Leviathan (1989)

Leviathan je skvělá, příjemně klaustrofobická podívaná z hlubin Atlantického oceánu, kde se shodou ne zrovna pěkných náhod skupinka vědců střetne nejdřív s potopenou (jako vždycky ruskou) lodí, následně flaškou chlastu, kvůli které následně i se slizkou, ne moc kamarádskou podmořskou potvůrkou.. Zábavný počin, který je sice rozpočtem na nižší úrovni než jiné, populárnější snímky, ale furt se skvěle drží ve výšinách, plných povedených snímků. Hodně jsem váhal mezi čtyřmi nebo pěti hvězdami, ale nakonec dám pět za skvělé efekty a pár fakt povedených scén na styl body horroru. 5/5

El Camino: Film podle seriálu Perníkový táta (2019)

El Camino je opravdový zážitek. Zážitek, který bravurním způsobem ukončuje bravurní Breaking Bad příběh a sleduje 25 letého Jesseho Pinkmana, který se zuby nehty za každou cenu snaží dostat pryč od všeho toho nebezpečí, které číhá kolem něj. A že je chytrej, ten Yeah, bitch! mládenec! Pro jak Jesseho, tak pro Aarona Paula jsem si vybudoval neskutečný respekt, protože to všechno čím si Jesse musel projít, je neuvěřitelně příšerné.. jenže to všechno zvládl. Je to dojemné? Ano, je. Je to povedené? Samozřejmě, pan Gilligan zase nezklamal. A je to kvalitní zakončení?.. Jistěže, je to briliantní zakončení. A tak stejně briliantní je i sám Aaron Paul, budící respekt vždy a pořád, skrze celý snímek. ''Flashbacky'' v podobě vracení se k starým známým postavám ve mne vyvolaly těžké emoce, přičemž scéna v restauraci s Waltem je k nezaplacení. Úžasný počin, miluju to.. a stejně tak moc by to měl milovat každý fanoušek Perníkovýho Tatínka. Jsem fakt rád, že to Jesse zvládl, jsem na něj opravdu hrdý. 5/5

Tajemství staré bambitky 2 (2022)

[Zhlédnuto s hlavní od pistole v puse v prostředí příjemného letního kina s příjemnými a velmi milými spoluobčany.] Pohádky normálně nehodnotim, ale zde udělám menší vyjímku. První díl Tajemstvíčka starý odstřelovačky mne zaujal už roky zpět, a byla to pěkná a milá pohádka o vrazích a lupičích z hor. V Part Two se ihned stane několik věcí - ukážou se nám dva postarší simpové z předešlého dílu, bratři v triku Lorenc a Ferenc, ti začnou otravovat a srát se do vlády známé a mezi chlapi oblíbené, avšak naprosto nezkušené e-královny Džulie. Pak se ještě vrací na scénu loupežník, vrah a celkově velmi zlý člověk jménem Karavan, který se teď čas od času, když právě někde někoho neposílá nadobro dohájenebeského, stará o jedno z nejblbějších děcek na celý zatracený planetě. A stejně jako vždycky, skončí to plesky plesky procesem na holou řitici! Nebo možná, nikdo totiž neví jestli právě spoileruju, nebo si z vás dělám Karavany.. Rozhodně je to však slabší než první díl. Slabší 4/5

V oku tornáda (2014)

Into the Storm je dost povedená akční záležitost s dost povedeným ultra velkým tornádem! Já osobně nemám moc co vytknout - super postavy, které mně přišly dost v pohodě, úžasné CGI a pár pěkných scén, které si budu ještě nějakou dobu pamatovat. Je pravda, že filmu chvíli trvá, než pořádně roztočí tu opravdovou ''nature/disaster horror type-shit'' akci, ale když už film dupne na plyn, tak je to slast pro oči při pohledu na veškerou tu zatracenou spoušť :) Taky mne někdy přišlo, že některé postavy nemají zcela fungující mozek, protože vždy když některá z nich vyběhla přímo proti tomu trychtýřovytímu monstru s kamerou, tak jsem to fakt nezvládal. Jinak však dost super podívaná. V kině by to musel být ale pořádný zážitek! 4/5

Dashcam (2021)

Dashcam sice čas od času skrze stopáž působí jako ty pravé, pořádné a kvalitní found-footage hororové snímky, které opravdu dokážou diváka spolehlivě vyděsit, ovšem po většinu stopáže i tak působí spíš a pouze jako hromada roztřepaných záběrů, které jsou občas vyplněné očekávatelnými levnými lekačkami. Nic zajímavého. K tomu zde ještě máme nejdebilnější a nejotravnější hlavní postavu v hororu, co jsem za hodně dlouhou dobu viděl. Rob Savage toho dokázal více v roce 2020 s jeho počinem Host, tohle se však moc nepovedlo. Slabší 2/5.

