Bezstarostný sex (2007)

Och. Tento film jsem viděla ještě jako děvče, které půlce věcí nerozumělo. V pozdějším věku už jsem vše samozřejmě zachápala a dost jsem se pobavila. Taková nepuritánská komediální komedie, takže super.

Žába k zulíbání (2002)

Taková průměrná komedie na kterou jsem koukala nesčetněkrát se sestrou. Samozřejmě je tu nejvtipnější a celý film táhne Rob Schneider, ale táhne ho fakt dobře. Teen holku hraje naprosto uvěřitelně a několikrát jsem dostala i záchvat smíchu. Například u polštářové bitvy. Dost odpočinkové a vtipné pokoukání :)

Eliška a Damián - Epizoda 8 (2023) (epizoda) odpad!

Tak tohle bylo… frustrující. Naprosto mám pochopení pro různorodost názorů. Každý má svoje. Ale tohle je teda nejhlubší dno. Cítila jsem se u nedobrovolného sledování tak strašně trapně… Dialogy vůbec nefungují. Herci si naučené věty přehazují, jako by hráli ping pong. Nikdo neumí absolutně hrát. Proboha lidi… to úplně bije do očí. Chápu, že si někdo jako oddechovku pustí Ulici, Zoo a podobné nesmysly. Ale tohle je BIZÁR. BIZÁR! Jsem přesvědčena, že to ani nebylo myšleno jako satira či ironie, ale že to bylo myšleno zcela vážně. Paní Emma Smetana je opravdu nejhorší. Z rádoby láskyplných vět, které vypouští z úst vám mrzne srdce. Toto je mistryně arogance a ztělesnění Ledové královny. Už jsem s ní viděla a četla několik rozhovorů a její nosánek je vysoce nad námi obyčejnými smrtelníky. Její ublížený obličej ve vás vyvolává naprostou depresi a averzi. Je fakt pěkná a sexy, ale lidsky a herecky mi smrdí. Stupidní děj, herectví, otřesné dialogy a vůbec všechno nemůže být na nic jiného než odpad. JenTR, nwx a další podobní by se měli podívat na nějaký kvalitní film nebo seriál (který očividně nikdy neviděli), aby mohli potom na truc hodnotit tuhle blamáž víc než 3*.

Země nomádů (2020)

Asi takto si představuji průměrný film. Sice byla atmosféra skvěle vystavěná, herečka perfektní, téma zajímavé, hudba, kterou jsem hned poznala, že je z dílny Ludovica Einaudi, je úžasná, ale celé se to tak nějak táhne jako sopel a chvílemi jsem se přistihla, že nevnímám. Vůbec o nic jsem však v těchto chvilkách, kdy jsem si přemýšlela nad jinými věcmi, nepřišla. Myslím si, že by mě takový život bavil jen chvíli. Postupně bych určitě zase prahla po svém pohodlí a útulnu domova. Je rozdíl být sám a cítit se sám.

Papírový dům (Netflix verze) - Série 1 (2017) (série)

Zvedni ruku, kdož má rád Tokio... Pochybuji, že se někdo přihlásil. Má sice prďácký tělo, který bych si ráda osahala, ale její povaha je strašlivě odpudivá. Můj oblíbenec, asi jako milionu dalších lidí, je Berlín. Jeho proslovy a velikášství neměly chybu a vždy, když byl na scéně, tak mě pobavil. Obzvlášť se mi líbil proslov o zkrocení panen. Každý si tu prostě najde svého oblíbence, se kterým souzní nebo je mu nějak sympatický. Každý si tu taky najde postavu, která mu vonět úplně nebude. To se mi moc líbí. Že má každý propracované vlastnosti, kterých se celou dobu drží. Seriál vás chytí hned od prvního dílu, kde je pořádná dávka akce bez zbytečných plků a nezáživného vysvětlování. Toto tempo si seriál drží celou sérii. Hlavním hrdinou je geniální Profesor, který je mozek celé operace. S temperamentními Španěly to ale nemá lehké, a tak má plné ruce práce, aby obří loupež ukočíroval. Občasné nelogické chování házím za hlavu a vrhám se s chutí na další sérii. P. S. dívat se v originále s krásnou španělštinou je nutnost! Na seriál se dívám podruhé a musím říct, že při prvním zhlédnutí se mi líbil na 5*. Nyní už musím upravit na 4.

