Velký draft (2014)

Pozrela som film o niečom co nemám ani šajnu, že sa niečo priučim,  ale nezmudrela som. Celý film sa muži v drahých oblekoch hádajú cez telefón a posúvajú s hráčmi ako figúrkami. Pochopila som, že je to veľmi zložitý proces a paci sa mi aká je to prestížna udalosť a ako sa dá relativne ľahko dostať z univerzitnej ligy do prvej.

Předčítač (2008)

Jedine co z tohto filmu robí hardcore drámu je to , že Hanna je nacistický vojnový zločinec a do toho hra vážna hudba. Na prvý pohľad je vidieť, že film ide po Oscaroch, cítim z neho kalkul. Kate je bez diskusie najlepšou herečkou našej generácie.

Hlavně nezávazně (2011)

Postavy nevedia co vlastne chcú, ale divák to vie a vie aj ako to dopadne. Žiadna zaujímavá scéna, žiaden nápad. Podpriemer.

Na konci světa (2017)

Celý film je drsný a surový a vôbec sa mi nepáčil. Tvrdy zivot na farme na samote , hlavný hrdina stále nas*aty-nikto preňho nemá jedine milé slovo, minimum dialógov, drsný s€x. Jedinú romantiku co som postrehli bola na konci a na dve sekundy som uverila, že sa majú aj radi.

Kamarád taky rád (2011)

Už som vo veku kedy mi námet filmu kamarátstvo s výhodami nerozprudi krv a scenárista nevie inak tému rozvinúť ako ze k sebe začnú niečo cítiť. Doberanie sa hlavných hrdinov mi prišlo viac otravné ako vtipné, vtipna je jediné gay postava Woodyho. Tak svižne ako film začne, tak nudné aj skončí.

Dave (1993)

Náhradník prezidenta Dave je lepší prezident ako originál. Dave sa zo svojej krátkodobej pozície pokúsi zmeniť k dobrému všetko čo pôjde a získa srdce prvej dámy. Na komédiu tu není veľa vtipných momentov, ale film má dokázal zahriať na duši.

Velká hra (2017)

Jessica hra veľmi šikovnú babu a viacrozmernu postavu, ktorej som držala palce. Scény z pokerovych hier s jej komentárom sú fantastické. Páčilo sa mi zmierenie s otcom na lavičke. Jessica je vo svojej úlohe výborná a neprišla mi ako nejaká podvodníčka,  ako ju vykresľuje súd, ale ako vynaliezava žena, ktorá sa chopila šance. Mollynu knihu by som si prečítala.

Aladin (2019)

Guy Ritchie natočil niečo, čo vyzerá ako bollywoodsky muzikál a to je žáner, ktorý neviem docenit. Hrozne pesničky,  prevareny dej from zero to hero. Džinove efekty a hlášky boli fajn, ale pretrpieť len kvôli tomu tento film, to za to nestojí.

Winchester: Sídlo démonů (2018)

Horor so skvelým príbehom a vyvrcholením. Strašidelný dom, kde každý duch ma svoju izbu, vdova ktorá s duchmi komunikuje a všetci si myslia, že je blázon a racionálny doktor, ktorý jej neverí a mysli si ze ma vidiny z drog. Helen a Jason majú výbornú chémiu. Ja sa duchov veľmi bojím.

Výměna (2008)

Hutna dobová drama o skorumpovanej polícii a bezmocnej žene, ktorej zmizne syn. Paci sa mi ze film nie je predvidatelny, nevedela som akým smerom sa príbeh vyvinie. Scéna ako maly chlapec popisoval život na ranči a poprava boli silné. Angelina nepodáva svoj životný výkon, je v pohode. Film má ešte pekný klavírny motív.