Nene (2022)

No Nene (já ten joke udělat musel, omlouvám se), že by další psycho počin od Jordana Peela? Nu, tentokrát to už není pouze totální psycho, kvůli kterého bude diváka mrazit až v prdeli, nýbrž naprostý (pro mě osobně) nezapomenutelný, víc než krásně natočený a ozvučený, originální zážitek s originálním úhlavním, hádám, že z vesmíru pocházejícím, obrovským létajícím ''bůhvícotosakravůbecje'' mizerou, který sice vypadá poměrně směšně a přitrouble, když se později ve filmu změní na jakýsi zvláštní látkový divnotrychtíř, i přesto však budí v některých (hlavně nočních) scénách dost velký respekt, a to cením. Těšíte-li se však na jumpscare-fest plný jedný hlasitý lekačky za druhou, tak budete silně zklamaní. Očekáváte-li od filmu příjemnou, dost od ostatních filmů odlišnou podívanou, budete se příjemně bavit. NOPE totiž sází především na velmi hojnou atmosféru a další, na první pohled ne moc děsivé filmové elementy, které ve finále dávají dohromady neuvěřitelný požitek. Akčnější finále mi také vůbec nevadilo, přece jenom už šlo do tuhýho a já se příjemně bavil. Vedlejší (doopravdy vlastně hlavní) dějová linka s šimpanzem mne také překvapila a dodala filmu takový ještě větší, psycho nepříjemný nádech. Herecké obsazení taky bomba, přičemž všechny postavy mi přišly velmi sympatické. Já, jakožto člověk, který miluje všechny věci spojené se záhadami, tajemnem, emzáky a UFO záležitostmi, jsem si film užil o to více. Prostě bomba. 5/5

Dětská hra 2 (1990)

Child's Play 2 je velmi slušné pokračování jedné z nejikoničtějších a nejpopulárnějších hororových sérií vůbec. Tenhle druhej díl však šlápl na plyn hned v několika věcech - akci, vraždění a docela i v humoru. Konec se mi také velmi líbil. 4/5

La Llorona: Prokletá žena (2019)

Prokletí megery La Llorony je velmi emotivní a doopravdy nervydrásající příběh, pojednávající o hysterické a zároveň nejkrásnější MILFce, která kdy obývala pouště Mexika, která místo toho, aby byla spokojenou ženskou a jako každá jiná předstírala spokojené manželství, tak utopila svý děcka, dostala silný depky, a protože žila v době kdy antidepresiva u sebe nenosil každý zoufalostí a smutkem zužovaný spoluobčan, tak se raději utopila taky, bába jedna. To ji však nestačilo, a proto se rozhodla, že bude krást děcka ostatním matkám, žijícím již v trochu modernějších letech. A že se na své hony na děcka pěkně připravila! Pěkný bílý závoj si vzala a xicht i s prackama si černým uhlím zaprasila. A je připravená, teď už jenom chytit nějakou ubohou ženskou, nejlépe bez chlapa, aby nedošlo k větším a silnějším potížím, no a následně ji čórnout synáčka i s děvečkou. Popřípadě ani neuškodí si s neviňátky zaplavat v bazénku, pár doušků chlórované vody ještě žádné vystrašené dítě nezabilo, že ne? Naštěstí je zde však dobrotivý a hrdinský Tuco Salamanca z Perníkovýho Tatínka, kterého očividně přestalo bavit prodávání metamfetamínových modrých kamínků z magických jeskyní Novýho Mexika, a přešel k vymítání tři sta let starých ufňukaných bab Mexických. Docela ho však chápu, každý potřebuje změnu. Jenom ta prokletá pra-pra-tchýně nemusila tak hysterčit.. 3/5

K zemi hleď! (2021)

Mimo to, že jsem si tuhle úžasnou záležitost naprosto, z celého srdíčka užil, tak jsem si také uvědomil, že přesně to všechno, co se v Don't Look Up událo, by se sakra událo i v realitě. Což je dost smutná a děsivá, ovšem v ten samý moment zároveň i krutá představa. Má to však jeden plus!.. a to je humor, který zde zapadl do každé, vcelku povedené situace. Je to vtipné, ale zároveň naprosto nepředstavitelné (tedy alespoň pro mě). Prostě úžasná politicko-mediální satira, která mne velice potěšila.. Dokonce tam jsou i memy a týpek, co se na Twitchi jmenuje FirePuma142. 5/5

Joker (2019)

Chudák Arthur, teda pardon.. chtěl jsem samozřejmě říct Joker! Vždyť on je tak hodný a milý! On chtěl každého přece jenom rozesmát a pobavit! Vykouzlit každému chudákovi, kterého potká jenom jeden, obrovskej úsměv na tváři! No, kdybychom se naprosto vykašlali na ten fakt, že se mu to ze začátku moc nevedlo a on sám se vůbec dobře necítil, tak pak si to stejně dokázal vynahradit pár pěknými žertíky u Robertka v jeho skvělé talkshow! A ne jenom těmito povedenými vtípky, nýbrž také nějakými menšími vylomeninkami v ulicích zkaženého a protesty zamořeného Gothamu.. Velmi se těším na pokračování a na to všechno, co tam ten šprýmař Džoukr všechno vyvede! What about another joke, Murray? 5/5