Parta dětí na cestě za pokladem pirátů. Dobrodružný film s řadou triků a efektů podle námětu Stevena Spielberga. Parta dětí najde mapu, na které je vyznačen úkryt pokladu pirátů. Na cestě za zlatem musí zdolat řadu nástrah a vyváznout z mnoha nebezpečných situací. O zlato se však zajímá i skupina zločinců, která se chce dostat k bohatství jako první. (HBO Europe)

PhillM.

Esence nostalgie. Začátek devadesátých let, je mi něco přes deset let, otcův známý pracuje pro Warner Bros. a jednoho podzimního večera přináší fungl novou bílou igelitku (!) s logem Warner Bros. (!!!) a dvěma originálními (!!!!!) videokazetami uvnitř. "Donesl jsem ti něco pro děcka." Tajemství N.I.M.H. (1982) a právě Rošťáky. Pak už otec ten videopřehrávač (nikoli videorekordér) koupit prostě musel. Těžko bych spočítal, kolikrát jsem Roštáky viděl, bylo to pro mě zjevení - dokonalé dobrodružství, pro mě v tehdejší situaci filmově i televizně vyprahlého dítěte naprosto strhující. Před dvaceti lety bych prostě s plným hodnocením neváhal ani vteřinu. Dnes uznám, že to asi má svoje mouchy, ale pro mě je to prostě jeden z TĚCH filmů. --- Tak kdepak, po kontrolní projekci po dvaceti letech mouchy nenalezeny, tudíž zvedám na plný počet. ()

Yokolobuna

Chvilkami takřka nekoukatelné. Goonies jsou podle všeho kult, ale nejspíš moc dobře nezestárli. Zejména první půlka je tak WTF špatná, že jsem měl nutkání vše zabalit, hlavně kvůli neskutečné uřvanosti a upištěnosti ústředních postav. Putování v podzemí sice nabídne pár obstojných scén, ale výsledný pocit se moc nezměnil. Goonies jsou tak pro mě bohužel místy neskutečně trapná blbost, která nemá diváku, který už oslavil desáté narozeniny, prakticky co nabídnout. ()

sebo9629

Vskutku skvelá rodinná komédia. Nepamätám si na to, žeby som ju videl ako malý chlapec, čo je veľká škoda, ale keď som si to pred nedávnom pozrel užíval som si to rovnako. Je to naozaj dobre natočené a aj detský herci sú veľmi solídny... Hodnotenie: 8.3/10 ()

ASSBURGER

Neviem prečo ale,zapáčili sa my tie rodinne komédie, a táto je proste klenot ktorý medzi ne patrí,neivem čo k tomu dalej napísať. ()

jesus666

Vynikajúci dobrodružný film, s vynikajúcou hudbou a s prekvapivo dobrými hereckými výkonmi "detských" hercov. Osobne nesúhlasím s názormi, že tento film je určený detskému divákovi a len detskému divákovi sa bude páčiť. Myslím, že aj dospelí diváci (bez toho, aby mali nejaké sklony k infantilnosti) sa pri tomto filme dobre zabavia. Koniec koncov tento film je v USA prístupný od 14 rokov. To už je skôr pre deti taká Smrtonosná pasca 4 :) ()

inutihar

Jeden z těch filmů, který formoval generaci vyrůstající v osmdesátých letech. Konečně mi dochází spousta různých narážek a odkazů, které dělávají někteří mí kamarádi z USA... ()

Olík

The Goonies mám nahrané na staré VHSce, vyrůstal jsem na nich a můžu se na ně podívat kdykoliv a kdekoliv! Je tam vše, dobrodružství, poklad, zloduši a spousta dalších věcí, které patří k dětské fantazii. Takhle by se měli točit filmy pro děti! ()

Rokle

Nevěděl jsem, jestli to má být nějaké další pokračování Indiany Jonese (padající šutry na to přímo odkazují), neboť jako dětská dobrodružná podívaná se mi to častokrát zdálo celkem dost drsné. Je to příšerně uřvané, kolikrát jsem měl touhu bandu těch děcek pořádně "vylískat". Nedokážu odhadnout, jak se to může líbit mladým dětem, nicméně proč to zkoušet, když existuje ve všech směrech lepší a logičtější dětský snímek, který tenhle patvar přejíždí na plné čáře - "Stůj při mně". ()

SkyCaptain

Úplně se vidím, že kdybych tento film znal jako dítě tak bych to z VHS sjížděl pořád. Bohužel se ke mně dostal až dnes a přesto mě vůbec nezklamal. Kombinace Donnera, Spielberga a Columbuse uprostřed 80s prostě ani nemůže dopadnout špatně. Jenom už si prostě dnes tolik nemůžu užít těch jednoduchých vtípků a dobrodružných situací - velká škoda že jsem to tenkrát v TV nezachytil, nebo že to neměl nikdo z mých kamarádů. Tohle mi opravdu nemělo uniknout. ()

helloween93

Ač rodinné filmy nemám rád, tak tohle byla opravdu skvělá podívaná. Donner dokázal udělat velice povedený dětský film kombinací Indyho a party kluků. Mladí Astin, Brolin nebo Corey Feldman jsou sympatičtí a k tomu si připočtěte Daviho jako jednoho ze záporáků. Maska "Tupouna" je zvládnutá skvěle. Parádní dobrodružný film od Donnera. ()

GMVajgl odpad!

Některé filmy / seriály si mohou užít jak menší děti, tak i starší dospělí. Tohle není takový film. Námět možná zněl dobře na papíře, ale provedení je průjem. Dětští herci jsou nesnesitelní, příběh je hloupý a naivní, stopáž naprosto přemrštěná. V USA je to zřejmě téměř kultovní / kulturně významný film. Proč? ()

mi-ib

Velmi povedený Indiana Jones pro děti. I když v českém dabingu se objevilo pár velmi peprných výrazů, takže pro nejmenší to asi nebude. Bezvadně tento snímek vystihuje přívlastek dobrodružný. Protože to co najdete v ikoně těchto filmů - Indiana Jones - najdete i tady. Pasti, kostlivce, poklad, vtipné situace i hlášky. ()

Cryptkeeper

Takova jedna velka,srdcova zalezitost :) Vyborne hlasky,napeti a skvele postavy v este skvelejsim vyletu party mladych lidi,jenz zlakalo nejedno dobrodruzstvi. ()

Pekisan

Najlepsi rodinny film o bande zasranov hladajucich piratsky poklad. Objavi sa aj Jason Voorhees - bez masky a macety, ale za to s usmevom a laskou v srdci. ()

Kingjiri

I´m too old for this shit. Objeví se sice několik univerzálních vtípků a momentů, který pobavěj všechny diváky, ale zaměření na dětský publikum je hodně znát. A s blížícím se závěrem je zábava čim dál víc infantilnější (viz finále). Kdybych Goonies viděl jako dítě, asi bych ho dneska bral jako sympatický nostalgický retro. Takhle jsem si cestu k němu jako celku hledal docela složitě. Za Donnerovu poctivou filmařinu a herecký obsazení třetí hvězda. ()

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (více)

Zemřel Richard Donner

Zemřel Richard Donner