Sezení

• USA The Sessions (více)

Od dětství ochrnutý a na plicní respirátor odkázaný básník a novinář Mark O'Brien (Hawkes) znovu a znovu překonává nepřízeň osudu. Nyní, v osmatřiceti letech, ale čelí dosud největší výzvě: touží přijít o panictví. Pomůže mu krásná terapeutka (Hunt), sympatický kněz (Macy) a jeho vlastní bezedný smysl pro optimismus a humor. (oficiální text distributora)

pallok

V prvom rade by som zmenil žáner z Romantický/Komedie/Drama na čierna komedia s láskavým humorom, a po druhé nomináciu na Oskara by som dal Hawkesovi. Napriek tomu, že pohľad na polstoročnú sexicu Helen ma potešil oveľa viac. Dobre zvládnutý komorný príbeh paraplegika v kontexte filozofie ži a nechaj žiť, až na ten predvídateľný skoro happyend na záver. ()

jarkametelka

Prvni polovinu jsem se vyborne bavil a modlil se,aby to tvurcum vydrzelo az do konce.Ale modleni mi moc nepomohlo.Ve druhe polovine vsak tvurci chteli dojit k dojemnemu konci nejak vice dramaticky,nez byla odlehcena prvni plovina a na pomoc si pripsali nejakou tu horkoromantickou lovestory,aby hlavniho hrdinu nejak iritovali do nejakych vaznejsich poloh a v nas tak chteli vzbudit dojem nestastne zamilovaneho postizeneho romantika...Kdyby si toto tvurci odpustili a nechali snimek treba jen hodinovy,nebo neco malo pres hodku,udelali by lepe,nez nastavovat a prodluzovat to do konce.Tim trpi jak divak,tak i Mark...Ale i presto slabsi 4 hvezdicky. ()

+sfinx+

Tohle byl jeden z nejlepších romantických filmů, které jsem viděl. Úžasný je už výběr tématu - těm psychicky nevyrovnaným se pochopitelně budou vtírat do hlavy nějaké nechutné představy a zbytečně se budou pohoršovat nad něčím, co je v životě tak normální. Jen okolnosti jsou zde jiné. NIC VÍC! Co se příběhu týká - rabín, kněz a krásná blondýnka (a pár dalších postav) vytvořily něco úžasného. Pouze toho rabína zmiňuji jen do počtu - byla to postava obyčejného napůl žárlivého a napůl impotentního žida. Jen pro info - toho "žida" jsem vypíchnul tak násilně, jak násilně na mne působilo téma o konverzi.. Občas mám pocit, že je někde norma na židovská témata :) Jenže co se týká krásné blodnýnky, ta byla naprosto půvabná! Ano - i ty její vrásky jí dávaly výhodu oproti botoxovým princeznám a tělu této 50-leté ženy těžko něco vytýkat. Byly tu dvě další holky - jedna s naprosto úžasnou upřímností, druhá se sice stokrát ohranou, ale snad poprvé uvěřitelnou a výborně podanou písní: "Miluji tě, ale..." No a pak tu byl kripl - a já zase nemám, co bych mu vytknul. Jistě, že tu byly už mraky filmů o umělcích a básnících, nejlépe s rozervanými city, ale kdo z nich disponoval takovou dávkou černého i jiného humoru? Kdo z nich překonával takovéto překážky a ještě si ze sebe dokázal dělat legraci? A ten konec je naprosto vynikající. Konec je u romantických filmů pro mne to nejdůležitější. Nemusí to být happyend, nemusí být definitivní, hlavně nesmí být blbý ... a tady rozhodně nebyl! PS: U Nedotknutelných tu všichni slintali blahem...já taky, ale v čem je tohle horší? Do posledního písmena bych ho sem znovu mohl zkopírovat.. ()