Climax (2018)

Climax je definitivně ta nejvíce nepříjemná taneční podívaná naplněná talentovanými, avšak zároveň totálně, za pomocí nepěkných látek zdrogovanými tanečníky. Řeknu vám teda, tohlencto vážně příjemnej zážitek nebyl, ale jsem rád, že tam každou chvíli jenom někdo neblil.. Nezapomenutelnej zážitek to definitivně, alespoň z malé části byl, avšak pro mne to byl spíše - ze začátku: hrozný vopruz poslouchat všechny postavy skoro deset minut mluvit, dále asi ve čtvrtince filmu: krásný taneční kreace, ovšem následný další kecání o všem možným a zároveň absolutně nepodstatným. Ale pár pěkných narážek se tam našlo, takže to je fajn. No a pak bum!: všechno půjde hezky rychle z kopečku dolů. Všichni začnou být doprdelky hodně rozhořčení a začne to pravé šílenství! Hurá! Ještě nám pak pěkně vypadne proud, takže nejde vidět absolutně vůbec nic a divák si tak může užít krásných blikajících světel a podivných pazvuků od našich fet-tanečníků! Dle mého, (ne)profesionálního a naprosto (ne)zajímavého názoru se jedná o parádní podívanou pro milovníky tance a hudby (hlavně úžasného Daft Punku) a uživatele LSDéčka (fujky fuj). 4/5

Fresh (2022)

Fresh je skvělá a příjemná kombinace humoru a romantického psycho-thrilleru, který chutná překvapivě hodně dobře! Film mixuje vynikající všemožné chutě, které ve finále tvoří pro nenasytného diváka báječný psycho-chutný kousek přímo z kuchyně šéfkuchaře Stíva, který moc dobře ví, co chutná jeho vyděšeným přítelkyním, které si hezky zavírá do svých kytičkami vyzdobených podzemních cel. A že se tam jeho uneseným kamarádkám moc líbí! Nejvíce je ze svého pobytu však šťastná ta Stívova nejoblíbenější gámoška, ta s tou uřízlou prdelí. Stív je vcelku hodnej chlápek, umí ženskou pořádně rozesmát a je sakra sexy. Bacha však na ty jeho přítelkyně, jelikož by vás třeba mohly trošičku pobodat nebo ještě hůře, ukousnout polovinku vašeho ptáčka spěváčka, takže bacha na ně, mají totiž rády lidské masíčko.. Vcelku chutný kousek, mohu si ještě přidat?.. 4/5

Sirotek: První oběť (2022)

