Kaleb bude mít zanedlouho 30 let a nikdy nebyl osamělejší. Bojuje se svou sestrou o dědictví a přerušil vztahy se svým nejlepším přítelem. Fascinovaný exotickými zvířaty najde na trhu jedovatého pavouka a přinese si jej do svého bytu. Trvá jen chvíli, než pavouk unikne a rozmnoží se, čímž se celé místo změní na strašivou pavučinovou past. Policie zároveň uzamkne budovu a tím uvězní obyvatele uvnitř. Jediná možnost pro Kaleba a jeho kamarády je najít cestu ven a přežít. (Continental film)

oldy

Docela slušný začátek,děsivý pavouci a otravná francouzská mladež. Když už tam byla policie a střilela,tak toho moc nebylo z akce vidět. Spiš se kamera zaměřila na dvojici ustrašených v autě misto akčni přestřelky :(  I tak fajn pavoučí horor.  6/10 ()

GameboyNES

pavouci mám rád ale tohle mě moc nebavilo. Skupinka slizkých nesympatických statistů. Do toho ještě blábolili francouzky. Ať nežeru, tož 2. ()

P.H.

Pabouci OK, ale doplatili na vlastní apetit - sežrat scénáristu půl hodiny před koncem bylo vyloženě nerozumné. ()

mark9th

Yes sir!.... So what do we've got here? There aren't a lot of horror movies about spiders, well if you google it, you'll get a "few" :), but not that many I would say good. Even less, when we speak about real horrors (not those cute B-classes). Still, it all started with "Tarantula", my favourite is "Arachnofobia" and then you have things like "Spiders" or "Eight Legged Freaks" if you like to laugh along the way. But Vermines is different. As a movie it stands for 4 stars, as a horror about spiders, definitely 5. Taking into consideration that this was a directorial debut....bravo! I need to keep an eye on a director next move. Vermines doesn't try to disgust you or make you laugh, just pure suspense and fear what is coming next and it'll keep you on a hook till the end. Wonderful atmosphere and no blind spots. 8/10 ()

Fungore

Režijní debut režiséra s českými kořeny dopadl fenomenálně. Opravdu působivě natočená, nepříjemná jízda, kterou se nebojím označit za nejlepší pavoučí horor vůbec. Ani ve snu bych tohle nechtěl zažít. Cápek si přinese domu smrtelně jedovatého pavouka. Ten mu ale uteče, okamžitě se rozmnoží a nastává doslova peklo. Najednou je jich tisíce, jsou absolutně všude a zvětšují se. Bránit se proti nim skoro nedá a není, kam utéct, protože policie uzavře celý činžák. Všichni kolem umírají a napětí se stupňuje. Hodně nepříjemný zážitek. Nedivím se, že Sam Raimi svěřil nadcházející Evil Dead právě Vaničkovi, protože tohle je právě ten typ tvůrce, který si to zaslouží. Nová krev v hororových vodách, od které očekávám velké věci. Nepříjemné, působivé a s citem pro žánr. Vaniček umí a tohle, že je jeho první film? Absolutní bomba a kvalitně odvedená práce. Dnes se mi opravdu nebude spát dobře (film jsem dokoukal v půl 3 ráno :) ()

Mamlas odpad!

Barák plný havěti. Fandil jsem pavoukům. Obsah a děj 0, herecké obsazení 0, scénář 0, zajímavost 0, kamera 0. Do těchhle sraček, tmavých, vytřepaných a otravných navíc francouzký RAP. Naprosto nedívatelný debilní shit. ⬇️ 0% ()

magu

Celý život hovorím ľuďom, že pavúky nie sú nebezpeční, že sú to také milé "zvieratká" a ľuďom neubližujú. Potom prídu Frantíci a natočia tento nelogický horror a všetky moje múdre reči sú v háji. Aj ja som bol do polovice filmu naklonený plnému hodnoteniu, ale ten koniec... áách ten koniec... kde to malo logiku? ()

Bublaga

Bez napětí, bez náboje. V podstatě po celou dobu na sebe hlavní postavy jen ječí, a to ještě dřív, než se v jejich blízkosti objeví první pavouk. Takže jim vlastně přejete, aby je ta havěť co nejdříve umlčela. Jediné, co mi přišlo jako originální myšlenka, bylo umístění děje do vyloučené lokality/domu a následný přístup vnějšího světa k "problému". I přes výpadek elektřiny v Lucerně děkuji ČSFD za projekci. ()

RobinPM100

Na vynikajicí Arachnofobii to nemá ani náhodou, ale snaha se cení, než se to rozjede přichází klasika, spousta kecací vaty mimo téma. ()

kacir

Ten koniec ma teda riadne nasral...resp posledných 25 minút...inak by to bolo za tri.. Kebyže mi ide o život, tak sa určite začnem v pohodičke vykeciavať.... ()

Nikolas__

Na to jaké horory se minulý rok urodily, je tohle nečekaně pestrý kousek, který rozhodně má co nabídnout a není jen klasickým spotřebním zbožím (jak je tomu u spousty hollywoodských žánrových filmů). Nečekaně mi sedla hlavní postava, herecké výkony mi přišly velice kvalitní, hlášky charakterů naopak nečekaně úderné a vtipné. Dostal jsem se zdarma na další csfd projekci a nejsem zklamán, film se mi líbil mimořádně a i když se zde pár chybek na kráse najde - je to nakonec kupodivu jeden z třeba TOP 3 pavoučích hororů ever. Protože jak víme, animal horory stejně jako filmy s domorodými kanibaly patří k těm obecně nekvalitním filmovým sub žánrům. Tudíž jsem rád za to jak to režisér podal tady, úvodní scéna je super a parádně navnadí, natočeno je to fajn a i když sem tam něco tak úplně nemusí stoprocentně sedět a je to viditelně dělané spíš pro atrakci v těch daných scénách, tak to zachraňuje jinak opravdu dobrý scénář, který v tom roce opravdu nemá moc konkurence. Konflikty mezi charaktery taktéž fajn a občas to bylo když ne přímo děsivé, tak vážně hodně napínavé. 8/10 ()

