Hardball (2001)

Jedna hvězda za dobře udělaný zápasy (ale ty Robbins umí, už to dokázal ve Varsity Blues), jedna hvězda za dětský herce a jedna hvězda za pokus přimíchat do rodinnýho bijásku reál černošských čtvrtí. Plus jedna hvězda za soundtrack, kterej se vážně povedl a za silný konec. Takže 5*. Ale minus jedna hvězda za Diane Lane, protože ve filmu úplně zbytečná a vůbec by neškodilo, kdyby byla úplně z celýho přiběhu vypuštěná. A minus jedna za Keanu Reevese, kterýmu se moc nedaří poloha normálního člověka v problémech. A navíc má asi ksift z kamene nebo betonu, protože má pořád jeden a ten samej výraz. Navíc polovina filmu je megaklišé. Ale to zas tak nevadí. Takže z toho vychází 3*.

Team America: Světovej policajt (2004)

Jeden z nejgeniálnějších a nejpropracovanějších filmů posledních několika let. Nedoceněná genialita. "Matt...Damon!"

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Jeden z nejlepších seriálů všech dob? "No way / you´re kidding..." Ale možná, že to zabíjí dabing, i když pochybuju, že by zabil všechny komický situace. To prostě nejde. Takže to není dabingem.

Neporazitelný (2002) odpad!

Totálně špatnej film bez jedinýho nápadu, s mizernou režií, Vingem Rhamesem, kterej vypadá tak na 45 než na 35, s neskutečně špatně udělanými zápasy, příběh tam ani není...teda je, ale je tak chatrnej, že skoro není poznat, Wesley Snipes má míň vět než Schwarzengger v Terminátorovi, a do toho všeho si staví čínskej domek z párátek a mudruje na samotce, když přitom vypadá, že neumí do pěti napočítat. What the ass?! Jediný, co za něco stálo, byl monolog Petera Falka o nemoci jeho ženy. Ale ta jedna parádní minuta to nevytáhne na 1*. Taky ještě byly všechny postavy bez charakteru, každá scéná končí blikancema, který jsou pro smích a Walter Hill už neumí točit. Naplivat na tuhle totální sračku.

Antikrist (2009)

Neuvěřitelnej prolog, silnej epilog...a to mezi tím, to byla nuda šmrncnutá sračkama. Druhá část už byla výsměch jakékoliv (aspoň náznakem) zábavy. Tím nemyslím řehtat se u toho jak vůl, ale aspoň minimálně málo se nenudit. Ještě že ta poslední část se zas "rozjela". Ten titulek na začátku Lars von Trier a hned potom Antikrist značí, že Trier si asi hodně myslí. Sráč. Podle mě je ten von Retriever úplnej neumětel, o čemž mě přesvědčila totálně amatérská kamera (kromě úvodní a závěrečné scény, ale to beztak natočil druhej štáb) a není to tím, že je to na video, i když to tomu taky přidává. Willem Dafoe byl parádní, nechápu cenu(y) pro Gainsbourgovou, která buď jen řve a/nebo jen mlčí a mlží. Takže se Trierovi povedl velkej propracovanej vtip, kterej přijde vtipnej jen jednomu člověku na světě: jemu samotnýmu.

Harley Davidson a Marlboro Man (1991)

Nečekaně dobrý béčko s několika nezapomenutelnýma hláškama. Mickey Rourke je jeden z největších frajerů všech dob. Tohle je film přesně pro něho. Tenhle biják je óda na frajerství. Navíc tenhle film má úplně geniální začátek. Navíc je nehorázně celej film nehorázně efektní. A to se mi libí. Pěkně s filtrem.

Bobby Deerfield (1977)

Otřesný film, který nevyzvedne ani Alpa. Bobby závodí, někdo se vymele (za takhle natočenou bouračku bych se styděl už za Lumiéra), Bobby to řeší, mezitím se zajímá o nějakou psychopatku, co se ho furt na něco ptá. Sydney Pollack i Alpa se asi zbláznili, když tohle natočili. Mizerně sestříhaný (za takhle sestříhanej film bych se styděl už za Meliése), všechno je tu špatně. Nejhorší film, co sem kdy s Alpou viděl. A taky nejhorší film, jakej sem viděl od Sydneyho Pollacka. Jedna hvězda za Al Pacinův monolog, kterej zakončí větou: "Polib mi prdel!"

Vražedný ráj (1985)

Parádní thriller, plnej nečekanejch zvratů, s výborným vyšinutým záporákem a moc dobrým Kurtem Russellem. Je škoda, že je to tak málo známý. Několik zatraceně napínavejch scén tomu jenom přidává. A taky neuvěřitelná hudba. Když čekáte průměrnej 80´s thriller s předvídatelným dějem (jako já) budete hodně překvapení. Jediný, co to sráží, je ta holka co hraje přítelkyni Kurta Russella. Ta je hodně špatně vybraná, neumí totiž hrát.

Kate a Leopold (2001)

Nulová "chemie" mezi parádním Hugh Jackmanem a úplně špatně obsazenou Meg Ryan zabíjí jinak tenhle solidní flák. Díkybohu za Jamese Mangolda, kterej umí zrežírovat snad úplně každej žánr tak, aby to nikoho neurazilo, nemusel se za to stydět a zároveň to aji dobře pobavilo tak na...112 minut.

Noc s nabroušenou břitvou (2003)

Nemám nic proti slasherům, ale když je to samoúčelná a hlavně VŮBEC neděsící debilita, to teda vážně nezkousnu. A ta pointa! Páni! To jim muselo dát hodně práce než to vymysleli! Hodina a půl bezmezné demence, občas ještě navíc hodně k smíchu. Jediný zajímavý na tomhle "díle" je Ajajajův vizuál. To stojí za to. Zbytek...škoda mluvit. Ale vážně. Debilita. Asi takhle: hrozně dobře udělaná sračka. Možná by se ten film měl přejmenovat na "Noc s tupou blitkou".