That's the story of.. That's the Glory of Love.. VAROVÁNÍ - TATO RECENZE OBSAHUJE LEHKÉ NÁZNAKY OTRAVNÝCH SPOILERŮ, BYLI JSTE VAROVÁNI! Orphan: First Kill je konečně tady, přesněji je venku už 8 dní, tedy v době psaní této recenze. A ještě před tím, než se zde pořádně rozepíšu, tak bych chtěl jenom poznamenat, že se ANI TROCHU nestydím za své plné hvězdičkové ohodnocení, protože řešit a kritizovat film pouze na základě toho, že se ve scéně č. 69 objeví malá vráska pod okem na obličeji od Esther, následně pouze na základě tohoto detailu založit celou svou recenzi (omlouvám se ti Psychore a nijak se tě nechci dotknout, ale co jsi to proboha vyblil za recenzi? Jsem rád, že mě máš v oblíbených tady na ČSFD, tedy alespoň do teď jsi měl, ale do háje, co jsi to tam napsal?) Takže abych na toto menší, a očividně dosti problémové téma řekl svůj názor, tak mne osobně vůbec Estheřina vizáž nevadila a nijak mě nerozptylovala. Ba naopak :-). Nicméně, bezchybný film to také není, to samozřejmě ne. A to říkám dokonce i já, hlavní Orphan expert na celém českém internetu :) Jako první bych rád řekl, že se První Vraždička vůbec nemůže vyrovnat s prvním filmem. To však ale zároveň není ani tak moc mínus samotného snímku, protože se film jednoduše vydává trochu jiným směrem, než je každý fanda prvního Orphana zvyklý. V ''prvním'' díle jde spíše o psychologii a dopodrobna promyšlené geniální rozhovory mezi postavami a následně extrémně chytré zrealizování jejich rozhodnutí. Orphan: First Kill je naopak slasher, který trochu čas od času rýpe do původního magnum opusu od Jaume Colleta-Sery, aneb praotce celého příběhu od Esther. Ve filmu je hned na Estherčiné cestě do jejího nového domu scéna, která se až nebezpečně podobá jedné z ''prvního'' dílu. I přesto, že však předem víme, nebo alespoň můžeme tušit, jak to celé dopadne (a že to nedopadne zrovna nejvíc květinkově a šťastně), tak nás najednou někde v půlce stopáže film kopne mezi hnáty a hodí na nás dosti povedený twist, který jsem ani já, dříve zmiňovaný Orphan expert nečekal! Dokonce jsem z toho až spadl ze stoličky.. Je totiž velmi pěkné vidět, že i u filmu jako je Orphan se dá vymyslet něco nového a zajímavého. Hned po tom twistu si totiž uvědomíte, že Esther asi není ta jediná a největší mrška, jak byste si asi mohli myslet. Další věc - černý humor. Tady se nám začínají dávat do pohybu problémy, které by se radši pohybovat neměly.. Čas od času jde totiž vidět, že tvůrci neví kam mají skočit jako první. Jelikož já, jakožto profi vesnický vidlák moc dobře vím, že být jednou prdelí na několika místech je docela těžké. I přesto však došlo ve filmu na pěkné momenty, u kterých se prostě ubránit smíchu nedalo, jako např. Estherčiny vypadávající zoubky (!) nebo Estherčino řádění za volantem maminčiného ukradeného autíčka (nekuřte za volantem děti :-) ) Je příjemné zasmát se totiž u filmu, jehož ''první'' díl měl k humoru možná až moc daleko. Pak jsou zde ještě nějaké menší nedostatky, jako třeba Estherčin útěk z psycho-léčebny, kde měla Estherka štěstí na ty nejvíce slepé stráže všech dob. To už ani nemluvím o tom jednom z nich, který si myslel, že jenom dostane od Isabelle Fuhrman pusinku.. no a hádejte jak skončil.. poradím vám, neskončil moc dobře. A ani pusinku nedostal! Jaká to smůla! Já bych ji rád také dostal, ale kdyby mě takhle ta mrška lákala do své cely, asi bych utekl! Za zmínku v kategorii Esther má kurevsky velké štěstí také stojí poslední scéna, ve které se Estherka prochází skrz hořící dům, jako by se nechumelilo. A ani vlásky se jí nezažehly! Negativita stranou - Na konec bych chtěl totiž také rozdat nějaké ty pochvaly, přičemž ta první a největší je samozřejmě pro půvabnou Isabelle Fuhrman, aneb nejméně obsazovanou herečku, která by si zasloužila Oscara za každou její roli. A druhá směřuje rovnou k Williamovi Brent Zvonečkovi, který konečně natočil dobrý horor (zároveň s jeho Chlapcem z roku 2016). Tohle je hodně dobrý film a pro mne pravděpodobně horor roku (vím, jsem divnej, ale co už).. mimochodem, chudák krysa.. nezasloužila si skončit ve Smoothie. (Edit: verbal se topí v odpadu ! ale néé ! jak příšerné ! jak to jenom ten zlej slovní mládenec moch udělat ! :šmutnýsmajlik:) 5/5

Slimák (2006)

Asi budu za magora, že jsem tady u Slimáka hodil plný hodnocení, ale mně se to prostě nehorázně líbilo. Skvělý gore, hromady slizu, mrtvol a krve, plus humor, který mi prostě sedl. Prostě úžasná Sci-Fi zrůdnost, která se v jistých okamžicích bere vážně hodně těžko. Dle mého názoru James Gunn odvedl víc než dobrou práci! 5/5

Perníkový táta (2008) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů vůbec, to bez debat. Breaking Bad je famózní, neuvěřitelně poutavé drama, které mi každou jednotlivou sérií více a více přirůstalo k srdíčku, až se nakonec dostalo až dovnitř mého drahoceného zdroje života, a začalo tam dělat pěkně velkou neplechu. Ne, že by mi to nějak zvlášť vadilo, ale chtěl jsem to jenom jen tak nadhodit, jako lehký, až moc slabý náznak mého utrpení, které jsem společně se všemi hlavními postavami po dobu všech sérií srdečně rád sdílel. Protože už na začátku, tedy alespoň v prvních pár epizodkách první série šlo jasně a zřetelně poznat, že finále seriálu bude vypadat přesně tak, že to se všemi postavami půjde hodně rychle, a nepěknými způsoby z kopce.. Vince Gilligan je prostě mastermind v oboru televizní legrandy. Ještě mi zbývá zhlídnout pohádku o autíčku jménem El Camino a druhou Gilliganovu pecičku, Better Call The Funny Man. A ještě jedna věc na konec, Felina je jeden z nejlepších zakončení seriálových počinů v historii planetky Země. Co říkáte?.. Že se vám seriál nelíbil?.. Tak radši předem zavolejte Saulovi, protože se mnou budete mít pravděpodobně velké problémy. So what now Jesse, are you ready to cook some meth?.. 5/5

