Spiderhead (2022)

Film sa venuje experimentovaniu na väzňoch pomocou drogy, ktorá ovplyvňuje emocie. Basa tu vyzerá ako luxusný dovolenkový rezort a do toho hra nevhodná veselá tanečná hudba. Film nevie ci chce byť serioznou drámou o neetickom chovani alebo jednoduchá oddychovka.  Chris Hemsworth vie aj celkom hrať, ale koniec bol úplne mimo.

Fantastická čtyřka (2015)

Tvorcovia sa zbavili stupidity predošlých filmov a stavili na vážnejší ton. Hrdinovia potom, čo získajú schopnosti sú využívaní vládou na tajné misie a nie sú s tým stotožnení. Myslím, že dôvodom obrovskej kritiky, ktorú tento film obdržal je uponáhľané digitálne finále a nejasná motivácia zloducha. Zvyšok filmu si drží slušnú úroveň aj triky sa mi páčili. Tobyho je škoda, aby hral opice alebo mal masku-je veľmi pekný.

Mr. & Mrs. Smith (2005)

Film je založený čisto na obsadení hlavných predstaviteľov, ich chémii a aj to ako sa dali dokopy aj v reálnom živote. Dej je nelogicky, akcia je splašená a na konci film totálne stratí dych.

Fantastická čtyřka: Silver Surfer (2007)

Posun od jednotky:viac akcie, dvaja zaporaci, Jessica je blondavejsia. Príbeh je stále jednoduchucky, ale Silver surfer je veľký sympatak a v každej scéne, kde je strháva na seba pozornosť.

Uncharted (2022)

Dá sa dobrodružný film o hľadaní pokladu natočiť takto nezazivne? Dal si niekto so scenárom prácu? Postavy ploche, lustenie hádaniek bez nápadu. To Lovci pokladov sú väčšia zábava. Dve hviezdičky dávam za dve síce prepalene, ale obstojne akcne scény-pad z lietadla a lode.

Slečna Drsňák (2000)

Keď film hrali prvý raz v televízii pred dvadsiatimi rokmi, myslela som ze je to pecka. Dnes mi už taký úžasný nepríde, detektívna linka je strašne hlupucka. Scény keď z agentka muzatky robia sexicu sú aspoň vtipné, rovnako ako keď sa snaží zapadnúť medzi missky. Film si z týchto súťaží uťahuje, ale na konci vezme vtipy späť a mame veriť ze je v tom niečo hlbšie. Nie je.

Zelená karta (1990)

Romantická komédia s len dvoma úsmevnými momentmi (hra na klavír, vytváranie fotoalbumu) a romantikou len posledných päť minút. Ale postavy sú skvelé obsadene-slusnacka,hulvat a ako celok je výstižne slovo, že to bolo "milé".

Útěk ze Sibiře (2010)

Z každého políčka filmu srší špina, zúfalstvo ale aj odhodlanie. Vadilo mi, že dôležité momenty ako utek z tábora alebo prechod cez Himaláje neboli ukázané. Tiež ma prekvapilo,  že takú dlhú cestu prežili bez pravidelného prísunu potravín a vody, proste občas niečo chytili a k realizmu mi chýbalo to, že postavy by mali byť vychudnute na kosť. Film vo mne zanechal rovnaké pocity ako dej-bola to dlhá štreka.

Festival pana Rifkina (2020)

Woody sa opakuje. Milostný par intelektuálov sa počas výletu zakukaju do iných ludi a na konci zistia, že sa k sebe nehodia. Niečo podobné už Woody natočil. Plkanie o starých filmoch a čiernobiele sny, ktoré napodobňujú kultové scény zo starých filmov nedokážu film vyzdvihnúť vyššie. Za mňa ťažká zívačka.