Pam a Tommy

USA, 2022, 5 h 38 min (Minutáž: 33–52 min)

Tvůrci:

Robert Siegel

Kamera:

Paula Huidobro

Lily James, Sebastian Stan, Nick Offerman, Taylor Schilling, Seth Rogen, Andrew Dice Clay, Spenser Granese, Mozhan Marnò, Pepi Sonuga, Johnny Rey Diaz (více)

Epizody(8)

Minisérie Pam a Tommy je zasazena do divokých dob vzniku internetu a založena na neuvěřitelném pravdivém příběhu sexuální videonahrávky Pamely Andersonové (Lily Jamesová) a Tommyho Lee (Sebastian Stan). Video ukradené z jejich domu nespokojeným řemeslníkem (Seth Rogen) se z undergroundové zajímavosti na VHS stalo celosvětovou senzací, když se roku 1997 objevilo na internetu. Tato minisérie obsahuje vše – příběh lásky, zločin i varování pro ostatní. (Disney+)

mm13

Jediná vada na kráse sú tu neprirodzene sýte tetovania Tommyho Lee. Inak dokonalá mini séria s omračujúcimi výkonmi ústredného tria (musím ich mená uviesť a predstavujte si, že ich tepem zlatými literami, pretože nič menšie si nezaslúžia: Lily James, Sebastian Stan, Seth Rogen), ktorá je zábavná aj vážna, nepranierujúca ani neprikrášľujúca, triezva... a znova zábavná. Zhltol som to behom dvoch sedení a isto som to nevidel poslednýkrát. ()

ScarPoul

Prvé tri časti v réžií Craiga Gillespieho sú skvelou ukážkou komédie, drámy, preexponovanosti ( hovoriaci penis) a uvedomelosti v rámci hereckého prejavu. Lily James a Sebastian Stan hrajú prvú ligu. Ostatní zase svoj štandard. A hoci sa seriál na začiatku javí ako komédia postupne sa prepadáva do drámy. Tá ale nepôsobí ako päsť na oko a skorej funguje na princípe logickej kauzality. Tá sa dotýka skôr emócií u postáv v ktorých dominuje hlavne Pamelyn príbeh. V posledných dieloch som videl deštruktívny dopad celej tejto pomsty skrze smutné tváre a cez snahu nájsť v komkoľvek trošku ľudskosti. Momentom ako postavy nie sú čiernobiele, ale všetky obývajú šedé územie - dostáva sa mi ako divákovi určitá satisfakcia, pretože Scenáristi stále vedia dobre písať a Herci vedia stále dobre hrať. To, že tomu občas nefunguje rytmus je v poriadku.  V konečnom dôsledku je ale Pam a Tommy šialenou jazdou o smútku, perverzite, umení a samote. A je to spravené prvotriedne. ()

BoPo

Niekto musel byť prvý. Pamela a Tommy je príbeh o celebritách, porne, a začiatkoch internetu. Ak sa príbehové línie ústrednej trojice priamo dotýkajú, pretínajú, tak ma to vlastne dosť bavilo. Len bohužiaľ minimálne polovica seriálu to tak nemá. Lily James rozhodne nevyzerá ako Pamela, ale zahrala ju skvelo. Navyše v každom diele má pár momentov, že ju kostymérky a spol tak poladili, že aj vizuál zapadol na výbornú. Tommy Lee nie je v našich končinách žiadny pojem. Bol to proste týpek, čo š*kal Pamelu. Ak si však dáte jeho akékoľvek video na Youtube, tak máte jasno. Teatrálny, namachrovaný buran a chodiace klišé na všetko z kategórie alfa samec. Sebastian Stan ho zahral s veľkou chuťou a od čias De Nira v Mysu hrůzy nikto s takou samozrejmosťou nenosil trápne spodné prádlo. Fajn, ale vlastne zbytočne rozsiahli pohľad do zákulisia vzniku jedného fenoménu, ktorý zmenil svet. Minimálne ten internetový určite. ()

