Neměl zrovna šťastné dětství, a tak rád unikal do světa filmu. Sylvester Stallone v tomhle dokumentu vypráví, jak se vypracoval z outsidera v hollywoodskou legendu. (Netflix)

Jizni Tlapa

Nevadí, že tu spousty chybí! Tak silné momenty jsem nezažil snad v žádném jiném dokumentu! Sly je umělec, který dokáže vyprávět srdcerivně a bez příkras o čemkoli a vy mu to věříte! Žádné klišé, žádné cílené útoky na city ani oslavy sama sebe! Upřímná zpovéď skromného chlapíka, který dokazál zůstat sám sebou...jedinečné a důstojné ()

Pavlínka9

Za mě zajímavý pohled na život osobnosti, kterou plno lidí zná jinak, než je uvedeno v tomt dokumentu. A za mě jsem byla velice příjemně překvapena. Čím vším si prošel a je super, že to převedl na filmové plátno a hlavně mě osobně tedy nejvíce příjemně překvapilo to, že psal...a píše..a plno těch věcí i sám režíroval..Zajímavý životní příběh a budu se na něj dívat teď jinak..protože já film Rocky ráda nemám. ()

elanius

(73/2023) / Dobrý dokument o Slyovi. Jeden z najzaujímavejších hollywoodskych príbehov bez pochýb. Nemal na to face, ani úplný herecký skill, ale napriek tomu to Sylvester dokázal. Film má v pohode stopáž, pokryje to najdôležitejšie čo nás vlastne zaujíma. A je vcelku taký ponurý, depresívny, nemal to v rodinnom živote nikdy ľahké. Ďalší dobrý Netflix. (8/10) ()

rockwoman

Na letošním Světě Knihy v Praze jsem si mimo jiné koupila i knihu s tímto akčním sympaťákem, takže tento dokument beru jako takový příjemný bonus. Rocky je moje srdcovka. Sly, se mi také líbil i v jiných filmech, ale z jeho vyprávění a pocitů chápu, že Rocky a Rambo jsou pro něho zásadní role, do kterých vložil to, co mu v jeho osobním životě scházelo a nikdy nepřebolelo. Sly, sympaťák se smutnýma očima, které mluví za vše má můj respekt. ()

J.Lajner

To, co Stallone ztrácel na hereckých schopnostech, vždy bohatě doháněl svými fyzickými předpoklady a charismatem. I dokument „Sly“ jej vykresluje jako houževnatého srdcaře, který je však velmi citlivý a dělá chyby. Stallone se rozhodně nestydí. Sonda do jeho fascinující kariéry je hluboká, upřímná a nebojí se dotýkat i palčivých témat. Je to standardní dokument, kde se v proudu času letá do minulosti, současnosti a prostor k vyjádření dostane i značné množství hereckých kolegů, režisérů i rodinných příslušníků. Tyto obligátní dokumentaristické principy, však ozvláštňuje přítomnost hlavního protagonisty. Stallone má cit pro mluvený projev. Je upřímný, sám k sobě kritický a nemá problém posuzovat svou cestu z různých úhlů. Možná i díky tomu mi výsledek přijde více uspokojivý, než v případě rakouského chasníka, který se také dokázal z kupky hnoje dostat na samotnou špičku filmového průmyslu. Sylvester Stallone je mužem, který se ze svazující obruče hereckých stereotypů postupně vymanil a stal se sám sobě nezávislým hrdinou, jež píše scénáře, režíruje filmy a vydává knihy. I když to tak na první pohled nemusí vypadat, skoro každý jeho film byl osobní. Do každého vlil svůj nahromadění hněv, lásku a také slávu, která mu umožnila točit svobodně a bez limitů. Tím se postaral o rozvoj velkoprodukčních blockbusterů a zpopularizoval akční žánr. Krásná, celkem intimní výpověď podtržená svižnou režií Thoma Zimnyho. ()

JohnSmith

Popravdě zajímavá část o dětství, ale čekal jsem, že to bude komplexnější a ne že to bude zaměřené jen na Rockyho, Ramba a trochu Expendables. ()

nevermore

Ja na Slye prostě nikdy nedám dopustit. Tw část, kde mluví o tom, ze jsme poddajnej jíl, a je důležité, jaké rýhy vám tam kdo v dětství zareje, to mluvil o sobě. Zpytovani svědomí, ve stylu, cos dělal, když byly tvoje děti takhle velké, já mu zkrátka veril ()

Hennesy

Ak prijmete fakt, že viac ako štandardný dokument uvidíte osobnú a podľa mňa veľmi úprimnú spoveď jedného /ne/obyčajného človeka budete spokojní. Sly to urobil vlastne tak ako všetky ostatné filmy počas svojej kariéry - osobne, so srdcom a to má pre mňa vždy väčšiu cenu ako keby som sledoval informačne nabitý dokument. Stallone rozumie životu, strate, rovnako ako rozumie filmu..resp.možno práve preto. Schwarzenegger mal šťastie na to, že robil s brutálnymi tvorcami a zapísal sa do histórie. Sly sa zapísal do histórie doslova sám. Štvrtú hviezdu dávam za to, že ma naučil veriť v Americký sen v čase, keď som to najviac potreboval. ()

lykan9

Sly je výborným životopisným dokumentem. Má však jednu chybu. Mám pocit, že jsem dostal málo. Buď měl být mnohem delší nebo měl mít více dílů. Moc rád jsem si poslechl jak to bylo s Rockym, Rambem nebo Expantebles, ale chtěl bych slyšet i jak to bylo u ostatní jeho hitů. Dokument se sice věnuje i dalším jeho filmům, ale pro mě to bylo málo. Stejně mě však sledování těšilo. ()

Sany33

Príbeh: Dokument mapujúci cestu Sylvestera Stalloneho od nezvládateľného chlapca až po herca, ktorý si išiel za kamerou vždy vlastnou cestou. Vykresľuje Slyov vzťah s krutým otcom, empatickým bratom, zanedbávaným synom a so steroidamy nabitou kariérou, ktorá mu postupne ničila zdravie. Prevedenie: Kamera je v tomto dokumente Slyovým terapeutom a vyrozpráva jej všetky svoje životné krivdy a nezdary aby na konci dozrel a uvedomil si, že najdôležitejšia je rodina. Škoda, že mu to trvalo 70 rokov ale povedzme si úprimne moc dobrý rodinný vzor nemal tak sa niet čo čudovať. 85% ()

drackula

Nie je to štandardný dokument, ktorý by poskytoval dokonalý prierez kariérou. Skôr je to Stalloneho spoveď, ktorá je zameraná na jeho disfunkčný vzťah z otcom. Boli vynechané mnohé momenty a témy, ale otec a jeho vplyv na Stalloneho život bol dostatočná téma, na ktorej tento dokument stál. Bolo to ponuré, často depresívne, ale aj plné odhodlania a nádeje. Ako obrovský fanúšik tohto akčného veterána som bol spokojný. 80% Netflix ()

m.a.t.o.

„Pracujem v odbore nádeje a naznášam smutné konce.“ Arnieho dokument bol viac osobný, Slyov sa venuje hlavne jeho filmom a tomu, prečo sú také, aké sú. Možno som čakal viac z jeho osobného života. To, že Slyov syn Sage už nie je medzi živými sa dozvieme iba zo suchého titulku. Čo sa týka rodiny, tvorcovia sa venovali hlavne vzťahu-nevzťahu s otcom, a práve tu badať najväčšiu paralelu medzi Slyom a Arniem. Tí, ktorí ste videli oba dokumenty, viete o čom píšem. 75 % ()

kenkaku

Dost jiný dokument o stěhování z LA na Floridu :). Záběry ze stěhování prolínají celý dokument (mimochodem potvrzující, že dokument začal vznikat dříve než Arnoldův). Dokument má naprosto fenomenální pasáže, kde “komentuje sám sebe” (při poslechu záznámů toho co řekl před desítkami let). Hodně mi to připomnělo dokument jak pracoval na předělání čtvrtého Rockyho. Není to jen slideshow mega úspechů a chrochtání jak je ve všem na co sáhne skvělej, ale spíš analýza proč právě Rocky uspěl a prakticky cokoli jiného (v té době) zkusil, ne. A věnuje se tomu celých 55 minut. Pak přijde na řadu Rambo. Na deset minut :). Pak zase zpět k Rockymu… dokument se na první pohled prezentuje jako pouhá pocta jedné filmové frančíze. A i tak ho bude většina chápat. Je to ale jen nástroj, jak vyjádřit vztah se svou rodinou a s tím, co mu život připravil. Posledních 30 minut je asi nejsilnějších. pozn.: pokud někdo viděl “konkurenci” má možnost srovnávat mentalitu a přístup obou herců. Nabubřelý exhibicionismus opájející se vlastní dokonalostí (viz ten komentář jak Slye hrozně  oblaflul - asi aby si mohl pro sebe nechat lepší) vs intimní zpověď o svém životě… ()

Soweek

Sly rozhodně nejde moc do hloubky. Největší část filmu je věnována tvorbě Rockyho a konfliktu se Sylvestrovým otcem. Cokoliv předtím je upozaděno a cokoliv po Rockym vlastně také. Kromě pár cenných životních rad Vás Sly rozhodně nepustí k sobě a žádná velká osobní zpověď se nekoná. ()

Maynard.

Aby toho hecování mezi Sly a Švácou nebylo málo, tak v jeden rok udělali svý životopisy :o). A i tomhle případě pro mě zvítězil Šváca. Sly obdivuju za to, že si spoustu svých filmů i sám napsal, to jako klobouk dolů. I když kromě Rockyho to sou scénáře s celkem jednoduchým příběhem, ale má to chytlavý. Zajímavý je, že tito oba obři byli za mlada dost os svých fotříků mláceni. Co se týče Slye života, tak sem se toho až zas tak nedozvěděl. ()

Wally

Co si budeme povídat, když vyšel dokument o Arnoldovi, byla otázka ne ´jestli´ ale ´kdy´ se objeví něco o Slyovi :-) A je to tu.... Za mne byl Arnold zábavnější a asi víc splnil, co jsem od dokumentu tohoto ražení čekal...historky z natáčení, něco ze soukromí atd. To mi tady dost chybělo. Sly je vážnější a nějaká sranda, odlehčení trošku chybí... Ale klobouk dolů..je jedním z mých filmových hrdinů dospívajících let. Když jsem viděl posledního Ramba, tak sem byl na konci dojat... Člověk s Rambem/Rockym vyrostl. Pro mne je to frajer, který se z ničeho...z nuly stal hereckou legendou. On a Arnold budou vždy čnít nade všemi ostatními... ()

borec999

Kvalitovo na podobnej úrovni ako Arnieho dokument. Sly išiel vo svojom počine viac do súkromia, svojich chýb, filozofovania o zmysle života a keďže je na rozdiel od Arnolda i scenárista, i do hĺbky písania jeho najznámejších filmov (Rocky, Rambo, Expendables) a vlastných životných skúseností ktoré do týchto postáv premietol. Podobne ako u Arnolda mi chýbala väčšia hĺbka z hľadiska jeho filmovej kariéry (ktorú možno obhájiť Stalloneho preslovom v závere), ale i z hľadiska súkromného života chýbajú podľa mňa významné momenty, ktoré Slya ovplyvnili a zmenili. Pretože Sly celý dokument hrá, že nás konečne pustil do svojej hlavy, mám však pocit že nebol 100% úprimný a niektoré temné zákutia s ktorými sa úplne nevysporiadal (smrť syna, začiatky v porne) si nechal pre seba. Načo má samozrejme 100% právo, ale pri danom štýle dokumentu mi to skrátka v ňom chýbalo. Inak však fajn dokument, a to ako pre skalných fans, tak i nefanúšikov. 80% ()