AndrewNewman

Desivejšia verzia debaty Harryho a Rona s Aragogom...ale nie srandujem. Film to je poriadne výživný. Hneď ako začne pavúčia šou tak skutočne jedna intenzívna scéna strieda druhú, pričom najväčšími frajermi sú pri nich kameraman a režisér. Nuž ale čo z toho, keď chovanie postav je chaotické, bez nejakého lepšie plánu, ako sa dostať von a korunku tomu nasadil ten MMA fighter v závere. Nuž ale za tie vyššie atribúty sú to silné tri hviezdy. Musím povedať, že to na mňa zapôsobila neraz som pocítil riadnu husinu. ()

Grimaldi

Film Havěť režiséra, jenž má dle příjmení pravděpodobně české předky je rozhodně velice zajímavý. Dobrá hudba, moderní vizuál a nejen na evropské poměry netradiční téma pro horor. To vše spolu se zajímavými herci a překvapivě i množstvím vtipných momentů mi dalo naději že ve Francii vzniklo něco výjimečného. Bohužel jak se film blížil do finále, bylo čím dál zřejmější, že se tak nakonec nestalo. Dlouhá stopáž, pro horor typické, mně přesto vadící hloupá rozhodnutí postav a nakonec uspěchaný a nezasloužený konec hrdinů mi líp hodnotit neumožnilo. ()

Easykill

"Nikdy nepřísahám!" Konečně! Konečně horor co je hororem a dokáže navodit tu správnou atmosféru a držet diváka v napětí. Našponovaných momentů je tu požehnaně, čemuž dost napomáhají reálně (občas dost uřvané) zahrané postavy, které nemusí být každému sympatické, ale působí dost autenticky. Alespoň vzhledem k místu kde žijí, to opravdu nechceš. Příjemné gradování filmu nepříjemným hmyzem. Pavoučci jsou celkem fajn a arachnofobikům určitě dokáží přivodit super stav. Osobně jsem měl při sledování pocit, že po mně něco leze, což značí, že to funguje. Samozřejmě se dostavilo přesně co jsem čekal, idioti nedokáží ocenit skvělou práci nebo to jak moc tento horor vyčnívá z té hromady stupidních nesmyslů co vychází a čísla mu jdou dolů. Škoda, za mě 80% s přehledem! Celovečerní debut Sébastiena Vanička vyšel za mě na výbornou po všech stránkách. Pokud má mít tento člověk na svědomí příští Evil dead (což je už potvrzeno) tak se máme na co těšit. Už teď čekám kvalitu! ()

Hnillard

Slabota. Hodnotenia má nalákali a očakávania boli trochu väčšie ako zvyčajne býva u béčkových ci céčkových hororov. Očakávania však zostali nenaplnené. Hlavní hrdinovia banda nýmandov po lobotómii , gore skoro nulové , príbeh by sa dal povedať v jednej krátkej vete. Čím viac sa to chýlilo ku koncu tým to všetko bolo viac uvreštanejšie a lobotomizovatejšie. Som sa tešil že pavúky budú explicitne vizuálne rozožierať ľudské útroby , pochutnávať si na mozgoch , devastovať torzá a vyskakovať alá Votrelec ale hovno nakoniec. Väčší horror bola snáď aj stará Múmia s Fraserom. ()

morbn

Toto musel byť nápad od "entomológa" scenáristu po lobotómii. Nielen že to nemalo žiadnu logiku - v rámci biológie, čo boli tie pavúky na tripe alebo po ožiarení? :D Ani sa nezvliekali, rovno tam behali ako divé a to asi po jednom dni, v enormných množstvách a veľkostiach :) Karanténa pri pavúkoch? Za prevedenie, snahu, atmosféru a pokus o nebéčkovosť som nedal odpad. Tá budova je architektúrou ozaj zaujímavá. Inak je to strata času. ()

halberdier

Asi nejlepší pavoučí horror jaký jsem viděl a jeden z nejlepších horrorů poslední doby. Pro arachnofobiky učiněné peklo. Skvělá atmosféra potemnělých uličkách činžovního domu, kde nebezpečí může číhat na každém rohu. (9/10) ()

taibrek

Pavúkov nie je nikdy dosť. Zaujímavé, že sa tie pavúky nevedeli takto rýchlo rozmnožovať v tej púšti… niekedy mi to pripomínalo scény z Harryho Pottera, keď Harryho a Rona naháňali pavúky v Zakázanom lese. Nikto v bytovke nemá počítač a dokonca ani mobil na zavolanie pomoci (Nerátam scénu, kde polícia nezdvíha telefón).  Problém s pavúkmi vyriešime tak, že bytovku vyhodíme do vzduchu… ()

Další Smrtelné zlo je na cestě

Další Smrtelné zlo je na cestě

27.04.2024

Legendární hororová série Evil Dead se po letech rozjíždí do vysokých otáček. Poté, co loňský počin Smrtelné zlo: Probuzení od Leeho Cronina zaznamenal v kinech velký divácký zájem a na světových… (více)

Hororové spin-off filmy na obzoru

Hororové spin-off filmy na obzoru

06.02.2024

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

56. MFF fantastických filmů v Sitgesu

14.10.2023

V posledních deseti dnech probíhal ve slunném katalánském Sitgesu 56. ročník Mezinárodního festivalu fantastických filmů. Kulturní svátek zahrnující zástupce zejména žánru hororu, thrilleru, fantasy… (více)