Paranormal Activity: Next of Kin (2021)

No upřímně, fakt se divím, že se ti jedni týnejdž šílenci neproberou a nezačnou myslet mozkem a ne prdelí ! Vždyť lézt na prokletá, opuštěná, civilizací zapomenutá místa a v klídečku a s klidnou hlavou si tam natáčet tupé dokumentíky o životě venkovanů, kteří ve dne sekají dříví a honí se za slepicemi z důvodu získání kvalitních ultra-dobrých amišských vajíček, a v noci uctívají satana, místo vody chlastaj víno plnými doušky, zapalují se a nechávají rodit svá zvířata zmutované, geneticky modifikované humanoidní zvířecí parchanťata. No fuj. Nicméně alespoň vím, že nikdy v životě nenavštívím vesnici, která spadá pod velení šílených Amišů, protože s jejich kulturou a zvyky si asi moc rozumět nebudeme. 3/5

Městečko South Park - Série 5 (2001) (série)

Skvělá série, která jako první začíná seriál fakt rozjíždět! Mimochodem, Kenny v této sérii definitivně (až do poslední epizody 6. série) umírá. Jeho vedlejších smrtí je však v této sérii 13.. 5/5

Bláznivá střela 2 a 1/2: Vůně strachu (1991)

Frank Drebin - polda jak má být. Nepříčetný, šílený, ale pořád úspěšný. A tak stejně nepříčetný, šílený, ale zato naprosto úžasný a u fanoušků komedií a filmových parodií úspěšný je i tenhle skvělý humorný počin. Jedna extrémně povedená a vtipná situace za druhou, plus hromada dalších skvělých hlášek. Bomba. A že tam na bombu také dojde! 5/5

Scary Movie 3 (2003)

Kdo by to byl čekal, že po průměrné týnejdžerské ''hororové'' parodii a příšerné blicí fekální anti-komedii přijde fakt vtipný počin s opravdu vtipnými fórky? No, já moc teda ne, ale ve finále jsem dostal konečně povedenou, duchaplnou parodii od jednoho z nejlepších režisérů komických filmů, Davídka Zakrafix. Chápu, že to furt někomu nemusí sednout, ale na rozdíl od těch předešlých dvou hovno-záchodových-děl (hlavně a především dvojky) se to zlepšilo víc než hodně. Jsem velice spokojen. Na shledanou. 4/5

Scary Movie 2 (2001) odpad!

Brečel jsem. A to hodně. Teda pokud jsem právě nelitoval svých životních rozhodnutí, jako bylo například asi dvě minuty trvající rozhodnutí, zda se mám na tenhle skvost podívat. Jinak jsem však brečel. Opravdu dost. Dokonce až tak moc, že jsem polykal vlastní slzičky. Bylo to pro mě velice smutné období, těch pár minut po tom, co jsem celý vyděšený a s posmrkanými kapesníky až v prdeli tuhle sračku vypl. Já už totiž ve svém životě viděl ledacos, ale Jamese, Lesního Strážce Portálu Do Světa Potvory Jménem Wendigo, a jeho blicí přehlídku filmového nevkusu, jsem teda fakt ještě neviděl. Z důvodu těchto nepochybně idiotských tvůrčích myšlenek jsem tedy velmi často ve filmu přeskakoval. Velká škoda. Takže ani vlastně z části nevím, o co jsem přišel. Hm. Tak či onak, nikoho přímo neodsuzuji na základě jeho smyslu pro humor, každý je nějaký. Jelikož jsem toho však hodně prošvihl, tak nemohu ten film bez výčitek ohodnotit. A proto zde ponechám pouze tuhle delší, zbytečnou a pitomou recenzi. Na shledanou. Edit: Tady máte odpad!, abych nežral.

Připoutejte se, prosím! (1980)

Můj osobní zážitek z Airplane! byl upřímně velmi zajímavý. Stalo se tam toho vážně dost. Zážitek to byl velmi dobrý, film tedy doporučuji všem co rádi létají letadlem, protože tohle je asi typický let, typickým letadlem s typickými spolu-pasažéry. 5/5

Bláznivá střela (1988)

Když jsem jednoho krásného dne zamířil do archivů jednoho nejmenovaného policejního oddělení, samozřejmě s normálním, opravdovým platným průvodcem, tak jsem narazil na jeden dokument ve kterém stálo: Příběh totálního hňupa, který dokáže někoho dokonce i zachránit! No a tak jsem se seznámil se sympaťákem Frankem Drebinem, chytrým poručíkem, který hravými a chytrými způsoby vyřeší každý jeho případ, i když během jeho řešení možná zabije a zmrzačí pár desítek nevinných lidí, nechá vyhodit do povětří pár aut a rozbije nějaká veřejná místa na padrť. Každý však případy řeší jinak a Frank rozhodně není výjimka. Je holt asi trochu výjimečný, no.. 5/5

Nepřivolávej nic zlého (2022)

Drž zobák ty jeden pitomečku a Nepřivolávej nic zlého, nebo uvidíš! je po delší době další horor na styl dejte nám na chvíli klid, my vás zásobujeme kecy a typickými rodinnými záležitostmi a pak vás pořádně překvapíme nějakou naprostou opičárnou. A mně to teda vůbec nevadilo. Napětí se zde buduje docela zřídka a pomaličku, diváka film teda pěkně dlouhou dobu napíná a postupem času mu začne pod hnáty házet zasrané otravné klacky, hezky jeden za druhým, až si chudák divák uvědomí, že nekouká na milé rodinné drama, nýbrž na noční můru každé dánské rodinky. Jak smutné. Každopádně i přes ten fakt, že napětí se zde buduje fakt pomalu, stejně jako např. u děl od skvělého Ariho Astera, jako jsou Děsivý majetek od prokletý mrtvý báby nebo Astronomický termín, při kterém má Slunce velkou nebo malou deklinaci. Velmi krásné, milé a povedené filmečky, toto. A tak stejně povedený je i tenhle miloučký rodinný počin, který nám krásně ukazuje, že stýkat se s cizími lidmi není vždy nejpěknější. Obyvatelé Dánska asi nemají velké štěstí na hledání si nových přátel z jiných zemí. 5/5

Wolf Creek (2005)

Wolf Creek je předvídatelný, klišovitý a z velké části zbytečnými dialogy zužovaný slabo-slasher, který měl tak velký potenciál stát se opravdu zajímavou podívanou, která by se vepsala do paměti drtivé většině fanoušků hororu, avšak namísto toho využil jistého potenciálu méně než je vůbec pěkné, což je smutné. Otřesné to samozřejmě není, jen silně průměrné. Hlavní záporák zde také sice působí docela příjemně a vždy přistupuje k vraždění a mučení s humorem, to z něj však po většinu času dělalo docela trapnýho frajírka. No, vytěžit by z toho šlo určitě více, ale jako průměrná slasher zábava to docela hravě vystačí.. alespoň mně. 3/5

Noční můra v Elm Street (1984)

Ta nejlepší z nejlepších nočních můr pro opravdové hororové fajnšmekry, jejíž naprosto úžasnou a velmi efektivní esencí pro vyděšení diváka spočívá v hlubokomyslném ději, úžasných krvavých scénách, nehorázně povedených speciálních efektech a vynikající atmosféře, která celému dílu pomáhá vyladit kompletní divácký zážitek na maximum. Opravdová legendární noční můra, servírovaná přímo na Elm Street od jednoho z otců hororu, Wese Cravena. 5/5