Malá mořská víla

• USA The Little Mermaid (více)

Ariel je poněkud vzpurná mořská víla, která žije v podvodní říši v Atlantiku. Touží poznat svět lidí, i když ji její otec, vládce podvodní říše Triton, důrazně varuje, že obyvatelé moře to mají přísně zakázáno. Ariel se zamiluje do prince Erika, kterému zachránila život, když jeho loď ztroskotala v bouři. Aby ho mohla znovu spatřit, požádá o pomoc mořskou čarodějnici Ursulu. Ta slíbí, že jí na tři dny přičaruje lidské nohy, výměnou za její krásný hlas. Ale pokud ji během této doby princ z lásky nepolíbí, bude se muset vrátit do moře a navždy čarodějnici sloužit. Ariel na to přistoupí. Netuší ale, že Ursula udělá vše, aby Ariel prince nezískala. (TV Nova)

kajas

I po tolika letech od posledního spuštění videokazety s touto disneyovkou jsem zjistila, že mám pro Ariel velikou slabost. Tvůrci se z pochopitelných důvodů vyhnuli smutnému závěru podle Andersena a připravili skvělou podívanou plnou sympatických postav a dokonalé hudby (první Menkenův animák!), kterou si prostě musíte zamilovat. Při psaní tohoto komentáře jsem poslouchala píseň "Kiss the Girl"... je to solidní hitovka! :) ()

liberita

Ariela dodnes zostáva mojim úplne najobľúbenejším animovaným filmom z dielne Walta Disneyho. Rozprávka je nádherne animovaná a všetky postavičky sú naozaj prepracované, od nezbednej odvážnej Ariel cez jej kamarátov - ustráchaného Šupinku, zásadového Sebastiana a utáranú čajku; až po zákernú morskú čarodejnicu túžiacu získať triton a spolu s ním nadvládu nad všetkými siedmymi moriami. Oscara za hudbu a pieseň "Under the Sea" získal Alan Menken plným právom a treba povedať, že jej tóny možno započuť v takmer každom ďalšom soundtracku, ktorý Menken skomponoval (hlavne v Kráske a zvierati a v Aladinovi). To, že sa záver od predlohy vynikajúceho dánskeho rozprávkara Hansa Christiana Andersena značne odlišuje, nepovažujem za škodu, nakoľko sa mi ako menšej vždy videl príliš smutný. Táto morská víla naproti tomu oplýva výnimočným kúzlom, pôvabom a zábavou a je to práve ona, ktorá dokázala naštartovať zlatú éru disneyoviek v 90. rokoch, po značnom úpadku, ktoré štúdium zažívalo dlhé roky predtým. ()

Tommassi3

"Nesmíš mít pořád hlavu v oblacích, Ariel, ale pod vodou !!" ;) Nesmírně zábavná a hravě vynalézavá animovaná adaptace Andersenovy legendární báchorky činí z malé mořské víly, z revoltující hrdinky, plnohodnotnou silnou postavu, která si logicky vysloužila i výborný vlastní seriál, a ze sebe sama disneyovskou klasiku hrdě se řadící vedle těch největších pecek studia.. Podobně skvostná čarodějnice tu nebyla snad od dob klasické Sněhurky a sedmi trpaslíků.. Famózní animace, famózní hudební motivy, zkrátka Podmořská princezna se zlatým hitem Under The Sea na čele.. ()

Anderton

Diensyovská klasická animácia nie je pre mňa to pravé orechové a ich pesničky už vôbec nie. Avšak v prípade Víly to nebolo vôbec na prekážku, jej kúzlo sa blíži aj samotnému Nemovi. Problém predstavuje akési príliš rýchle finále, keď sa všetko priveľmi jednoducho vyrieši. Čiže do tohoto momentu to bolo za solídne štyri. Tých pesničiek nie je tak mnoho, takže z tohoto dôvodu sa filmu rozhodne báť nemusíte. Je to nevtieravo (rozto)milé a občas poteší "suchá" hláška vo vode: Pokiaľ budeš žiť pod mojou hladinou, budeš sa riadiť mojimi pravidlami...Škoda, že som film nevidel v detstve, asi by to bola krásna nostalgia... ()

Zelilu007

Tak toto je pohádka mého narození. S tímhle jsem vyrostla a zpívám si ty písničky dodnes. Byla jsem asi dost šáhlá, když jsem se šla koupat, nějakou tu sůl jsem do koupele přisypala a myslela si, že budu mít tu krásnou ploutev. No dnes už se smířím s tím, že nebudu mořská panna, ale tuhle pohádku mi už nikdo nevezme. ()

• Morská čarodejnica Uršula pôvodne mala byť jeden z atypických druhov rýb žijúcich v hlbinách. Tvorcovia si však po vzhliadnutí dokumentu o chobotniciach povedali, že 8 chápadiel vyzerá oveľa impozantejšie, a tak sa z Uršuly stala cecaelia - na pol človek na pol chobotnica. (matthew.17)
  • Behom výroby filmu sa producent Jeffrey Katzenberg snažil o vystrihnutie piesne "Part of Your World," argumentujúc, že balada tohto typu neudrží pozornosť detského diváka. Autor textu Howard Ashman, ktorý bol otvorený homosexuál a pieseň považoval za svoju osobnú výpoveď prehlásil, že to sa stane len cez jeho mŕtvolu a zabojoval o to, aby balada vo filme ostala. Pieseň sa nakoniec stala hlavným motívom filmu a v prípade, žeby došlo k jej vystrihnutiu, nemala by princezná Ariel v tomto piesňami pretkanom filme jedinú pieseň. (matthew.17)

Lady Gaga v Malé mořské víle?

Lady Gaga v Malé mořské víle?

16.10.2018

Následující novinku si zařaďte do složky „nepotvrzené spekulace“, nicméně podle čerstvých zpráv projevilo studio Disney zájem o zpěvačku a herečku Stefani Germanottovou aka Lady Gagu (Zrodila se… (více)

Disney posílá do kin letadla a velký mráz

Disney posílá do kin letadla a velký mráz