Hráči se smrtí (1990)

Billy mi dal teda zabrat. Ten malej rošťák byl děsivej a jeho ďábelský smích naháněl hrůzu. Ale od začátku… Medici se rozhodnou zjistit, co člověk vidí, když je v klinické smrti. Začnou tedy dělat pokusy a postupně se navzájem zabíjí a zase vrací k životu. Každý vidí něco jiného, ale vždy se jedná o nějaký jejich hřích. Vize při jejich smrtícím dýchánku byly hodně nepříjemné a dost depresivní. Celý film měl moc dobře zvládnutou temnou a tajemnou atmosféru. I herecké osazenstvo bylo na jedničku. Medicína je mi hodně blízká, a tak bylo jasné, že se mi film bude líbit. Konec mohl být trošku méně happyendový, ale jinak šlo o parádní thriller. Přesně takový, které mám ráda.

Mluv se mnou (2023)

Super zajímavý a originální horor, u kterého jsem se, světe div se, bála. Obzvlášť, když je váš přítel tak trošku víc škodolibý naschválníček a nechápe, že jste podělaní až za ušima. Film pojednává o bandě puberťáků, co si zahrává se světem na druhé straně a pěkně se jim to vymstí. Byla tu super atmosféra, herecké výkony posednutých puberťáků a gradující a napínavý děj. Celou dobu jsem byla napnutá a doufala jsem v super zajímavý konec. Ten se díky bohu dostavil a já mohla jít v klidu a absolutně nerušeně spát.

Bullet Train (2022)

Hvězdné obsazení dávalo tušit skvělé podívané. Bohužel jsem z toho úplně neucvrkávala. Na sílu tlačený humor u mě moc nezafungoval a pousmála jsem se jen 2x. Celý film je o honičce (ne, TU honičku nemyslím) několika zabijáků o kufřík s penězi. Extrémně natahovaný děj začínal ke konci dost nudit a moje pozornost ujížděla pryč stejně rychle, jako šinkansen, ve kterém se celý děj odehrával. 3* dávám za obsazení, neustálou akci a monologu o osudu.

Diagnóza smrti (1979)

Nic moc díl, kdy se bloumalo od ničeho k ničemu. Vyšetřovatelské žezlo samovolně převzala aktivní paní manželka poškozeného. Pořád jde ale o lepší díl, než byl předchozí, protože opět nastoupil do hlavní role pan Hrušínský, který se umí chovat a je o dost sympatičtější. Zápletka byla nezajímavá a vražedné atmosféře nepomáhal ani fakt, že se už jednalo o barevný snímek. Naplno tak vynikla krása a příjemné prostředí komunismu.  Škoda, že tato kriminální série skončila tak nudným případem.

Jak houby stvořily náš svět (2017) (TV film)

Dokument se v 52 minutách dotkne okrajově hodně témat. Moc mě neuchvátily procházky po lese dvou vědců. Myslím, že tento čas se dal využít líp. Dokumentem vás provází nadšenci do hub a vědci, které to očividně baví. Moc se mi tu líbily animace a ukázky plísní v Petriho miskách. Dozvěděla jsem se pár nových informací, i když dokument opravdu nebral vůbec nic do hloubky. Líbilo se mi přirovnání, že houby jsou takoví malí chemici. Dotkl se i (nad)užívání hub v medicíně, konkrétně antibiotik. Většina lidí už ví, že přestávají fungovat. A aby taky ne, když jsou ve všem a doktoři vás jimi cpou horem dolem, aby se nemuseli zabývat vašimi problémy. Já zatím antibiotikům od doktorů odolávám, ale jsou houževnatí. Je strašně fascinující, když si uvědomíte, že ani lidstvo nedokáže vyvinout to, co si vyvinula příroda sama…