Sezení

• USA The Sessions (více)

Od dětství ochrnutý a na plicní respirátor odkázaný básník a novinář Mark O'Brien (Hawkes) znovu a znovu překonává nepřízeň osudu. Nyní, v osmatřiceti letech, ale čelí dosud největší výzvě: touží přijít o panictví. Pomůže mu krásná terapeutka (Hunt), sympatický kněz (Macy) a jeho vlastní bezedný smysl pro optimismus a humor. (oficiální text distributora)

Gregor_Samsa

Vypadá to jako růžová knihovna s podprůměrným ohodnocením, takoví Ptáci v trní pro vozíčkáře a přecitlivělé sluníčkářky – ale ve skutečnosti je to dobré, velmi dobré. Odlehčené, nikoliv melancholické, romantizující, ale přitom stále reálné. Vyvolává to spoustu pocitů, otázek; nutí člověka přemýšlet: vracíme se v myšlenkách ke svým prvním já a přemýšlíme o časech, kdy nebylo a nežádalo se víc, než zázraku jedné noci. Helen Hunt výborná oblečená i bez šatů. V té kovové rouře, kde Mark trávil noci, by fakt jeden nechtěl být. Co na tom ale nakonec možná vezme nejvíc – it was real, it happened: http://thesunmagazine.org/issues/174/on_seeing_a_sex_surrogate?page=1 . [90%; 2016-12-11 Home sweet home] ()

SmisekPA

Téma sex koučů je klíčové - nejen pro postižené. "Hlad kůže" /jak nazývám absenci dotyků/ i u seniorů či dětí je pekelný - všude kolem mě. Hluboce se skláním za odvahu natočit snímek, ze kterého obě tato témata přímo stříkají. Hluboce se skláním i před výkony obou hlavních představitelů - intimní scény zvládli na 1* Současně tento snímek není relaxační ani nevyvolává salvy smíchu, aby si jej člověk pouštěl opakovaně. Holt má smůlu, že již tak byl stvořen od začátku - ať pojednává o kvadruplegikovi jako Nedotknutelní, neměl nikdy šanci jeho síly a oblíbenosti dosáhnout. Po bitvě může být každý generál - možná hudbu maličko upravit, možná střih..., ale opakuji že hluboce smekám. ()

milford

Zajímavé téma, které moc nehraje na citovou notu, což je možná i dobře. Nejlepší částí filmu jsou ale vtipné hlášky a připomínky Marka a přítomnost kněze, jehož chování a grimasy mi pokaždé vynutily úsměv na rtech. Zbytek je lepší průměr a ve srovnání Hasta la vista či Uvnitř tančím, kde si hlavní postavy chtěli splnit sen už od počátku (což v případě Nedotknutelných neplatí) tomuto filmu k dokonalosti něco drobného chybí. ()

HMTD

Velký obdiv hlavním představitelům, skvěle zahrané, scénář je chytrý. Helen se herecky "obnažila" jako nikdy před tím. ()

Mates Hradecky

Tož pánové, kdo by nestál o takovou terapii, což? Helen Huntová po všech stránkách dokonale profesionální. Jen mě trochu vadil můj oblíbený William H. Macy coby farář v hipísácké paruce lemtající pívo z lahve. ()

Stebielko

Film nerozoberá nič nové. Téma sex a postihnutý ľudia, tu bola niekoľko krát. Lenže táto snímka to urobila trochu inak. Nesnaží sa o to, aby ste hlavnú postavu museli ľutovať, vďaka skvelému scenáru sa hlavná postava snaží pobaviť vás. ()

Raziel811

Na tento film musí mít člověk náladu. Každopádně neosloví každého - ať svou tématikou nebo nahotou Helen Hunt, ale své kouzlo má. Každý herec odvádí svůj kus práce a dokonce i Moon Bloodgood je snesitelná. Ač tématicky viděno mnohokrát (příběh jak i přes překážky člověk něčeho dosáhne), tak zpracováním a nenuceným podbízením umí film najít svého diváka a vyvolat emoce. ()

