Úsvit planety opic (2014)

Opičí príbeh dominuje nad tým ludskym. Cezar je plnokrvna postava oscilujuca medzi ochranou svojho národa a dôverovanim ľuďom. Koba pohanany nenávisťou je výborný zaporak a scéna kde predstiera, že je hlúpa opica alebo finálna konfrontácia sú najlepšími momentami. Film je pocitovo dlhý a ma hluché miesta.

Zimní příběh (2014)

V tejto čudnej rozprávke nič nedáva zmysel. Ani Colinov hrozný účes.

Koralína a svět za tajnými dveřmi (2009)

Animácia je priserna, nedá sa na to dívať. Nezaujímavý príbeh o dievčatku, čo objaví vchod do iného sveta, potom sa to zvrtne na horor. Film som pretrpela, neoslovil ma, nie som cieľovka.

Na křídlech slávy (1990)

Zaujímavý nápad o nebi pre celebrity ale nerozvinuty. Celý film sa duše motaju po hoteli a vedú rozhovory o ničom, ktoré dej nikam neposuvaju. Ku koncu sa začne niečo diať, keď hlavný hrdina vyhra v lotérii druhu šancu. Ak film chcel byť kritika slávnych a o pominutelnosti slavy, vôbec mu to nevyšlo.

Kolo zázraků (2017)

Vizuálne strašne škaredý film s tuctovou milostnou zápletkou. Slizký Justin chodí so starou ale paci sa mu mladá, po ktorej idú gangsteri tak stara využije šancu sa mladej zbaviť. Nie je to také napínavé ako to znie. Film je ukricany, herci na seba štekajú nekonečné dialógy a šialene prehrávajú ako keby boli v divadle.

Sandman (2022) (seriál)

Komiks je intenzívny,  seriózny, temný a hlboký a zprostredkoval mi úžasné emócie ako ma vtiahol do príbehu. Som rada, že moje obľúbené postavy ožívajú na plátne, ale podarilo sa to len napoly. Seriál sa prehnane venuje vedľajším postavám a odbockam nie úplne dôležitých pre hlavnú zapletku. Scény v pekle alebo na konferencii uchylov nie sú tak mrazivé ako by mali byť. Ten kto knihu nečítal bude mať  v deji bud chaos alebo sa bude nudit. Seriál je taka fantasy rozprávka, so slabou atmosférou, kde podľa noriem politickej korektnosti biele postavy sú hrane čiernymi, muži zenami a hetero vzťahy homo vzťahmi a celé je to samoucelne.  Takže silno odporúčam komiks, nebudete ľutovať.

Sandman - Zvuk jejích křídel (2022) (epizoda)

Táto epizóda je urobená presne podľa knihy aj zachycuje jej esenciu. Poeticky braná smrt a surodenecky vzťah. Stretávky každých sto rokov som si obľúbila.

Frajeři ve Vegas (2013)

Starí pardáli si natočili film sami pre seba. So scenárom si nikto nedal veľa prace, stačí obsadiť par zostarnutych hviezd a poslať ich do Vegas. Nedokážu sa ale odviazať tak aby to bolo zábavné a dočkáme sa par životných múdrosti.