Dětská hra (1988)

Buďme k sobě upřímní, kdo ještě nikdy neslyšel o Chuckym?.. Child's Play je jedna z nejznámějších hororových slasherových sérií vůbec. Je škoda, že pouze první díl je vážně kvalitní počin a pak už to jde s dalšími díly trochu z kopce. Jinak super podívaná se super panenkou. 4/5

Electroma (2006)

“Many rooms to explore, but the doors look the same.” Daft Punk je absolutně fenomenální hudební duo, které za svojí 28 letou existenci vyprodukovalo neskutečně poutavé, kvalitní a originální hudební počiny, které doslova a do písmene definovaly zásadní ''evoluci'' v historii elektronické taneční hudby (EDM). A stejně tak poutavá, zajímavá, originální a zvláštně svérázným způsobem působí právě i jejich filmový kousek Electroma, který v divákovi vyvolá řadu zvláštních pocitů. Celý film je z velké většiny skoro úplně tichý, tedy až na části, které by logicky podle data vydání (2006) mohly fungovat jako samostatná propagace jejich v té době nejnovějšího, rok starého alba, nesoucího název Human After All. To se však nestalo, nýbrž tyto části byly vyplněny skladbami od jiných hudebníků, kteří svou tvorbou zásadně ovlivnili celou kariéru našich dvou robůtků. Svůj názor na film více rozebírat nebudu, přece jenom se stačí kouknout na mé hvězdičkové ohodnocení :) A i přesto, že když si film pustíte v dnešní době, tak vám může být místy i do pláče, jelikož se duo roku 2021 rozdělilo, tak si jenom vzpomeňte na citát jednoho moudrého člověka, Dr. Seusse: „Don't cry because it's over. Smile because it happened.“

Smrt ve tmě 2 (2021)

Don't Breathe 2 možná nefunguje z pohledu diváka jako smysluplný sequel a zároveň se jeví jako naprosto zbytečné pokračování, přičemž ano, je pravda, že jsme další Smrt ve tmě nepotřebovali, ovšem to také neznamená, že se jedná o film, který nestojí za zhlédnutí. Jako prequel by to určitě fungovalo lépe, ale vem to čert. Jinak jsem se však moc dobře bavil. Popravdě si nejsem ani jistý, zda-li se mi více líbila jednička nebo tady dvojka. Skvělý vizuál, výborná hudba, zajímavé herecké obsazení, žádná extrémně nápaditá, ale zároveň ani ne špatná zápletka a bohužel jenom pár gore scén, což mne mrzelo, protože když už došlo na nějakou tu menší brutalitku, tak to fakt stálo za to. Některé scény také působí ukvapeně. Jedna z přestřelkových scén se totiž dokonce rovnou vybízí k tomu, aby už skončila a proto je až zbytečně uspěchaná - cool, ale uspěchaná. Jinak velmi fajnový snímek. 4/5

Ouija (2014)

Ouija je i na mě opravdu hrozně slabý duchařský snímek, který nedokáže ani jednou po celou dobu jeho trvání spolehlivě vyděsit. Ani atmosféra tady teda za moc nestála. Nápad to má sice zajímavý, ale jeho potenciál značně nevyužitý, což je podle mě velká škoda. 2/5

Dům tisíce mrtvol (2003)

House of 1000 Corpses je dost povedená úchylárna, která je dle mého (ne)profesionálního názoru spíše komedie než horor, ale upřímně řečeno, když to ve finále funguje dobře, tak proč ne. Což znamená, že pokud je tohle váš šálek kávy, tak se budete rozhodně výtečně bavit. Jde fakt vidět, že se film snaží spíše rozesmát (a místy pěkně znechutit) než vyděsit. To mi ale v tomhle případě vůbec nevadilo, ba naopak, bavil jsem se. Také bych však chtěl pochválit hudební doprovod, který se rychle stal slastí pro moje uši! Jakožto Zombieho prvotina je to úžasné. 4/5