vlk++

To tedy byl film :) Neštudoval jsem komentáře, spokojil se s anotací a vám to taky doporučuji. Ochrnutý John Hawkes, který může hýbat pouze hlavou a na pár hodin denně opustit své "železné plíce", Helen Hunt v roli sexuální terapeutky, která jej má připravit o panictví a ve filmu se překvapivě objeví in natura, výborný farář W. H. Macy a pár dalších dobře zahraných rolí. A teď zkuste s tímhle materiálem natočit vkusný koukatelný film.... :) Spoustu mužských diváků nalákala Helen Hunt, mě tedy taky, je to už dlouho má oblíbená herečka, jenže já nevěděl, proč lákala je :) A když na to přišlo, tak mě to dost šokovalo. Ale v dobrém slova smyslu, velmi přirozené, na padesátku luxusní, jen na obličeji už bylo vidět, že zub času pracuje... škoda, že to nenatočila před těmi patnácti lety ;) Ochrnutý John H. naštěstí dostal do vínku smysl pro ironii a jeho rozhovory s farářem byly velmi otevřené. Exteriéry minimální, akce nulová, přesto to krásně plynulo, nenudilo, nebylo nepříjemné ani neútočilo na city. I když to nebylo na 5*, tak je v rámci podpory dávám, protože na dané téma velmi dobře odvedená práce všech. ()

LUCIM

No půl hodinu jsem čuměl jako malej kluk na kozy. Původně jsem si chtěl stáhnout session 9, ale nedopatřením jsem stáhl toto. Chvilku jsem lapal po dechu, ale pak mě to v celku zarazilo. Odvážné téma a to sex s postiženými lidmy? Jako respect. ()

Pavlo

The Sessions ponúka zaujímavý pohľad do života handicapovaného človeka. Zobrazuje jeho starosti i želania, ktoré si chce splniť, než definitívne odíde. Herecky je film dobre a uveriteľne zahratý. A napriek tomu, že sa nájdu vo filme i nudnejšie pasáže – vláčnejšie rozprávanie deja - ako celok The Sessions uspokojí i náročnejšieho diváka. ()

sona.1990 odpad!

Popravdě značně nechutný příběh, kde herečka Helen Hunt klesá až na úplné dno, kde v několika metrové hloubce bahna a straček nalézá odpornou roli v níž sice exceluje a možná by ho i vytáhla na jednu hvězdu, kdyby ovšem nepřišel trapný konec v krematoriu. Na tomto filmu považuji za nejhorší to, že je natočen na základě skutečné události, což mě nutí si dojít pro kýbl a doufat, že to nezanechá horší následky než prázdný žaludek a pachuť v ústech. ()

hajner

Snaha o oscarové nominácie je nepopierateľná a to je zrejme hlavný dôvod prečo túto rolu Helen Hunt zobrala. Film o doposial niečom nevidenom a o hroznom osude postihnutého človeka je sice silným motívom len mi chýba tá skvelá uvolnenosť Nedotknuteľných. Kŕčovitá penetrácia sprevádza celý tento film. Ale je to silný príbeh so silnou dávkou sexuality a skvelé herecké výkony Helen Hunt(zaslúžená nominácia na oscara) to celé dokrášlujú. Rozhodne stojí za pozretie už len pre tie obnažené scény herečky z Twistera;-) Neviem ako iným ale mne prišla postava kňaza v tomto filme dosť úchylná. ()

Premet44

V podstatě téma, zpracované mnoha jinými, které bylo oblečeno do velmi zajímavého (alespoň pro mě) kabátu. Nijak nucený snímek ve mně zanechává kladný, pozitivní pocit, i když jde o téma vážné. Možná to bude znít divně, ale nejvíce sympatickou postavou po celou dobu filmu byl kněz. Moje hodnocení je tak na hranici ***/****, ale přece jen tři hvězdy mi připadají málo. ()

Googooplexer

Priemerný trojkový film akých sa dá pozrieť kopa. Či už to je o para alebo kvadruplegikovi, či mentoplegikovi alebo inom plegikovi. Plus do toho ešte náhradníčka (v iných plegi filmoch prostitútka alebo inak "troubled" žena/dievča). Akurát v tomto filme ide výhradne o penetráciu. Našťastie som typ diváka, ktorý si nenechá penetrovať od každého takéhoto filmu. Samozrejme trochu životopisné, ale prečo nominácia, tomu nerozumiem. Keby nebolo výkonu/postavy WH Macyho, dám tomu jednu alebo dve. ()

rh1

Smiat sa na cudzom nestasti a nemat pri tom vycitky svedomia? Aj to sa da...Treba si len pozriet tento film...:) ()

Helenk_a

Krásně oduševnělý film. Helen Hunt nahá v jejím věku? Skládám poklonu ;) Film vede k zamyšlení co člověk od života chce a jaký je jeho cíl - tedy alespoň moje pocity po shlédnutí. ()