Epizody(6)

Dříve než svého prvního soupeře přemohl Spartakus, prošlo branami arény mnoho jiných gladiátorů. Spartakus: Bohové arény vypráví příběh Gannica, jednoho z prvních šampiónů Batiatusovi gladiátorské školy, z kruté doby před příchodem Spartaka, kdy pro čestnost nebylo v aréně místo.
Batiatusova gladiátorská škola je na vzestupu a užívá si slávy svého nechvalně proslulého šampiona Gannica, jehož umění bojovat s mečem se vyrovná jen jeho záliba ve vínu a ženách. Nastala příhodná situace, na kterou čekal mladý Batiatus - konečně dokáže svrhnout nadvládu svého otce a převzít kontrolu nad školou. Je připraven zradit kohokoli, jen aby jeho gladiátoři byli ti nejžádanější. Po boku mu stojí loajální, vypočítavá manželka Lucretia, která navíc neváhá využít bezostyšnost svůdné přítelkyně Gaiy kdykoliv se to hodí. Společně se nezastaví před ničím, aby oklamali davy, upevnili svou moc a získali co největší bohatství. (oficiální text distributora)

vincchuppo

Výborná série předcházející "Krvi a Písku." Intriky, pikle, pletence lidských přízní a nenávistí... a nadupaná řízná akce s parádní choreografií, jakou by záviděl i Leonidas. ()

Parm1

Posledních pár let jsem chodil spát s tím, že se mi bude o něčem podobném zdát. A ono se to stalo seriálovou skutečností. House of Batiatus. Politika, pletichy, intriky, zrady a napětí korunováno špičkovou akcí. Gannicus, champion of Capua. Jediný a jedinečný. To je prostě paráda na to koukat, ty jeho bojové finesy v aréně i mimo ni, a ten pohled na svět... No prostě jedinečná záležitost. 100% ()

Mastersn

Fantastický Prequel k seriálu Spartacus který se mu minimálně vyrovnáva a místy i překonává.Je zajímavé sledovat Crixa jak se z obyčejného otroka stává šampiónem Capuy.Navíc John Hannah tu zas hláškuje jak o život,jeho proslovy mě snad nikdy neomrzí. ()

Rawar

...oproti první sérii, se tady více šuká a naříká. No je-li to správný krok je asi otázka na každého zvlášť, pro mne určitě krok nesprávným směrem ()

fallanga

Poněkud lepší než první série, ale také nic moc. Platí to samé, co jsem napsal u Blood and Sand, až na to, že tohle je trochu propracovanější a celkově se na to dá dívat. ()

danny_21

Prequel je ve stejných kolejích jako první série, akorát jsme se vrátili o pár okamžitů zpět v ději a jsme svědky toho, proč se nám hlavní postavy dostali, kde jsme je našli. Lepší digitál, sympatický Gannicus a otravný a ukňouraný Krixus, který mě teda neskutečně sere, jak vystupováním, tak dabingem. Uvidíme co přinese třetí série a návrat ke Spartakovi - 65 % ()

Likan7

Tváří se to jako jiný seriál, ve skutečnosti se jedná ale o druhou řadu hlavního Spartaka a k tomuhle prequelu byli tvůrci přinuceni z důvodu nemoci hlavního herce. Vrátili jsme se o pár let, kdy většina už mrtvých ještě vesele šous....žije a snaží se si vydobýt svý místo pod Sluncem. V hlavní roli hrající Dustin Clare je naštěstí dostatečně nabouchaný (jako drtivá většina) a s meči to umí, takže si tu opět užijeme dostatečný množství soubojů, sexu a piklí. A budu se opakovat...ale prostě tenhle svět a styl vyprávění mě neskutečně baví. Klidně bych si dával příběhy dalších a dalších gladiátorů z Batiatusovi gladiátorské školy. Scénář je totiž skvělej, postavy zajímavý a akční scény vypiplaný do nejmenších detailů. ()

Kingjiri

Sice menší nářez než původní seriál, jenže když vezme člověk v úvahu, že tahle prequelová minisérie vznikla neplánovaně a na rychlo kvůli odchodu Andyho Whitfielda, je výsledek hodně slušnej. Určitě se povedlo ukrátit fanouškům čas při čekání na druhou sérii a udržet je "ve varu". Spíš než na bitky se děj soustředil na jednotlivý postavy a leccos vysvětlil (jak se Oenomaus stal Doctorem a Crixus šampionem nebo pěkně dokreslil postavy Gannica, Ashera ale hlavně Batiata a Lucreatiu). Trochu mě mrzí, že jsem celou sérii nezkouknul "chronologicky", ale tenhle prequel jsem si nechal až nakonec, možná bych si díky zmíněnejm vysvětlovačkám užil druhou a třetí řadu o chlup víc. ()

