmrtelného Rockyho, které však mělo sílu a zároveň se vyprázdnilo už v prvním díle. Ostatní díly jsou jen promenádou rozdílných soupeřů naroubovaných na toto schéma. V tomto - tedy posledním díle - je ještě k tomu soupeř naprosto tragický. Nechci se dožít toho, že bude Rocky boxovat na paralympiádě na invalidním vozíku. Nechci..

V Bruggách (2008)

Velmi zralý film, kterému nevadí ani těch pár akčních absurdit.

Rocky IV (1985)

Na slovo skoupého Ivana Draga bolševici po zápase určitě zavřeli a zrovna v době kdy to vypadalo, že něco začíná cítit. Na druhou stranu Sly dávno utopený ve vlastní šťávě totálního patosu tak dlouho přesvědčoval sebe a své okolí, že tohle je to správné, až tomu podlehly i placaté sovětské čepice. Pro mě je však vítězem právě Dolph Lundgren, který démonicky ztvárnil Ivana Draga, postavu zdánlivě nemluvící, nemyslící, necítící, v závěru však v sobě procitnoucí.

Vetřelec vs. Predátor (2004)

Nikdy by mě nenapadlo, že se někdy dočkám přátelství mezi člověkem a tak strašlivou bytostí jakou je Predátor. Skutečně je tomu tak a dokonce jsem si myslel, že se ta mulatka s nim na konci začne líbat. Kašlu na hodnocení filmu, tenhle počin mi zabrnkal na struny dávné dětské fascinace a já se jen nechal unést. Árnýmu a Ripleyový musely však cukat prsty na spoušti nebo se aspoň křižovat na gauči..

Poslední tango v Paříži (1972)

„Nevím, jak vám mám říkat?“__ „Já nemám jméno!“__ „Chcete znát moje jméno?“__ „Ne, ne, nechci! Nechci znát tvoje jméno! Ty nemáš jméno a já taky ne! Žádná jména!“__ „Vy jste blázen!“__ „Možná že jsem, ale nechci o Tobě nic vědět! Nechci o tobě vědět, kde bydlíš, ani odkud pocházíš. Nechci vědět nic!“__ „Vy mne děsíte!“__“NIC!“ Film o všem co je v životě podstatné, totiž nic, kde člověk překročí hranici otěží nejpevnějších – vlastní individuality a alespoň na chvíli se nadechne v tom nezměrném a očistném nic.