Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Ten konec...ten mě rozbil, bohužel opět jsem odhadl pointu...už mě to začíná mírně řečeno štvát. Herci komplet výborní, příběh dobrý, možná by mě to bavilo i jako kniha. Víceméně se vykašlali na tu dětskou vlnu na které to jelo...tedy až na to že ta Katniss fakt neví co chce...připomíná mi to Twilight a je mi z toho a z ní na zvracení. Je to hold mrcha co strčí ten jazyk fakt do každýho...doufám že v příštím díle se dočká i Woody Harrelson a Donald Sutherland. Nicméně nějaká romantika tam asi být musí aby na to šly i náctiletý pipinky do kina. V aréně všehovšudy film tentokrát jen asi třičtvrtě hodiny což mě docela mrzelo, přece jen jsem se zase těšil na bitky. 4 hvězdy, ale film jen tak na 70%, hlavně tedy za poslední círka hodinku.

Enderova hra (2013)

Asa Butterfield dokazuje, že i dítě umí hrát...což už ovšem dokázal ve filmu Chlapec v pruhovaném pyžamu. Harrison Ford i ve svém věku drsňák a taky předvádí kus herectví. Příběh zajímavý, nicméně zpracování veskrze nudné. Pointa mi byla jasná dávno před koncem hlavně dík filmu Válečné hry, který můj bratr často zmiňuje a tak mě jen mrzí že další díl zřejmě nebude dík neúspěšnosti filmu. Efekty výborné, hudba skvělá. Nebýt poslední půlhodiny dal bych jen 3 hvězdy, takto s odřenýma ušima 4.

Ladíme! (2012)

Tak předně..je to film pro holky, pro chlapa jsou jedinými zajímavými momenty dvě scény kdy se zvrací a dvě kde se "perou", takže kluci, pokud jste někdy viděli nějaký díl Glee a nebavilo vás, to tak tohle vůbec nezapínejte. Mě se Glee občas líbilo...ano je to šokující i pro mě, takže jsem toto docela úspěšně přežil. Hlavní hrdinka Anna Kendrick ve 27mi letech v prváku na vysoké..zřejmě trošku tupá (nebo tupý člověk od castingu) je nehezká ale sympatická. Brittany Snow a Alexis Knapp krásné, příběh předvídaletelný, ale prostě tím naivním romantickým způsobem pěkný a některé písničky fakt dobře zpracované. "Taťku" jsem zase jednou rád v něčem viděl a dvojice moderátorů na mě působila fakt vtipně, za což se ale obávám nemohl scénárista...že by improvizace? Každopádně film na páteční dopoledne dobrej a 60% i dík scéně ve sprše.

Contracted (2013)

Já blbec jsem přišel na pointu filmu asi až 15-30 vteřin před koncem, přitom je to tak jasný :-D No a druhý díl a šup! :) Chvílema nechutné, chvílema nechutně nudné, ale celkově se do toho člověk ponoří a v rámci žánru lahůdka. 90%

Území mrazu (2013)

Vidět Johna Cusacka v záporné roli bylo zajímavé, z těch dvou lepší i když klaďák se vždy hraje hůř. Cage dobrý, Hudgensová přesvědčivá. Atmosféra tíživá a příběh výborný. Víc není potřeba říkat, koukněte. 75%

Insidious 2 (2013)

Už dlouho jsem nezažil že by druhý díl byl lepší než první. Tenhle film je důkazem že to možný je. Povedlo se sehnat všechny herce z jedničky a už tak zajímavý nápad rozvinuli a pořádně opepřili hromadou duchů. Bál a lekal jsem se a husina mi běhá po zádech ještě teď - KONEČNĚ taky jednou. Klidně bych dal i další díl, i když by už neměl o čem být. 80%

Carrie (2013)

Julianne Moore a Chloe Grace Moretz obě výborné ve svých rolích. Záporačka nicméně trapná, mě to připomínalo vůbec celou první hodinu Pomádu nebo Hříšný tanec. Prostě pubertální nuda a řešení prvních lásek a podobných pitomostí. Naštěstí poslední půlhodinku Carrie fakt nakrkla máti a prasečí krev a tak se urvala ze řetězu. Nicméně když je dobrá jen třetina filmu tak hold více jak tři hvězdy nezaslouží. Pro mě prakticky zklamání, ještě že jsem na to nešel do kina jak jsem původně chtěl.

The Demented (2013)

1 hvězda za zombie...takže v reálu ODPAD jako prase! Co taky očekávám od filmu s názvem Demented? Režisér se scénáristou, lidmi přes vizuál, zvuk a hudbu jsou Dementi. Herci a hlavně ty postavy a jejich chování jasně vypovídá o tom že jsou taky Dementi. A v neposlední řadě jsem já Dement, protože jsem se na to díval. Už se na to..."stahuju to za každou cenu, protože můj oblíbenej zombie subžánr" ...musím vy..at!

Zmizení (2013)

Co se vleče, neuteče..a tohle teda opravdu neuteklo. Herecké výkony jsou nejlepší, na těch to stojí, ale přepláclá stopáž filmu je zřejmá. Vystříhat 45 minut a mohl to být opravdu dobrý film, takhle jen zbytečný humbuk pro nic.