grogodil

Gillespieho štýlová a tak sympaticky trošku drzá krasojazda. Aj keď po pár epizódach zvolní a seriál uberie na funny momentoch, retro nostalgii a popíkovom soundtracku 90tych rokov. Na malý moment to zamrzelo, lebo ta strata tempa bola citelná. No prehupnutie sa do psychologickej osobnej roviny a nahliadnutie na tú mieru zásahu do sukromia a na veškeré dôsledky a škody, ktorú tá páska napáchala, je rovnako zaujímavý, aj keď odrazu to je trochu iný zážitok, keďže odrazu bavenie sa na ich účet vystrieda určitý súcit, solidárnosť a spolupatričnosť. A dvaja extravagantní a inteligenciou nie najviac obdarení exoti majú odrazu ľudskú tvár a naše sympatie. Minimálne Pamela sa zbavuje toho image komickej figúrky a vákuovo blbej bloncky a nahadzuje seriózne tragickú podobu a rozmer. Inak, neviem, kto v Lily James ako prvý videl Pamelu, ale toto je castingovy jackpott. Aspoň mňa to neprestávalo fascinovať celých osem dielov, že toto je fakt Popoluška a tá dievčina z Yesterday. Neskutočne presná maska a rovnako vystihnutá premena aj herecky do posledného gesta. Celkovo masky a casting aj najmenších úloh na jednotku a podobu nezaprie snáď nikto, nech ide o akýkoľvek drobný štek (Leno, Sixx, Heffner, Guccione). Výborné. ()

BoredSeal

Výborná a zábavná rekapitulace případu jedné soukromé nahrávky, kterou viděl před lety snad úplně každý, ale nikdo neznal zákulisí. Minisérie dokázala obsáhnout několik faktorů od příběhu manželství a soužití známé dvojice, dopadu šíření záznamu na jejich soukromí, tehdejší fungování médií a showbusinessu i počátky internetu a oba protagonisty se jí podařilo zobrazit lidsky a vlastně celkem sympaticky i přes přítomný situační humor. Podíl na tom má i dobře fungující obsazení, kdy se oba představitele zdárně zmorfovali do svých předloh, Sebastian Stan už se poněkolikáté ukazuje jako zajímavý herec, který účinkováním v Marvel sáze pouze dotuje své lepší role a u změněné Lily James se podaří rychle zapomenout, že nesledujete originál. ()

William_

Jeden z nejlepších začátku seriálu, který jsem za dlouhou dobu viděl. Hned první epizoda Vás okamžitě vtáhne do děje za pomoci sympatických postav a jedné extrémně nesympatické, ano mluvím zde o Tommym Lee. Pamela v roli Lily James je až neuvěřitelně autentická, casting na tento seriál se tedy povedl na 1*. Jen je škoda, že jak dobře seriál začal, tak ke konci mu chvílemi docházel dech a poslední 3 epizody by se dle mého daly udělat lépe. Třeba kdyby seriál skončil až ve chvíli, kdy Tommy napadne Pam a (poprvé) se rozvedou. Konec jaký byl tady na mě tedy moc nefungoval a považuji ho za nejslabší kousek jinak vysoce nadprůměrného seriálu, na který jsem rád že jsem narazil. A ten soundtrack? Do háje už jen kvůli němu se na ten seroš podívejte - kluci, holky, staří, mladí...DOPORUČUJI VŠEM! ()

Streeper

Lily James si zasloučí alespoň nominaci na Emmy za skvělé ztvárnění Pamely, zvládla to naprosto bravůrně a měla jsem velké potíže jí v roli vůbec poznat. Celkově je to dobře zpracovaný seriál, ale osm dílů je moc, stačilo by pět, zbytečně to tvůrci natahovali a tím jsou některé díly zbytečně zdlouhavé a nudnější. Herecké obsazení ale kvalitu hodně tahá nahoru, takže alespoň něco. Ale mluvící penis? Vážně, to tam muselo být? ()

