V zajetí démonů 2 (2016)

Ať už si kdokoliv myslí cokoliv, V zajetí démonů 2 je jedno z nejlepších hororových pokračování vůbec. Zaprvé, film je opět natočen podle skutečných událostí stejně jako byl první díl, což ano, věta na styl: Podle skutečné události může být ošemetná, ale v tomto případě tomu tak opravdu není. Zadruhé, postavy se chovají lidsky, mají pochopení, nechovají se idiotsky a přiblble a všechny se vám tak dostanou do hlavy, že na ně budete ještě dlouho vzpomínat. Zatřetí, jumpscary a celkově lekačky sice možná nejsou nejděsivější, ale zato jsou naprosto famózně a atmosféricky zpracovány. No a když už jsme u těch atmosférických věcí, tak za čtvrté, samotné prostředí, které je mimochodem až děsivě podobné skutečnosti, je také naprosto famózní, děsivé, tajemné, úzkostlivé a v zádech mrazící. Takže ano, mi se opravdu druhé V zajetí démonů líbilo, a to hodně.. Chtěl bych proto oznámit, že V zajetí démonů je rozhodně jedna z nejoblíbenějších hororových sérií vůbec! Tohle je opravdu masterpiece, pane Wan. 5/5

Lesní duch (2013)

Jako první bych chtěl říct, že pokud máte slabý žaludek a zvedá se vám kufr u každé brutální či nechutné scény, budete mít s filmem Lesní duch opravdu velký problém a já osobně vám doporučuji se na něj pro jistotu vašeho kufru i psychického zdraví radši nekoukat. No a teď rovnou k této samotné, nejen hororové, ale taky pěkně hodně brutální srandě! Mám-li se přiznat, dlouho jsem neviděl tak brutální film, jako je právě tento. Všechny scény, ať už rozřezávání obličeje pomocí střepu nebo uřezají infikované ruky, všechny scény ve filmu jsou naprosto brutálně zpracované.. a to do detailu. Tady alespoň můžeme vidět, že si dal pan Alvarez fakt záležet... Pro mne osobně Lesní duch neznamenal nic víc než ABSOLUTNĚ brutální remake původní hororové klasiky. Nic víc. Nic míň. Ale že to stojí za zhlédnutí! 5/5

Armáda temnot (1992)

Jelikož mám k sérii Evil Dead poměrně velký vztah, chtěl bych konstatovat, že Armáda temnot bude určitě nejslabší díl co se týče hororu z celé série. A to z toho důvodu, že pokud se někdo u tohoto filmu vyděsil tak myslím, že má asi nějakou zvláštní poruchu.. Takže abyste mě pochopili, jako horor to prostě nefunguje, ale jako komedie to není vůbec špatné a moje hodnocení bude možná až moc velké a přehnané, ale myslím že rozhodně zasloužené. 4/5

Smrtelné zlo 2 (1987)

Naprostá klasika! Naprostý hororový teror! I přesto, že Smrtelné zlo 2 je film ve kterém převládá spíš ten komediální nádech :D A ano.. vím, že většina lidí preferuje spíše originál z roku 1981, ale mě osobně se prostě více líbil toto druhé pokračování, respektive remake (reboot) takže asi tak no.. Ale jednička rozhodně nebyla špatná :) Já ale více prostě preferuju dvojku než jedničku. A abych se taky vyjádřil k dalším věcem.. no, takže.. efekty.. totální bomba! Jakože opravdu. Seriózně jsem nevěřil vlastním očím, když jsem některé z těch dobrých efektů viděl! Bomba! 5/5

Smrt ve tmě (2016)

Pokud máte škytavku nebo se vám chce kýchnout nebo prdnout, máte poměrně problém, ovšem pokud si opravdu kýchnete, škytnete, prdnete nebo krknete, máte opravdový regulérní problém na kterém závisí celý váš život. No.. doposud byste si asi mysleli, že vás žádná z těchto věcí nemůže ohrozit na životě, jenže ve filmu Smrt ve tmě je to trošku jinak.. Jeden starý dům, tři zatracení zlodějský haranti, jeden slepý strejda s nadlidsky rychlými reflexy a jeden jeho pesan. Možná to nezní tak špatně, ale.. je to hodně špatný. Smrt ve tmě tedy krásně vyzobrazuje důvod, proč se nesmí krást.. a hlavně už vůbec ne v domech, ve kterých bydlí někdo slepý. 5/5

Mrtvý sníh (2009) odpad!

