Lovec trolů (2010)

Lovec trolů je velmi zajímavý a myslím že i povedený Norský found-footage horor, ve kterém se prostě tříčlenná parta studentů sebere a vyrazí do norských hor, přičemž má v plánu natočit dokument o ilegálním zabíjením medvědů. Během této jejich cesty, ale narazí na chlapíka, který loví troly, obrovské humanoidní tvory, kteří se skrývají po celém Norsku, respektive hlavně v horách. Mi se film líbil hodně, ale kvůli tomu, že efekty a zpracování není vůbec špatné a k tomu ještě všechny ty ''hrozně moc reálné záběry..'' prostě pecka! Takže pokud máte rádi found-footage horory, tak tento bych vám nedoporučoval minout! 4/5

Návrat oživlých mrtvol (1985)

Musím říct, že i přesto, že Freddyho partička mi prostě nesedla a nezvykl jsem si na ně, tak zbytek filmu jsem vstřebal výborně, až možná fantasticky. Jak hodně lidí tady v recenzích tu na ČSFD píše, film opravdu hororový není, i přesto že některé scény poměrně husí kůží nahánění.. I přesto je film Návrat oživlých mrtvol spíše komedie, místy dokonce až parodie a proto je těžké většinu věcí, které postavy řeknou nebo udělají brát vážně. Co se ale týče humoru, tak ten je zde fakt našláplej a opravdu dobrej, a když už jsme u dobrých věcí, tak gore efekty nejsou také vůbec špatné :-) Já tedy myslím, že hodnocení 4/5 není vůbec od věci :)

Sliz (1988)

Sliz (The Blob) je opravdu povedené hororové osmdesádkové béčko se skvělými a originálními killy, dobrým gore a na svojí dobu skvělými efekty, které jsou asi tak na úrovni filmu Věc od Johna Carpentera a to už je co říct. Film je sice plný klasických filmových klišé a u některých scén se dá tak trošku předpovědět co se bude dít dál, ovšem všechny tyhle klišé se přesně hodí pro film jako je právě Sliz. Za mě 5/5, dobrá sci-fi záležitost s občasným fórky a žertíky, pokud se ale chcete bát, zamiřte radši k něčemu jinému.

REC (2007)

REC [Rec] je velmi povedená hororová záležitost pocházejíc ze Španělska na styl found-footage. Mně osobně se film líbil především kvůli tomu, že je poměrně originálně zpracovaný. I když jsem většinu scén s odporem přeskočil, jelikož mi lezlo na nervy vždy, když se paní reportérka spletla a řekla něco blbě. To by nebylo samozřejmě to nejhorší, jenže když se pánům hasičům a ostatním vyděšeným lidem plete reportérka s kameramanem pod nohama, může to být poměrně otravné. Kór když se reportérka několikrát po sobě splete a chce to mít za každou zatracenou cenu natočené. Co se týče samotných monster, tak ty už zas tak originální bohužel nejsou. Jedná se prostě o infikované lidi, ze kterých se pomalu, ale jistě stávají takoví zombíci. Nicméně film jako takový je zpracované opravdu děsivě a depresivně, když si uvědomíme jak se ti lidí bojí a co se vůbec kolem nich děje. Za mě zajímavá a dobrá, trochu kratší záležitost s dobrými lekačkami. 5/5 :)

Vetřelec (1979)

Vetřelec je legendární hororová sci-fi záležitost, která na svět přivedla jednoho z největších, nejoblíbenějších a nejděsivějších monster.. Vetřelce. Tahle rychlá, děsivá a slizká potvora, která se mimochodem dočkala i herního zpracování (jako by to nikdo nevěděl) se dočkala i dalších několik pokračování, které jsou nečekaně také povedené a vydařené! Tomuhle se říká správný horor v izolaci.

Willyho kouzelný svět (2021)

Willy's Wonderland je film, který prostě nejde brát jako horor. U většiny scén jsem se spíš smál, než abych se bál. Tak stejně to je i s efekty, které jsou přímo otřesné :-) Natočené to je taky poměrně zmateně, rychle a zvláštně.. Co ale musím pochválit, tak je výkon Nicka Cage, který se do role tuláka, který chce jenom opravit gumy ke svýmu autu a zase jet pryč hodí naprosto výborně. Takže pokud se chcete bát, tak jste narazili na špatný film, ovšem pokud se chcete smát, tak o zábavu je zde rozhodně postaráno :)

Věc (1982)

Vím že má recenze bude značně neobjektivní, ale film Věc je podle mě nejlepší horor všech dob. A to nejen kvůli skvělým hereckým výkonům, ale i kvůli atmosféře, hudbě, zpracování a hlavně i efektům, které jsou na naprosto unikátní filmařské úrovni. Film také není žádný šílený krvák ve kterém každou minutu na všechny světové strany stříkají litry krve, ovšem bez trošky brutality by se na druhou stranu zase neobešel a proto je zde několik scén u kterých jsem já osobně až skoro spadl ze židle.. Film je také natočen tak, aby diváci nečekali co se stane dál, takže diváci hned nemusí dopředu tušit a předpovědět další polovinu celého filmu. A místo toho aby diváci věštili jak film skončí, tak se začnou bát.. a to hodně. Prostě fantastické! Takže pokud jste Věc ještě neviděli, tak děláte ohromnou chybu a já vámi bych ji co nejdřív napravil! Ještě před tím si ale pro jistotu udělejte krevní test..

Noc oživlých mrtvol (1968)

Je opravdu velmi, velmi zvláštní hodnotit jeden z prvních (pokud ne úplně první) film se ''zombíky''. Noc oživlých mrtvol je tedy prostě hororová klasika, na kterou by se měl podívat každý milovník hororu. I přes to, že v dnešní době tento prapůvodní černobílý (dnes už i barevný) snímek přijde většině lidí spíše vtipný, a ano, i já jsem se čas od času nad pár scénami pousmál, ale i tak musíme uznat, že se tento skvost panu Romerovi opravdu poved.

Záhada Blair Witch (1999)

Mně se upřímně tento film ze začátku líbil, ovšem asi po půl hodině mi začaly všechny postavy děsně lízt na nervy, a to opravdu hodně. Furt si nadávají, neumí se dohodnout a řvou po sobě, místo toho aby začali pořádně přemýšlet jak se z daný šlamastiky dostat. On to jinak je zajímavý found-footage horor, ale i tak. Veškerý požitek z atmosféry mi vydržel jen do doby, než si nějaká z postav zase nenašla něco čím by ostatní naštvala, vynervovala nebo rovnou vyděsila. Atmosféra se tedy povedla, je zde ale holt hodně věcí, které prostě ten zážitek kazí. No a pokud jsou záběry opravdové (což nejsou) tak museli být naši hlavní ''hrdinové'' úplně.. no.. vy víte co.

Čelisti 2 (1978)

Jako takhle, vím že druhé Čelisti mají do skvělého hororu daleko a to už vůbec nemluvim o tom, že prvnímu dílu se prostě nevyrovnají. Musíme ale uznat, že film není naopak vůbec špatný. Některé scény by sice mohly být zrealizovány trochu lépe, to ano, ale na to, že pan režisér Szwarc není nejprofesionálnější režisér tak to není vůbec špatné.