Všichni jsou v pohodě (2009)

Typická indie záležitost se spoustou silných scén, De Nirem ve své nejlepší roli za posledních asi 13 let, jen to blbý video kdyby tam nebylo. To je vážně debilní. Občas trochu rychle ustřihnutá scéna, která by měla doznít, ale to je bobek. Nečekaný překvapení.

I Love You Phillip Morris (2009)

Slušně odsýpající záležitost, s přesným Ewanem McGregorem a zestárlým Jimem Carreym. Na debut dvou scénaristů (napsali třeba Santa je úchyl) to vůbec není marný. Vtipná věc na konci. Pár hodně legračních situací ("So what am I suppose to do? I...I´ve got a limo..."). Solidní, lehce nadprůměrná záležitost. Hvězda navíc za odvahu všech jít do takové úchylárny (v některejch momentech). Na druhou stranu je to o vlastně o ničem.

Prokletý ostrov (2010)

Geniální dílo, který je s každým dalším shlídnutím lepší. Spolu s Letcem Scorseseho nejlepší film od Casina. I když tohle nejspíš letce převyšuje. Fantastickej Leonardo DiCaprio, dokonalá režie (ty citace Hitchcocka, ostatně celej film vypadá jak z 50. let - nejen dějem, ale natočení), a ten závěr...ten závěr!

Chůva (1990)

V jedné scéně filmu říká detektiv: "To, co mi tu vykládáte, nedává žádný smysl." A přesně tahle věta sedí na celej film. Už jen ta zápletka (chůva obětuje děcko stromu????Co to kurva je?) nedává smysl. Herci jsou tak nevýrazní, až to bolí, a ten hlavní strom je dost k smíchu, stejně jako celej film, taky to bolí. Hodinu se tam nic neděje, aby nakonec přišla lehká půlhodinka, kdy se to všechno "vyřeší". Celkově to působí tak zoufale zastarale, až je to...zoufalý. Jak to říct? Shit. Ne! Tenhle film zestárl ještě dřív, než byl vůbec natočenej. Nejhorší Friedkinův film, ke kterýmu se radši ani nehlásím. Ani se mu nedivím. Jo a ten herec v hlavní roli vypadá jak Patrick Swayze, akorát s tím rozdílem, že tenhle maník neumí hrát.

Žena ve vodě (2006)

Chudák SHYamalan poprvé natočil opravdovej SHYt. Film, co nefunguje od začátku do konce, Bryce Dallas Howardová, která vypadá jak Dave Mustaine (http://www.pe.com/imagesdaily/2008/01-14/mustaine09_400.jpg ) - ale to je asi SHYova zásluha. Je tam něco jako vymyšlenej svět, jenže co z toho, když ten svět nikdo nechápe. Opravdová jebka. Tohle nesahá Stalo se ani po trávu. Ne, že by bylo Stalo se nejlepší SHYův počin, ale až do včerejška jsem si myslel, že je nejhorší. Není. Nepochopitelná věc.

Strach v přímém přenosu (2002)

Docela špatná věc, která nemá napětí, atmosféru, lekačky (teda je jich tam asi 5, ale jsou to lekačky spíš jako "Aah!" než jako "Uaah!"), bez pořádnejch herců, z nichž už si velká část po tomhle filmu ani neškrtla. A nedivím se. Zajímavej nápad, kterej zabíjí scénář, kterej je úplně na nic, včetně pointy. Jediný plus je Kris Lemche v roli Rexe. To byl jedinej zajímavej herec a prvek v celým tomhle jebu.

Mistr zločinu (2004)

Když nic nečekáte, tak dostanete solidně šlapající film, kterej se hodně podobá Hráčům. Je to tak nastejno. Dobří herci, pohoda, v klídku.

Kniha přežití (2010)

Strašlivá nuda, která má ale jednu velkou přednost: bratry Hughesovy. To jsou tak talentovaní kucí, že ten jejich geniální vizuál přebíjí i tu dementnost a propagandu ve scénáři. Navíc i ty tři scény, který jsou akční, jsou pefektní. Přestřelka vede! A když už se člověk opravdu HODNĚ nudí, je aspoň pořád na co koukat. Denzel je parádní, Gary Oldman správnej záporák. A tím výčet kladů končí. Problémy: totálně nudný žvatlání o bibli a podobnejch věcech, neskutečně nadsazená stopáž. Nezájimavej děj. Takže nuda. Ale už se tu začínám točit v kruhu, takže když nastoupí HODNĚ VELKÁ NUDA, tak jsou tu pořád Hughesové a jejich vizuál a tak dál. Vlastně se dá říct, že celej film táhne cool tvrďák Denzel a vizuál. Bez těchhle dvou věcí by ten film nestál ani za zlámanou grešli, ba ani za držgrešli. Konec je tristní a k smíchu.

Kainova výchova (1992)

De Palma zase jednou dokonale vykrádá Hitchcocka. I když tohle není tak dokonalý jako Femme Fatale nebo geniální jako Výbuch, tak rozhodně stojí za podívání, už kvůli tomu asi 4 minutovýmu záběru, kde jde kamera s postavama asi přes 3 patra a navíc ve výtahu. Přepálenej De Palmovskej příběh, s De Palmovskýma záběrama, který jsou strašně zpomalený a přehnaný, zvlášť, když někdo utíká. Vážně miluju De Palmovy záběry. Klasika. Navíc celej film vypadá hrozně oldschoolově, ale ne zastarale. Hurá! Jak kdyby byl z 50s.

Černej Dynamit (2009)

Vopravdu geniální věc, které vévodí nejvíc cool frajer pod sluncem - Michael Jai White. Tohle je prostě megatvrďák, kterej má strašně velkej talent. Scott Sanders a všichni ostatní, co na tomhle filmu dělali, dokonale vystihli feeling 70s blaxploitationů. Nevědět, že tenhle film je natočenej před rokem, tak mě napadne, že je to OPRAVDOVEJ 70s film. Tolik geniálních hlášek, situací a momentů se v jednom filmu jen tak nevyskytuje. Perfektní v každé věci. Tuny okamžiků, který si budu dávat ještě hodněkrát v budoucnu. Jeden z nejlepších filmů minulýho roku, jestli ne nejlepší. Teď jen doufat, že tenhle film vyjde na DVD. Víc oldschool než Grindhouse. "Jsem tvůj osmnáctiletej brácha Černej Dynamit a ty seš můj šestnáctiletej brácha Jimmy!"