Česká soda (1998)

Kulatý stůl -> Václav Klaus: "No, tady jedním problémem je, co je ta plavecká škola, tak bych mohl připustit že umět plavat je uzance. A proti tomu bych postavil lyžařskou školu." Jan Kalvoda: "Uffff, ten výklad, ta interpretace byla nadjezdem či oklikou jedné silnice nebo výstavbou osvětlení." (Klaus střídavě kýve hlavou že ano a ne a ano a ne) Václav Havel: "Já se domnívám že, mmm, samozřejmě to musí být velmi dobře, velmi dobře promyšleno, ale..." Kalvoda: "Poslední větu protože čas kvapí." Havel: "Mmmm....."

Městem chodí Mikuláš (1992) (TV film)

Syrové drama lékaře-alkoholika. Prostředí tu neutěšenost jen podtrhuje, špinavé a omlácené zdi, chlad. Od dětství, kdy jsem tento snímek viděl prvně, jsem si pamatoval že jde o vynikající film, dnes jsem si to po mnoha letech jen potvrdil. Dan Douda byl v roli sígra vynikající a je veliká škoda že jeho talent nebyl dále rozvíjen, asi sám neměl motivaci, kdo ví... Apropo, taky máte pocit že může jít o alternativní pokračování Nemocnice na kraji města, alespoň co se týče těch dvou postav? :)))

O poklad Anežky České (1993) (pořad)

Soutěž která nepodléhá zubu času neb dějiny, o nichž předně pojednává, ty jsou dávno známé. To hodnocení tady mě mrzí, dějepis asi nepatří mezi oblíbené předměty na školách, navíc blbnout nebo kravit v prostředí zámků a hradů se nehodí a nemám to rád, dnešní móda pořádat v takových prostorách kdejaká ejchuchu aby parchanti měli na co vzpomínat je v tomto šílená a v dětech to nevytváří žádný vztah ke kulturní památce. Hrané scénky nebyly vždy nejzábavnější, ale víc se pro zpestření pořadu asi udělat nedalo.

Zánik samoty Berhof (1983)

Totální deprese, chlad a zmar! Zůstal jsem jen tupě zírat když jsem tento snímek shlédl prvně a bylo po všem, zírat a třást se zimou! Nenajdete tu nic co by vás aspoň trochu pohladilo, nebo zahřálo na duši! Skvělý výkon Ladislava Křiváčka, tohle nemohl takhle jako on nikdo jiný zahrát! Petronela Vančíková také hodně slušně! Vůbec mě dostává jak filmy Jiřího Svobody ze 70. a 80. let jsou každý úplně jiný a přitom dokážou diváka tolik upoutat!

Manon od pramene (1986)

...a z příběhu o jednom odhodlaném rolníkovi máme antické.. ehm, pardon, francouzské drama jako vyšité! Neuvěřitelné zakončení příběhu o tajném prameni, který mohl vykonat tolik dobra, a přitom znamenal tragédii pro tolik lidí, a jen proto že se dostal do rukou špatným osobám. Tak už to v životě bývá, nebo by mělo být, kdo seje vítr, sklízí bouři. A z malé Manon vyrostla opravdu překrásná dívka, jen co je pravda. Celá dvoudílná série uteče jako drahocenná voda a mě jen mrzí, že podobných snímků neznám víc. Kouzelné exteriéry francouzské Provence!

Titanic (1997)

Tento snímek nemá chybu. Chybu může mít jen jeho prezentace - sledovat ho na TV NOVA která ho reklamami rozseká na XX dílků je zhovadilost od zmíněné televize, a hloupost divákova pokud ho takto sleduje. Jinak je vše perfektní, herci, příběh, efekty, hudba, kamera, opravdu vše. Sečteno a podtrženo: dokonalý film.

Obchod na korze (1965)

Grandiózní biják! Druhá polovina snímku je něco neuvěřitelného! Nechápu jak to že jsem za celé ty roky Obchod na korze nepotkal v televizi a dostal se k němu až ve více než třiceti letech. Nerozumím programovým ředitelům českých televizí, tohle je skutečné umění, strhující dílo z doby kdy byla československá kinematografie na světové úrovni!

Zelená kniha (2018)

Na mě to dělá dojem tzv. Frustrační kompozice. Pořád jsem čekal že přijde něco velkýho, zlomovýho, překvapivýho... ale ono nic nepřišlo, prostě najednou konec a hotovo. Takže je to asi snímek který má vyjadřovat něco, čemu nerozumím, nebo co mi je jedno a proto je to pro mě neviditelné. Zklamání.

Chalupáři (1975) (seriál)

Jako dítě jsem měl tento seriál rád, Ale čím jsem starší, tím víc jsem na něj alergický. Přijde mi to jako pohádka pro Pražáky o venkově. Říkat si vlastním jménem čteným pozpátku a mít dospělé dítě je zvláštní druh deformace. Reklamy na nevím jestli skutečně existující produkty mě trhají uši. Romové jsou afektovaní. Nejlepší je rozhodně titulní píseň. Zajímavý komentář: evangelik