Wimbledon (2004)

Průměrná romantická komedie namíchaná s průměrným sportovním dramatem. Kirsten Dunst není zrovna jedná z mých nejoblíbenějších hereček a ... no ... ani po tomto filmu se toho mnoho nezměnilo. Na druhou stranu Paul Bettany je dle mého názoru jeden z nejtypičtějších Britů a jejich humor podpořený jeho charisma mě dokázal několikrát slušně rozesmát. Co se týče zápletky a celkově všeho ostatního, nic co by se vymykalo standardu. Klasické schéma "Jak loser k vítězství přišel", kde s Kirsten na stadionu je očividně nemožné prohrát. // 65%

Slzy slunce (2003)

Myslím, že každému, kdo si přečte "oficiální text distributora", musí být jasné, co za film ho čeká. Já jsem byl chvílemi velmi příjemně překvapen (Čistka v nigerské vesnici by se určitě vešla do mého top listu válečných scén) a chvílemi jsem se neubránil posměšnému úšklebku. Není tu ale nic, co by se nějak extrémně vymykalo dané škatulce. Čistý průměr. // 50%

Spartakus (2010) (seriál)

Počáteční nadšení z dospělého vyobrazení příběhu o Spartakovi brzy vzalo za své, když jsem zjistil, že všudypřítomný sex, nadávky a brutální násilí není prostředek k dokreslení atmosfery, ale že tyto složky tam jsou, kvůli zaměření na průměrného nadrženého diváka, jediným obsahem, často absolutně zbytečným, bez jakékoliv důležitosti pro děj. Ten se vyjma prvního a posledního dílu víceméně nikam nehýbe, a tak i když je to k nevíře, kolotoč šukání, nadávání a sekání hlav člověka brzy začne nudit. // Nejoblíbenější postava: Doctore // 1. serie: 50%

Vzpoura v Seattlu (2007)

Tento snímek stejně jako některé hlavní postavy jakoby se podivoval nad tím, že když kácí se les, létají třísky. Že když se těhotná žena domotá mezi zfanatizovaný dav, může se jí něco stát. Toto, stejně jako záběry na dítě, které svá starostlivá matka posadí do první řady demonstrantů a další podobné miniepizodky beru jako cílené citové vidírání a je mi z toho na blití. A jestli někdo očekává, že mě to donutí sympatizovat s lidmi, kteří se rozhodnou dát dohromady mírumilovnou demonstraci a pak se diví, že vzduchem létají popelnice, tak je na dost ošklivém omylu. Vůbec se mi nelíbí zpráva, kterou toto dílko mezi své diváky rozesílá. Každý jednotlivý člověk by měl být zodpovědný za své činy. // 50%

František je děvkař (2008)

Zbytečný film s více či méně chatrnými hereckými výkony. Komedie bez jediného lepšího vtipu. Výsek z existence patetického chudáka, který neví co ze životem. Nenapadá mě postava, scéna či myšlenka, kvůli které by stálo za to tento snímek vidět a už vůbec nemám páru, co někoho vedlo k tomu, něco takového natočit. // 10%

Trosečník (2000)

Kluci by se měli předem dohodnout, o kom vlastně chtějí točit. Jestli o můži, který se ztratil anebo o muži, který se našel. Jestli to bude dobrodružný film o člověku dnešní doby čelícímu opuštěnůmu ostrovu a všudypřítomné samotě nebo jakési drama o systémovém inženýrovi, o kterém se po čtyřech letech zjistilo, že není tak uplně mrtvý, jak se předpokládalo. Protože já jsem takhle celkem zmatený. Proč tam na závěr nacpali tolik emoce dolujících zbytečných scén? Pak nezbývá čas na život na ostrově a my tak dostaneme pouze dvě etapy, které jsou od sebe oddělené čtyřmi roky. Rád bych si užil pozvolnější průběh. Co se Toma týče, nemám absolutně žádné výhrady. Ten na tyhle až za okraj zahnané chudáky má prostě talent. // 65%

Párování (2000) (seriál)

Některé myšlenky přehnané, jak už u britcomů bývá zvykem, ale některé věci, které tahle banda šílenců řeší jsou tak pravdivé a nadčasové, až se člověk přistihne, že jim přikyvuje. 90% všech rozhovorů se točí kolem vztahů a sexu a zvlášťě u vylévacích monologů umístěných většinou někde ke konci, když už toho má některá z postav prostě dost, jsem dostával křeče do břicha. Na druhou stranu seriál má i dost hluchých míst, okoukaných vtipů, které jste už jistě viděli i jinde a občas dost otravnou Ginu Bellman. Stále ale poskytuje dost zábavy na to, aby ho to vyplavilo nad většinu průměrného bordelu. S Přáteli raději nezaměňovat - dost odlišný styl humoru. // Nejoblíbenější postava: Jeff // 70%

Mládí v hajzlu (2009)

Proboha, co jste to provedli Nicku Twispovi? Takový herecký arzenál a přesto tak neuvěřitelně odfláknutý film. Cera nemá s Nickem absolutně nic společného a to, čeho jsem se bál, když jsem jeho jméno viděl přiřazené k hlavní postavě, se do puntíku vyplnilo. Udělal z něj průměrného amerického typicky Cerovského uťáplého losera. Kde je Nickova prohnanost, inteligence a schopnost manipulace s ostatními? Je sice použita hlavní kostra původního příběhu, ale vnitřnosti byly vytrhány z těla a nahrazeny romantickými bláboly z teenage komedií druhé jakosti. Absolutně zbytečné scény s absolutně zbytečnou postavou Leváka. Sheeni jsem neměl rád už v knize, ale tam to bylo pouze její nesnesitelně vychcanou povahou, tady je iritující naprosto odlišným způsobem. Stejně jako drtivou většinu zbytku si jí totiž při sebevětší víře nedokážete spojit s postavou z knihy. Jediný, kdo sbírá body je Francois, ale není jich tolik, aby dostatečně zmírnily můj vztek. Jedna z nejhorších adaptací knihy, co jsem měl tu smůlu potkat. Jednu hvězdu, či odpad nedávám jen kvůli tomu, že jsem pravděpodobně silně ovlivněn předlohou.// 30%

Cesta (2009)

Cesta je špinavá a plná lidojedů. Až se mě na tento film někdo za rok zeptá, toto budou jediné dvě věci, které se mi vybaví. Slunko nesvítí, zvířata nežijí, všude prach, špína a umírající příroda. Ti s alespoň špetkou lidskosti si prohnali hlavou kůlku, hladovějí nebo hlady už pomřeli. Ostatní se poflakují po lesích a hledají, koho by snědli. Kýbl sebou, abyste všechnu tu beznaděj unesli. // 55%

Osudové selhání (2007)

O Robertu Hanssenovi jsem doteď neměl potuchy, takže každé poodhalení dějin jedné z největších mocností světa takovouto nenáročnou formou je určitě vítané. Další hodinu po skouknutí filmu jsem strávil na wikipedii. Ani na herce si nemůžu stěžovat. Ti, co obvykle zaplňují vedlejší role, tu svým civilním, lidským hereckým projevem dokázali vytvořit dost slušnou tajuplnou atmosferu. Vadila mi zde stejná věc, jako například v Charlie Wilson's War. Absence jakýchkoliv zvratů. Co je to za špionážní thriller, kde znáte víceméně každý následující krok? // 65%