Pajky3

Pam & Tommy je jeden z těch nejočekávanějších seriálů, které začátek roku 2022 nabídl. Obzvláště pak pro nás, kteří jsme v devadesátkách vyrůstali a Pamelu v jejích rudých plavkách si dobře pamatujeme. Navíc se zaměřuje na kontroverzní aféru kolem Pamely a Tommyho Lee, což je dostatečně zajímavé téma. Seriál je skvěle obsazený a když jsem viděl první fotky z natáčení, tak jsem nemohl věřit proměně Lily James a Sebastiana Stana do hlavních rolí. Obzvláště pak Lily, která je k nepoznání a prostě se z ní stala Pamela. Kromě hlavní dvojice dostane dost prostoru také dělník Rand v podání Setha Rogena. Toho obyčejně moc nemusím, ale do téhle role mi sedí tak, že si v ní nedovedu představit nikoho jiného. U obsazení mě pak obzvláště potěšila také vedlejší role pro Nicka Offermana. Jsem rád, že jde o uzavřenou minisérii a tím pádem vím, že dostanu celý příběh. Překvapilo mě, že začátek je zaměřen hlavně na Randa, ale to se postupem změnilo a pozornost se přesunula na Pamelu a Tommyho. I když Rand je pro příběh důležitý, vlastně ho celý uvedl do pohybu, takže dávalo smysl zapojit i jeho linku.  Ty účesy, hudba a celkově ta atmosféra, i tohle byly devadesátky a dýchlo to na mě tou správnou nostalgií - To se jim vážně podařilo zpracovat. Asi bych se obešel bez šílených scén (Tommyho promluva k penisu), ale ve finále jsem vlastně spokojen s tím, co jsem od minisérie dostal. ()

PavelVanekArt

Tady se tvůrcům hodně dobře povedlo vystavět kvalitu kolem ničeho. Jde praktciky o sex tape leak celebrit, nic víc. Kolem toho je ale tolik chytlavé omáčky, že je to jedno. Vizuál, atmosféra, soundtrack, kvalitní herci a trocha toho prcání. Lily James je tu neskutečně cute a spolu se Stanem odvedli poctivou hereckou práci. Do pozadí detaily jako funkce porno průmyslu té doby a nástup internetu jako nové platformy. Solidní 4* a.k.a 80% ()

FrankSusta

Tenhle seriál mi odpověděl na jednu moji extrémně důležitou otázku, a to na tu, zda je to ono něco co zpívá pro Mötley Crue muž nebo žena. Po zijštění, že tento organismus má však na tváři husté strniště potmavlých vousů, došel jsem k závěru, že to asi bude dle všeho muž (v devadesátkách bylo asi rozhodování ohledně tohohle asi mnohem jednudušší).  -   Lidi, tohle bylo ďábelský! Někdo sice může diskutovat, že tento seriál je jen natahovaná (osmidílná) zbytečnost, která by asi ani nemusela být nijak zhmotněná (dostatek informací o této kazetě jsem měl již z filmu Borat (těmi informacemi bylo to, že něco jako nahrávka sexu těchto dvou existuje)), však já jsem viděl neuvěřitelně hravou, nápaditou a uvědomělou, ke všemu zábavnou podívanou, která mě chytla a do samého konce nepustila (takže jsem seriál stihnul překvapivě rychle zhlédnout, za pouhé tři dny). Ať už jde o pouhopouhé zakroužkování kamery žlutou barvou, nebo po nevídaný rozhovor s penisem (z něhož ta originalita jen sálá a já se jí nemůžu nabažit, protože to sice může působit extrémně obskurně, ale díky skvělému provedení je tato scéna nezapomenutelný kinematografický zážitek), tak tu prostě cítíte tu hravost a ten zápal pro věc, díky čemuž si ten seriál zkrátka ode mě těch pět hvězd vysloužil. Do toho všeho tu máme chytlavý tón devadesátých let, který miluji už jen díky těm technologiím, tomu šoku, hudbě (to býval rockenroll, ne jako dnes) i celkovému designu. Tím mám na mysli ať už tu architekturu, tak dopravní prostředky, apod. Ale především, a to hlavně, pornografie devadesátých let. Protože jak vidno, toto téma mám ve filmech ozvlášť rád. Protože tam opět tvůrci mohou upustit dávku fantazie (té zvrácené) a následný výtvor je radost sledovat. Celkově téma nahoty je ve filmu samozřejmě dost, ale opět je provedeno na normální filmový vkus jinak. Jaksi se opět posouvá dopředu. Protože jak jsem říkal, scénami s penisem se nešetří (i když zrovna ta již zmiňovaná tam je jen jednou). A ten Sebastian Stan si ty scény musel nehorázně užívat. I když, jak se tak zdá, on si to užíval celé. Čímž chci zdůraznit hlavní herecké trio: Seth Rogen coby Rand, Lily James coby Pamela Anderson a konečně ďábel, Sebastian Stan coby Tommy Lee, jehož text v úvodní epizodě sice kvůli neustálému opakování slov jako ,,hustý. kurva hustý'' nemusí působit nějak vyjímečně, ale po následném rozjezdu je to totální ďábel, srovnatelný (či možná i lepší než) s DiCapriem ve Vlkovi z Wall Street. Protože, panebože, on se proměnil v někoho úplně jinýho a já na tý obrazovce viděl úplnýho magora! A to jsem mu tak žral, že on samotný by si zasloužil 11/10, protože i kdyby tam byl sám, na kvalitě o neubere. To všechno ostatní okolo je totiž už jenom strašně skvělej bonus, kterej si ani fanoušci nezaslouží. Teda, Lily James si zmínit samozřejmě zaslouží taky, protože prostě WOW, vdechuje tomu ten příjemný vánek, kteý tomu dává jakýsi lidský duch (mám na mysli duch někoho, co není takovýhle nezávislí rocker a má nějaké problémy). A Seth Rogen je skvělej, jen občas moc na můj vkus valí oči. A ještě k těm postavám zmíním, že se na nich maskéři teda neuvěřitelně vyblbli, až mi občas nedocházelo, že se nejedná o skutečnou Pamelu s pravým Tommym. Tenhle seriál za mě tedy rotzhodně nemá chybu, a na hodnocení plnýma deseti uberu jen proto, že od půlky to už jen přestával být takový šok, jako půlka první. protože ono je to jinak skutečně perfektní nahláškovaná záležitost. Abych to shrnul, chcete-li vidět neuvěřitelně zábavnou psychárnu, Pam a Tommy aneb když se všechno posere je přesně pro Vás! 9,5/10    ,,Jenom celej svět ví, jak mám velký péro. a gratulujou mi za to!'' ,,Co to hrotíš, při turné u sóla Shout at the devil jsi ho měl venku celou dobu!'' ,,Ale to je něco jinýho, to bylo moje rozhodnutí!'' ,,Kámo, jsou i horší věci než mít velký péro.'' () (méně) (více)

