Já, mé druhé já a Irena (2000)

Děsná demence, ale taky občas zatraceně vtipná demence. Jim Carrey se pitvoří víc než v Blbý a blbější a hlášky 3 černochů jsou občas na hranici totální geniality. Pár vtipů by se klidně mohlo vyhodit, ale jinak...děsná demence s vtipama na hraně.

Božský Bruce (2003)

Po vtipama nabité první půlce se to ve druhé polovině zvrhne v báchorku pro seladony.

Na lovu (1980)

To je ale cloumák. Nic co by nějak moc šlo vyzdvihnout, třeba Alpa jel tak na půl plynu, když moc. Friedkin taky zažil lepší časy. Ale na druhou stranu to má atmosféru, parádní soundtrack (teda jestli Nietzscheho zvuky tak dají nazývat) a zajímavej konec. Místama fest nechutný. Mimochodem, zvuky kožené bundy jsou hodně zneklidňující. A ta první vražda...no ty vole. Na rovinu: nikdy jsem ve filmu neviděl takhle natočenou vraždu. Pokaždé, když to vidím, mám nabobkováno a lekám se takovým stylem, že to až nemá obdoby.

Tenkrát v Mexiku (2003)

Překombinované. Po prvním shlédnutí jsem byl velmi zklamán, ale napodruhé, napotřetí už sem to začal chápat a začal o se mi to líbit. Navíc scény, kdy Mariachi prchá před zabijákama za zvuků hudby "Pistolero" jsou super. Jo a skvělej Johnny Depp.

Grindhouse: Planeta Teror (2007)

Jako samostatný film skvělé, v porovnání s Death Proof je to však o třídu níž...Takže ty čtyři hvězdy za samostatný film....::::::::::......Po několikátým shlídnutí jsou to slabý 3. Ten film je prostě nefunkční, digitální škrábance hnusný a Rose McGowan se svým tělem to sama nevytrhne. Ale pořád lepší jak Machete.

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Když vidíte Pulp Fiction poprvé, je to jako objevit úplně novej svět. Obzvlášť, když vám je 10. Říkat, že je to kult, je klišé. Ale jinak se to popsat nedá.

Čtyři pokoje (1995)

Nebýt posledních dvou povídek, byla by to nehorázně trapná slátanina z hoven umíchaná. Tim Roth neskutečně dementně přehrává (ale nevím proč, asi to mělo bejt vtipný), herci v prvních dvou částech hrají...vlastně nehrají, protože nejspíš ani neví, co mají hrát. A nejspíš taky neví, proč v tom hrají. Asi byli pod smlouvou a někdo jim držel pistoli u hlavy, jinak to není možný. Ale Malí neposluchové se hodně povedli, jsou lepší, než Muž z Hollywoodu. Možná, kdyby ten biják byl složenej jen z těchhle dvou povídek, byl by sice krátkometrážní, ale geniální.

Grindhouse: Auto zabiják (2007)

Neuvěřitelná geniální jízda. Tarantino se ponořil do vod legendárních sraček, z některejch si pár věcí půjčil (nebo spíš rovnou vzal a zkopíroval je přesně jak v originálu) a vytvořil z toho svůj nejlepší film, kterej už bude mít hodně velkej problém překonat (viz. Inglourious Basterds). Nejlepší role Kurta Russella za posledních asi 15 let, možná za celou jeho kariéru. Ze závěrečné honičky běhá i napodesáté mráz po zádech. Tak dokonalý spojení současnosti s oldschoolem je ojedinělý (důkaz: zase závěrečná honička). Dokonalej soundtrack. Plno neznámejch herců, kteří hrajou přesně tak, jak mají (brakově), spojitosti a odkazy na Planet Terror a svý předchozí filmy, aniž by se Tarantino vykrádal. Jedna z nejvíc cool scén v historii kinematografie (první "autonaháňačka". Vlastně ona to není autonaháňačka, ale spíš náraz a vražda). Prostě jeden z nejlepších filmů (minimálně) posledních 10-let. Ve znalosti filmů se s Tarantinem může měříit tak možná Scorsese, jinak nikdo.

Casino (1995)

I když je fakt, že většina lidí dává přednost Mafináům a Casino je lehce přehlížené, i tak je naprosto dokonalé. A pro mě je to prostě lepší film. Nikdo nedokáže udržet divákovu pozornost tak jako to umí Scorsese. Film co má tři hodiny, uběhl jako hodina a půl. Dokonalý De Niro, Pesci a vůbec všichni herci. Perfektní kamera Roberta Richardsona. Naprosto uchvacující.

Noční dravci (1981)

Poznámka pro sebe: nikdy - za žádných okolností - neukazovat hlavní postavu, jak se strašně nudí během vysvětlování motivů hlavního záporáka. Jinak dost rozporuplný film. Deke DaSilva sice vypadá cool, ale jinak je to s přehledem nejnudnější postava Stallonovy kariéry, protože je ztělesněním morálky a naprosto mu chybí jakákoliv ambivalence. Ničemu ani nepomáhá, že Stallone ho hraje ze scény na scénu dost jinak, a tím pádem není vůbec jasný, co je DaSilva zač. Scénář si hodně bere z Francouzské spojky, ale to, co bylo jejím hrdinům vlastní (a čím byli zajímaví), tady musí DaSilvovi vysvětlovat jeho mentor a i potom se DaSilva několikrát zachová jako totální idiot. A není sám, idiotskýho chování všech postav je v Nočních dravcích víc než dost. Na druhou stranu, akce je sice pomálu, ale je velmi solidní a syrová. New York je hnusnej a špinavej, čemuž dost pomáhá Contnerova kamera, který rok předtím točil Na lovu a oba ty filmy mají vizuálně hodně společnýho. Rutger Hauer solidní jako vždy. Rozhodně lepší, než jsem si pamatoval, ale potenciál byl úplně jinde.