Cože?.. Proč?.. Jak?.. Z jakýho důvodu sakra!.. Vím, že to co tady teď napíšu bude značně neobjektivní a retardované, ale proboha co jsem to viděl?! Pro mne osobně byl Mrtvý sníh jenom další nepovedený zombie slasher, ale hlavně velké zklamání. Na film jsem se totiž ani dívat nechtěl ovšem nápad, obsadit do role monster nacisticko-fašistické zombie, kteří vylezli ze země, jen aby získali zpátky, pokladničku s nějakými hádám docela hodně cennými zlatými artefakty mne alespoň trošku donutil k tomu abych tomuto počinu dal jednu malou šanci. Každopádně toť vše co naši nácci chtějí. Kvůli tomu tedy vyvraždí skupinku mladých idiotů, kteří zde jenom chcou jezdit na svých bobech, zapřáhnutých na skůtru. No co no.. každopádně všichni umřou, nacisté, kteří i přesto, že jsou už více než asi 50 let 20 metrů pod zemí, získají svou pokladičku plnou nějakýho toho bohatství.. a to jest vše! Za mě ztráta mýho zatracenýho času s blbými postavami a z hrobu vytaženým nacistickým vůdcem a jeho sebranky.

Experiment Belko (2016)

The Belko Experiment je VELMI zvláštní a VELMI brutální ''hororový'' thriller, ve kterém někdo ''neznámý'' zavře pracovníky v kancelářích ve společnosti Belko. Tohle je ve své podstatě battle royale mezi všemi lidmi, kteří se za každou zatracenou cenu snaží navzájem zabít a ještě k tomu to musí udělat za určitý čas. No.. zajímavý, ale podle mě ne úplně nejlepší počin, který je sice holt zpracovaný svým způsobem dobře a plus k tomu veškerá brutalita, krev a podobně jsou také dobře zpracované, ale jinak se v celku jedná o hodně nezajímavou ''hororovou'' záležitost, ve které jenom čekáte kdo komu přestane věřit, následně si ho najde, zabije ho a dělá, že se vůbec nic nestalo, přičemž tento kolotoč se opakuje furt a furt dokola až do konce celého filmu.. hmm... zajímavé. 3/5

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Velmi povedený jak já rád říkám.. psycho-horor (psychologický horor). Víte, nikdy jsem neměl tento styl filmů rád, ale Ulice Cloverfield 10 mě přesvědčila o tom, že film ve kterém jsou tři postavy, které mají už vlastních starostí, až po krk, jsou spolu zavřené v podzemním, izolovaném bunkru, který je ta poslední naděje pro jejich životy, jelikož tam někde venku na povrchu je nejen kontaminovaný vzduch, ale možná i další forma lidského života může být dobrý! 4/5

V dosahu bestie (1982)

Extrémně zvláštní horor.. V dosahu bestie je poměrně dobře zpracovaný film co se týče efektů, hudby a nějakých těch pár poměrně brutálních killů, ovšem rozhodně se nejedná o kvalitní počin, na který budou milovníci hororu a tajemna vzpomínat ještě další desítky, nebo klidně možná stovky let. Takže takhle, V dosahu bestie není úplně špatný film, ale rozhodně se nejedná o úplně vynikající film. 3/5

Kosti a skalp (2015)

Westernový horor.. hmmm... Já upřímně jsem si nikdy nemyslel, že by mi někdy přišel horor odehrávající se na divokém západě nějak děsivej. Ale ano! I přesto, že Kosti a skalp je film, který funguje na absolutně jednoduché bázi a jeho zápletka také není nijak neobyčejná, ovšem má v sobě zároveň takový zvláštní hororový nádech. Já si tedy myslím, že tohle je fakt jeden z nejlepších, pokud ne nejlepší, horor o kanibalech dnešní doby plus jetě Kurt Russell v hlavní roli.. kamarádee.. tohle je fakt dobrý! 4/5