Krvavá romance (1996)

Reb je Zjeb. To úplně vystihuje tenhle film. Solidní námět zabíjí tupost a neumětelství režiséra. Typ neví, jak vygradovat. Neví vůbec nic, za celej film se povede jeden vtip a zbytek smrdí.

Mizerové II (2003)

Tupá debilita s nulovým scénářem a celkově nulovým vším, kromě rozpočtu. Vtipů je v celým filmu asi tak...4. Z toho 3 má Joe Pantoliano. JE to zvrácený a nechutný, ale nebýt přejetech mrtvol, nebyl by ani Pantolianův výstup, u kterýho brečím smíchy. Za něho je ta jedna hvězda. O nějakým hraní se tu nedá mluvit, je tu jen Megacool Will Smith a Legrační Nigga Martin Lawrence. Vlastně Will Smith není cool, to je jen zoufalá křečovitá snaha být cool za každou cenu. A Martin Lawrence taky není legrační, takže zbývá zase jen nigga. Celkově: kromě Pantoliana a honičky na dálnici je to totální šunt. A to považuju první Mizery za geniální.

Mechanik (2004)

Kostra Chistiana Balea podává charakterní výkon v mrazivém, depresivním thrilleru. U tohohle bych skončil, kdyby to byla pravda. Jenže není. Christian Bale je sice fakt jen kostra, ale tím to hasne. Pořád je jen Frigo, i když je kostra. Pletete si tu famózní výkon s famózním podvýživením. Navíc problém leží taky v Bradu Andersonovi, kterej sice dá na kameru modrý filtry, čímž tu má hned chladný barvy a deprese už se díky tomu udělá sama. Jenže neudělá. Totálně rozvleklej film, a to má jen 98 minut. Navíc pointa z prdele. Nevím. Nablít.

Cable Guy (1996)

Trvalo mi asi 15 let, než jsem dokázal Cable Guye docenit. Od naprostýho opovržení, přes smíření se s tím, že ten film jde totálně mimo mě, až po "Jak jsem to mohl tak dlouho nedocenit?!" Cable Guy poměrně razantně předběhl svoji dobu, a to dost děsivým způsobem. Samozřejmě, doba se posunula, takže už málokdo sedí před televizí, ale vyměňte televizi za mobil/tablet/cokoliv, a voilá, Cable Guy vás dostal. Výtečnej Jim Carrey, kterýho jde naplno ocenit až ve chvíli, kdy ten film vidíte v originále (dabingu se vyhněte obloukem). Chip Douglas je obdobou Ruperta Pupkina z Krále komedie - oba dva stejní sociopati, za každou cenu snažící se vám vetřít do přízně, aby vás nakonec úplně zničili. Režie Bena Stillera dostává film od poměrně divné komedie až k regulérnímu thrilleru a dívat se na ten film je vyloženě fyzicky nepříjemný. Takže mise splněná. Dejte Cable Guyovi šanci, ten film si to zaslouží i přes svoji dost mizernou pověst - má toho hodně co říct.

Michael Jackson Live (2001) (koncert)

Jen je škoda, že to nebylo naživo, jen vždycky nějakej útržek a konec. To bylo špatný. Proto nedávám plný hodnocení. Jinak: písničky geniální, provedení technický a taneční úplně dokonalý a vůbec celá produkce dokonalá.

Zamilovaný profesor 2: Klumpovi (2000)

Jen za respekt k maskám a scénám u stolu, kde je celá rodina dohromady. Jinak je to otřesná debilita, navíc totálně trapná a zoufale nevtipná. Tenhle celej film je prostě jeden velkej PRD!

Obvyklí podezřelí (1995)

Nic není tak, jak se na první, druhý a třetí pohled zdá. Ta geniální pointa geniální rozhodně není, je "jen" vynikající, ale není nepředvítelná, čímž neříkám, že jsem génius, ale je to tak. Když se člověk pozorně kouká a poslouchá a přemýšlí, tak to není zas tak nečekaný. Ale jinak parádní noir s vynikajícím Kevinem Spaceym.

Ďáblův advokát (1997)

Dokonalý scénář s perfektním vypointováním, Alpův snad nejlepší výkon, co kdy předvedl, stejně jako Keanu Reeves, stejně jako perfektní hudba a perfektní režie Talyora Hackforda dělá z tohohle filmu mistrovský dilo po všech směrech.

Rozparovač z New Yorku (1982) odpad!

Zvrhlá sračka bez nápadu, zato se spoustou demence navrch. Příběh asi tak na 15 minut a to ještě v případě, že by byly všechny záběry zpomalený. Nefunguje to ani jako detektivka, ani jako horor, dokonce ani jako nuda to nefunguje, protože nuda je oproti tomuhle počinu zábava. Vlastně žádná postava v tom filmu ani nemá charakter, herci jsou nezajímaví a nevýrazní, prostě celej štáb na lisknutí. Fláknout Fulcimu. Zblít se. Už nikdy tady tuhle břečku.