Motinski

Seriál ktorý je z veľkej časti old school komédiou. Plnou nezvyčajných situácii, divných postáv a nádychom 90's najvernejšie jak sa dá. Na druhej strane vie byť aj vážny a osobný. Ukazuje ako zle môže situácia okolo uniknutej domácej nahrávky ničiť životy. Ako spoločnosť nazerá rozdielne na mužov a ženy a ako to všetko vplýva na psychiku. Lily James ako hlavna hviezda celej série je bezchybná a výsledné hodnotenie by bez nej bolo u mňa o dosť nižšie. Sebastian Stan ide tiež bomby a nikdy by som netipol že toto bude jeho šálka kávy. Príbeh sledujeme z dvoch uhlov. Randyho časť ma zo začiatku bavila viac, no presne v polovici (na konci 4. epizody) sa to otočilo a Pamela a Tommy začali byť hnací motor. Seth Rogen je fajn herec ale jeho postava mi potom už prišla vyprázdnená. Seriál má nudné chvíľky, zbytočne flashbacky a viac by mi pasovalo keby ho spravili ako film. Kľudne aj 3 hodinový, no aspoň by mal lepší spád. S šikovnejším režisérom a s týmito hercami by možno išlo o Oskarovú záležitosť. Aj s chybami som sa ale bavil. Ten námet a kontroverzia okolo sú proste pútavý materiál pre diákov.  7/10 ()

Lachtaan

V rozkolu mezi tím, zda sleduju radši minisérie či seriály o několika řadách, se asi stále řadím do skupiny číslo 2, pokud ale dorazí na první pohled silně atraktivní seroš o pár epizodách, příliš neváhám. Když k nám v létě doplulo konečně Disney+ a rovnou s knihovnou služby Hulu, věděl jsem, že Pam & Tommy mi nesmí ujít. Pro Lily James mám slabost už od jejích hereckých plenek a roli Pamely jsem jí sežral ve velkém. Stejně tak jako ten turbulentní vztah, kterým si ty dvě velké hvězdy devadesátek musely projít. [viděno na Disney+] ()

