Reklama

Reklama

Smrtící spojení

všechny plakáty
Trailer

Prý na svět přicházíme a z něj odcházíme sami. To je asi důvod, proč každý hledá své druhé já, svou lepší půlku. Ale co kdybyste se nenarodili sami? Co kdybyste byli od samého počátku připoutání tělem i duší k někomu jinému?
Pim a Ploy jsou siamská dvojčata. Jednoho dne podstoupí rozdělující operaci, při které Ploy umírá. Od té doby se však Pim velmi trápí výčitkami a pocitem osamění a utíká proto za jiným životem do Koreje, kde brzy potká laskavého manžela. Ploy je však stále zde, její duše přebývá ve společném domě a je to duše velmi, velmi nahněvaná. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (87)

Mi Nü-Chai 

všechny recenze uživatele

Někdo by měl konečně v Thajsku vysvětlit, že výskyt ducha v každé páté scéně způsobuje velmi nepříjemnou duchařskou inflaci - jak se má člověk aspoň trochu leknout něčeho, co na něj dovádivě bafne ob čtvrt hodiny. Také by nebylo na škodu sdělit tamním filmařům, že vítězství hmoty nad duchem (cha), tzn. skutečně velmi profesionálně působící obrazové části nad částí dějovou, není zrovna ten nejlepší způsob, jak dělat dobré filmy. Faet sice oběma zmiňovanými neduhy trpí, ale jelikož to není v míře větší než neúnosné a závěrečná pointa není z nejhorších, řadí se k tomu lepšímu, co jsem z údajně vynikající thajské horrorové produkce měla možnost vidět. ()

cariada 

všechny recenze uživatele

Další asijský horor tentokrát je hlavní téma siamský dvojčata holky či spíše řečeno jedna z nich, ale ve zvpomínkách jsou obě. Poněkud mě bylo nejasný, proč se je neoddělili dřív ještě jako děti, když jsou srostlý jen v části trupu. A vlastně k tomu dojde až když si to jedna přeje a druhá né a ...... Ta co přežije má halušky , že vidí svojí sestru nikdo jí to nevěří. K tomu je tu její nemocná matka co nemůže mluvit. celé je to spíše nudné a děj se jen tak vleče. Jenže pak nastane hodně šokující pointa, kterou bych osobně nečekal. A přijde mě divný jak to dokázali před všema ututlat. Přece to museli doktoři vědět kdo...... Přesto je film docela bizardní a místy i děsivý. Ale jinak se moc neliší od ostaní asijské produkce. ()

Reklama

TomikZlesa 

všechny recenze uživatele

Lahůdkový horor s perfektníma lekačkama (moje sevřená prdel by mohla vyprávět) některé byly zcela geniální, hlavně ta s pianem a baterkou :-). Je pravda že konec se z hororu trošku změní kravý a hlavně hodně bolestivý závěr, ale filmu to rozhodně neškodí. Pominu li logiku proč nebyla dvojčata rozdělena už v ranném věku, navíc byla spojena jen pruhem kůže, tak je Faet opravdouvou lahůdkou která za sebou nechavá i Ju-on či Ring... ()

2-Xtreme 

všechny recenze uživatele

Ďalšia pozerateľná duchrina z ázie. Film má skvelý námet, ale už samotné prevedenie do filmu nedopadlo tak skvelo. Pár otrepaných a sto krát videných klišé lakačiek, ktoré už v celku nudia, ale nájde sa tu pár originálnych scén, ktoré naopak zdvíha ľudí zo stoličiek. Pomerne slušná atmosféra s gradovaním na konci. Ten záver bol fajn a prišla nejaká očakávatelná pointa, ktorá ma naozaj prekvapila. Suma sumárom zaslúžených 70%. No, škoda toho slabšieho rozbehu, ktorý mi nesadol. Ale som spokojný s konečným výsledkom. ()

F.W.Colqhoun 

všechny recenze uživatele

Siamese Dream. Je celkem pochopitelné, že horor o siamských dvojčatech představuje thajský vývozní artikl. Až na několik sympatických a méně humpoláckých metafor a symbolů, jimiž děsí film spíše v první polovině, představuje Faet rutinní, předvídatelné a naprosto neděsící řemeslo. Tvůrci jakoby se paradoxně lépe cítili v úplně jiném, ale stejně brakovém žánru, jímž místy tuctovou hororovou hstorku, utápějící se v klišé, záplatují. Možná dobře, že se po této cestě o několik let později vydali. S jakým výsledkem, to už bohužel, dá-li Bůh, nezjistím. ()

Galerie (9)

Zajímavosti (1)

  • Pulz, který je zobrazen na elektrokardiogramu matky Pim (Marsha Wattanapanich), neukazuje normální pulzní frekvenci lidského těla. (Verka13)

Reklama

Reklama