Paul McCartney: My Valentine (2012) (hudební videoklip)

Nepýtajte sa ma prečo, ale všetky verzie klipu na mňa bohovsky zapôsobili. Pre mňa veľmi sugestívne. Rozhodne odporúčam.

Oheň v oblacích (1993)

Ak si aj po vyše desiatich rokoch z filmu pamätám viac, než len obsah, potom ten film má čosi do seba. A i keď je to v podstate úplny nezmysel (film o únose mimozemšťanmi natočený podľa "skutočných" udalostí), v tom čas som to žral aj s chlpami.

Zabij, nebo budeš zabit (2007)

//"ČO STE ROBILI V EL SALVÁDORE?" "CHYTAL BRONZ." "PREČO STE ZNIČILI TÚ BUDOVU?" "TIENILA MI SLNKO"// Škoda, že podobných hlášok bolo ako šafranu. Okrem toho.. Povedzme si to takto: ja organizovať "zápolenie", kde mám tucet najhorších hrdlorezov a madrfakerov z celého možného i nemožného sveta, ROZHODNE by som nemal hlavný štáb na tom istom ostrove. A keby už dajme tomu aj áno, asi by som si sem-tam nechal namontovať nejakú tú bezpečnostnú kameru. Inak by som si koledoval o pekný prieser.

Elvíra - Vládkyně noci (1988)

//"HLAVNÉMU CHODU SOM PREDKRM EŠTE NEROBILA."// Áaale.. Ber to čert! Zhorím v pekle, alebo na hranici, ale mňa to bavilo. Škoda toho varietného vystúpenia na konci. Obrovským +om pre film je fakt, že sa neberie vážne. Inak pekelná pohoda, ktorá ma bavila. I keď je pravdou aj to, že celý (nie len) film je postavený na Elvírinom výraznom talent.. pardon, dekolte.

Transformers 3 (2011)

No.. To teda bolo PORIADNE mozgové laxatívum! Síce niektoré fakt super hlášky (//"DO VESMÍRU LÍTAT DOKÁŽOU, ALE AUTO NEUŘÍDÍ"//) a akčné scény, ale miestami som mal dojem, že scenáristu do písania niekto nútil pod hrozbou násilia. Ale vizuálne.. Neskutočná paráda! "Tričko zo sekáča", ale v "taške od Gucci-ho" :))

Avengers (2012)

Ani ako malý som pomstiteľom nefandil. Asi preto, že môj favoriť spiderman medzi nimi nebol. Každopádne som bol na tento múví zvedavý. A, mno.. Posledná polhodina (alebo koľko to bolo), od kedy začala invázia (vďaka zbierke toho najlepšieho geneticky, mytologicky a inak vylepšeného gulášu superhrdinov/iek vopred odsúdená na neúspech), to boli úžasné vizuálne orgie. FAKT som si to užíval. Len mi trochu unikalo, prečo sa naša zbierka genetického i klasického inžinierstva raz mlátila navzájom medzi sebou a inokedy bok po boku rúbali do chudákov mimoňov? (Edit: po druhom zhliadnutí už tomu asi rozumiem).

Prokletý ostrov (2010)

Hm.. Balansoval som medzi 3 a 4. Nechápem, čo furt niekomu na Dicapriovi vadí..? Zahral VÝBORNE. Nakoniecec 4 hviezdy iba za Dicapriov výkon, posledných 5 minút filmu (//"AHOJ CHUCK."//a následný dialóg.) a ATMOSFÉRU, akú ma máloktorý film(!). P.S.: //"A ČO BY SOM VONKU ROBILA? VRAJ MÁTE BOMBY, ČO ZMETÚ CELÉ MESTÁ A TAKÉ SKRINKY, ČO Z NICH VYLIEZAJÚ ZVUKY A TVÁRE."//

Iron Man 3 (2013)

//"MAL SOM PROBLÉMY S DROGAMI." "A ONI VÁM SĽÚBILI, ŽE VÁM OD NICH POMÔŽU?" "NIE. ONI MI ICH SĽÚBILI VIAC."// ******** bol super :) Odhliadnuc od faktu, že Ironmanov samolepiaci lego-oblek (mimochodom ten bol FANTASTICKÝ!) precestoval za pár minút 1300 Km iba na základe Tonyho gesta (telepatia? alebo mi niečo ušlo?), to bola ultimátna zábava! Tie 2 hodiny uplynú ako po mede a dokonca sa prichytím pri tom, že veľmi často prestávam myslieť na niečo, čo ma napadlo už pri prvom Ironmanovi: čo tlmí vonkajšie nárazy a ochraňuje "operátora" vo vnútri "železnej košele"? :)

Čarodějky (1998) (seriál)

Ak vám počas hodnotenia ponad rameno nenazerá vaša drahá polovička (ktorá seriál zbožňuje), kľudne jednu hviezdu uberte. Ale aby sme si to vyjasnili: nie som "pod papučou". Jedna hviezda hore-dole. A potom.. Pokoj v dome je základom pre mier v krajine. A vojnu predsa nechce nitko že? :))

Rise of the Zombies (2012) (TV film) odpad!

No to bol zasa raz "zážitok".. Na druhú stranu: film bol značne poučný. Dozvedel som sa, napríklad, že dvoma elektrickými obuškami dokážem v pohode "odstaviť" aj tucet zombíkov naraz, ak stoja vo vode po členky. Alebo že človek neupadne do šoku ani po sebedrastickejšom zákroku, akým je odseknutie ruky pod ramenom či "samooperácia", kedy si odrežem kus mäsa (prakticky celé predlaktie) a následne si ranu "ošetrím" zapaľovačom. Čo všetko sa človek nedozvie..? :)