neoBlast

Pam & Tommy je tak trochu rozporuplným seriálem. Můžeme namítat, že klouže po povrchu, zaměřuje se na neskutečně realistické masky, kostýmy a reálie, přílišné přehrávání a závěrečné vyznění jde trochu do ztracena. Na druhou stranu je ale fascinující sledovat téměř dokumentární piplavost popkultury 90. let, počátky internetu, náš nezdravý zájem o celebrity, Hollywood či výměnu hudebních generací. Je toho prostě moc co chce minisérie obsáhnout, žádné z nahozených témat v pětihodinové stopáži nemůžeme prostě komplexně projít do podrobností. To jsou limity se kterými Pam & Tommy neúspěšně bojuje, přesto jsem dostal velmi, velmi chutnou jednohubku, kterou jsem celou dobu hltal. Plus několik výborných hereckých výkonů (Rogen, Clay) a několik nezapomenutelných scén (výslech Pamely, scéna na parkovišti). Více než chvalitebné vysvědčení.   75 % ()

Timak

Za mě solidní 4*. Já se řadím mezi ty diváky, kteří naopak ocení hlavně první dva díly. Ty jsou za mě naprosto top. Potom to upadne do jakého si patosu a nejede to úplně lehce. Ale poslední dva díly jsou zase hodně dobrý a ve finále je to vlastně hrozně smutný příběh. Dobrá práce - především od Lily - to je fakt nářez, co ta holka předvádí. Sebastian taky hodně dobrý. Trocha zamrzí nedořešené osudy některých postav. Ale jinak za mě super. ()

fabecc1222

V životě jsem neviděl žádný film s Pamelou (Ani ten, o který tu běží), ani neslyšel píseň od skupiny, kde působí Tommy Lee. I tak jsem si našel cestu k této sérii, které vládně naprosto dokonalá přeměna dvou hlavních představitelů do jejich rolí, a pevně doufám, že tímhle směrem bude putovat spousta ocenění. Líbí se mi, jak to tvůrci pojali, takže hlavně charakter Pamely tu není tak jednoznačně vykreslený, jak by se podle její filmografie a celého životopisu mohlo zdát, že bude. K tomu vidíme devadesátky v plné sílé jejich technologické revoluce a pokroku (vytáčecí internet). Jak by se asi jejich kariéry vyvíjeli dál, nebýt této kauzy, kdo ví... ()

Jacob23

Líbí se mi jak se to v půlce překlopí ze zábavné bizarní retro jízdy do smutného osobního drama. Herci jsou super ale samozřejmě to táhne šílený Stan a dokonalá a naprosto k sežráni Lily James ()

vyfuk

Ono už to tak bývá, že ty největší srance v rámci tématu jsou udělány jako bomba. A zde to jasně platilo. Hned po prvních dvou dílech jsem cítil strašně příjemný závan kombinace příběhu, tak zpracovaného, že mě jednoduše bavil. Herecké výkony na všech stranách perfektní. Hudba trochu vykrádačka Trenta Reznora, až jsem byl přesvědčený, že to dělal on. Ke konci kouzlo trochu vyprchalo, ale i tak mluvím o super podívané, jakou jsem dlouho neviděl. Prostě nádhera. ()

zsn

Příběh o jedné rádoby nešlapce, jakých je dnes celý Instagram. I ty její kozy jsou už překonány. Nelíbila se mi tehdy, nelíbí se mi ani teď, Tommy má teď daleko větší kočku, ale hodnotíme seriál, takže říkám - perfektní série. Hlavně výběr herců a soundtrack! ()

Soweek

3,5* Úvodní díly mě zrovna nezaujaly, obzvláště po druhé epizodě věnované lásce ústřední dvojice, jsem měl v plánu seriál utnout, ale jakmile se k tomu rozjede distribuční podlinka a počátky porna a pirátství na internetu, tak seriál začne dávat smysl. Sebastian, Lilly i Seth byly sázky na správnou kartu, jen se nemohu ubránit tomu, že to celé mohlo být pojmuto trošku více černohumorně, pak by to byla daleko větší pecka. ()

Sebastian Stan bude Donald Trump

Sebastian Stan bude Donald Trump

30.11.2023

Nominant ceny Emmy a Zlatého glóbu Sebastian Stan si po svém výkonu v roli Tommyho Lee z chválené série Pam & Tommy zahraje další excentrickou postavu, známou mimo jiné pro své na veřejnost… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD