Zombies: Den-D přichází (2008)

No ty bláho! Ozbrojení zombíci, zombíci loziaci po strope, zombík vegetarián, ZAMILOVANÝ zombík.. Dokonca ozbrojený a zamilovaný zombík vegetarián!! No toto..! :))

Captain America: První Avenger (2011)

Čudujem sa ľuďom, ktorí si idú pozrieť film s názvom Kapitán Amerika a čakajú niečo iné, ako steroidmi vlastenectva poháňanú 120 minútovú reklamu na "nejlepší zemi na světe" [Borat], na USA :) Mám dojem, že už názov je dosť dobrým varovaním pred tým, čo bude v nasledujúcich dvoch hodinách nasledovať ;)

Amazing Spider-Man (2012)

POZOR!! Komentár je SILNE zaujatý!! :)) ANO ANO ANO!! TAKTO som si spideyho predstavoval ako chlapec! :) Ponurá atmosféra, pubertálny spidey, vychovávajúci strýko, mesto plné drobných zločincov, ale HLAVNE hláškujúci spidey ("Fakt vypadám jako polda? Polda v červenomodrém upnutém obleku? Myslel sem si, že vypadám spíš jako sánkař") a SÚBOJE, ktorých je menej ako u Raimiho, ale tu sú BOHOVSKEJŠIE! Spidey skáče, plazí sa, šmýka sa, využíva hlavne pavučinu namiesto "pästičiek", celkovo pohybmi pripomína pavúka (napríklad súboj v škole pred príchodom polície), proste paráda! :) Hlavný záporák je urobený fakt slušne. Drobnými logickými "hádankami" (prečo Parker zakričí "zavolajte niekto sanitku" a pritom celý čas vo filme vyťahuje Xperiu, prečo mobil na moste stráca signál, ale v podzemí v kanalizácií ho má v pohode a pod.) sa nenechám rozčarovať. Keď to však zhriem: jednoducho LEPŠIA ADAPTÁCIA KOMIXU, než tá Raimiho!! Sorry, ale je to proste tak :))

Kameňák 3 (2005)

Ja vám nerozumiem.. :) Hovoriť vtipy pri pive, všetci sa im smejú. Ale natočiť o vtipoch film a všetci tu "klejú" a "blejú". A pritom stavím ľavé vajce, že polovica z "odpaďákov" keby tie fóry počula (a nie videla v Kameňáku), smiali by sa až by z toho chcrochtali :)) Pozn. red.: platí aj pre Kameňák 1 a Kameňák 2.

Kameňák 2 (2004)

Ja vám nerozumiem.. :) Hovoriť vtipy pri pive, všetci sa im smejú. Ale natočiť o vtipoch film a všetci tu "klejú" a "blejú". A pritom stavím ľavé vajce, že polovica z "odpaďákov" keby tie fóry počula (a nie videla v Kameňáku), smiali by sa až by z toho chcrochtali :)) Pozn. red.: platí aj pre Kameňák 1 a Kameňák 3.

Kameňák (2003)

Ja vám nerozumiem.. :) Hovoriť vtipy pri pive, všetci sa im smejú. Ale natočiť o vtipoch film a všetci tu "klejú" a "blejú". A pritom stavím ľavé vajce, že polovica z "odpaďákov" keby tie fóry počula (a nie videla v Kameňáku), smiali by sa až by z toho chcrochtali :)) Pozn. red.: platí aj pre Kameňák 2 a Kameňák 3.

Van Helsing (2004)

Takto má vypadať "popcorn"! :) Mozog do polohy OFF, zosilovac do polohy ON a.. to je asi všetko. Perfektný výplach mozgu. Reklamy v TV popri tomto filme vyzerajú ako scenáristické veľdiela. Ale mne to NEVA! :))

Mortal Kombat 2: Vyhlazení (1997)

No tak je to brak, a čo má byť? :) Pointa hry (ktorá slúžila ako predloha, keby to náhodou ešte niekto nevedel) bolo vykynožiť toľko protivníkov, koľko mi popraskané žilky v očiach (a rodičia) dovolili :)) Od filmu sa NEDALO čakať viac. Všetky nápady boli vybúchané v predošlej časti. Mohli prísť jedine nové rúbačky. A na tých som sa bavil :))

Grotesque (2009) odpad!

Čo sa brutality týka, je séria Saw oproti tomuto filmu skoro na úrovni večerníčku. Chcel som si pozrieť niečo "krvavé", tak som siahol po Grotesque. Ale toto fakt nie. Ešte dlho po dopozeraní som sa nevedel zbaviť mimoriadne hlbokých nepríjemných pocitov.Tak odporný film som asi nevidel. Irreversible s Monicou Belucci mi zrazu príde ako dokument z prostredia nočného života mladých francúzov.

Zvrácený (2002)

Prvý film, pri ktorom som po dopozeraní iba sedel a čumel na bežiace titulky. Scéna znásilnenia je rozhodne tá najsilnejšia, čo som v tomto smere doteraz videl.