Ceberus

Jelikož má seriál velmi mnoho již známých tváří, kterým se chce retrospektivně věnovat, tak paradoxně hlavní postava Gannica nedostává takový prostor jako předtím Spartakus. Ale to není na škodu. Přestože jsou mnohé osudy postav známy díky předchozímu seriálu, i tak je napínavé sledovat, jak se vlastně ke známému závěru dostanou. Byl jsem trochu překvapen, že za hlavní postavu prequelu tvůrci nezvolili rovnou Crixe, ale na druhou stranu se alespoň mohli věnovat jeho postupnému vývoji úplně od začátku. ()

Nix

Dobrý prequel, který ukazuje Gannicuse. Není to úplně můj šálek kávy, občas to bylo jen hlavně o nahotě a o tom, kdo bude dřív, jenže příběh mne bavil a má šmrnc. Není to úplně těžký, takže se lehce dají vnímat postavy i vše okolo a k tomu jako plus jsou bitky, který jsou na tom nejzábavnější, ale trochu přehnaný. Co mi ale na nich vadilo byly zpomalovačky, byly skoro při každém souboji a už to bylo otravný (tvůrci asi hráli moc Maxe Payne). Ale poslední díl byl povedenej. ()

snek49

První díl naplnil očekávání... byly to 4*, ale už od dalšího dílu a poté dílu třetího jste jasně rozhodnut, že méně něž 5* si nezaslouží. Naprostý unikát v seriálech... Doufám, že to hned tak neskončí a STARZ budou pracovat na dalším vývoji. Úžasný vizuální zážitek a jediný seriál, u kterého se dívám na hodinky z toho důvodu, aby to neskončilo... ()

Doomer

No podivana je to dobra - sice trochu predvidatelna ale dobra, koukat na vsechny ty rimske perverze a pak si vychutnat zapas gladiatoru (bojove sceny jsou oproti prvni serii vylepseny - takze treba uvidime krasny triangl choke jako v MMA ) ()

Zajija

Doufal jsem, že Bohové arény mě nezklamou a tak i učinili, po prvnéch pěti epizodách musím říct, že všichni kdo pracují na tomto seriálu odvádí výbornou práci. Největší přednost je asi stvárnění Capuy tak jak to tehdy možná chodilo a určitě skvělé gladiátorské zápasy plné krve, drsné to doby. Těm kdo neviděli doporučuju. **** ()

playboy_05

orgasmový prequel Krve a písku, který nezůstává svému přechůdci nic dlužen. 6 dílů plných krve, usekaných hlav, krásných žen, sexu, intrik a vystajlovaných soubojů. Těším se na druhou sérii, která bude navazovat na Krev a písek, sem zvědavý jestli se podaří takovouto úroveň udržet. Za sebe s čistým srdcem dávám plný počet ()

Inkunabule

Když jsem zjistil, že bude Spartakus bez Spartaka, tak jsem myslel, že to nebudu ani sledovat, ale i vedlejší postavy dokázaly nést příběh, který mě bavil, a klidně bych snesl více než šest dílů. ()

LudkovaLevaRuka

Seriál jménem Spartakus... ale bez Spartaka. Andymu Whitfieldovi nepřeju nic zlého, ale nepřítomnost jeho postavy jsem spíše uvítal, stejně jako omezení digitální krve a třesení kamerou. Ve všech ohledech lepší než Písek a Krev. ()

sethi

Bez mučení se přiznám, že hrdina-Gannicus na mě moc dojem neudělal...asi málo testosteronu ;) Zato sem pořád čekala, kdy už bude z Crixa ten fešák. Prequel je slabší než první série, ale rozhodně sem ho opět zhltla jedním dechem. Dějová linie je jednodušší a perverze je tu už tak na snesitelnou hranici. Příště už nepřidávat! Jinak vážně fajn podívaná. ()

cheonsacz

Jako prequel je to velmi zajímavé a navíc to má jen šest dílů. A i když to není tak strhující jako originální příběh Spartacus: Blood and Sands (Vengeance), alespoň se t tam hemží mými oblíbenými herci. Lucy Lawless aneb a australanem Dustin Clare co by Riliey z Mc.Leodovi Dcery v hlavní roli Gladiátora (a vážně mě překvapilo, že tam hraje, neměla sem tušení jaké je herecké obsazení). A k tomu John Hannah jako padouch Batius. Co víc si přát? ()

Adrai

Současné mrazivé počasí mi absolutně nevyhovuje, a tak je aspoň čas napravit filmové resty - na řadu tak přišel Spartakův prequel. Krev a písek jsem viděl už před nějakou dobou, ale vzpomínám si na něj dodnes. V případě bohů arény to sice zprvu vypadá, že se scénáristé vydali jinou cestou, ale hned poté, co se obrazovkou mihne první rozpůlená hlava a následují staré známé oslavné orgie, je jasné že vše zůstalo při starém. Tedy skoro - v Capui ještě nestojí velká Aréna, Batiatus není tak úplně pánem své školy, o nějakém Spartakovi si můžeme nechat zdát ... je ale vidět že to není on na kom by celý seriál měl stavět - jde to totiž i bez něj a jde to opět parádně. Tak parádně, že jsem nakonec všech 6 dílů viděl téměř jako jeden celek. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky