Sanitka 2

Česko, 2013, 12 h 29 min (Minutáž: 57–58 min)

Režie:

Filip Renč

Scénář:

Ivan Hubač

Kamera:

Petr Hojda

Epizody(13)

cvutak

Trošku jiné kafe než původní seriál. Hodně lidí se bálo režie od Renče, ale podle mě se toho zhostil skvěle. Pravdou je, že nějaké díly jsou slabší. Hodně má nový seriál společného s původním, jako milostné vztahy, hromadné neštěstí ap. Akorát herci nám zestárli. Jediný co bych trošku vytknul je rozdělování obrazu a další obdobné hrátky. 7/10 ()

dobytek

Já jsem na sanitkách měnil 3 roky čelní skla, takže jsem si s řidičema sanitek občas pokecal a vyslechnul jsem si od nich různý veselý historky. Pak jsem někde čet, že údajně všichni lidi od záchranky tento seriál vychvalujou, že to přesně vypovídá o jejich práci. Na druhou stranu jsem i čet několik článků, kde se píše o tom, jaká je to sračka. Ještě bych měl asi dodat, že původní Sanitkou z roku 1984 jsem v podstatě nedotčen. Někdy před lety jsem to sice viděl, ale v hlavě mi utkvěla snad akorát epizoda se zřícenym letadlem. Ale teď už k nový santice. Budu psát vždycky něco málo ke každý epizodě... 1. díl: Jakejsi doktůrek nastupuje na nový místo ředitele záchranky. Později se dozvíme, že si tu práci zvolil kvůli tomu, že mu při autonehodě zařvala manželka s dcerou a santika tam přijela pozdě. Blbější klišé snad už ani nešlo vymyslet. Mimo jiné je dost polopatisticky představena většina postav a jedná se převážně o takový černobílý figurky. Jak jsem se někde dočet, tak některý postavy jsou "staří známí" z původní sanitky a problém je v tom, že by většině z nich muselo bejt v současný době asi tak 90 let. Vzhledem k tomu, že původní sanitku si moc nepamatuju, tak mi tahle nesrovnalost nevadí. Jinak dějově nic moc. Prostě další z mnoha seriálů. Ale zkusim tomu dát ještě šanci... 2. díl: Začíná se to pomalu blížit spíš k nějaký telenovele. Značnou část dílu zaberou nějaký pokusy o soulož. Pobavilo mě, když ten Dežo v podmínce podříznul v lese tu Eržiku. Až to uvidí někdo z Helsinskýho výboru, to bude zase aféra, že seriál je rasistickej. Pak mě ještě dostalo, že Dežo oznámil, že jsou někde v Klánovickym lese a záchranáři je v tom lese naprosto bez problému našli. Naopak ředitel záchranky neumí najít cestu ani s navigací a musí zavolat dispečerce, aby ho navigovala po telefonu. Jinak ten ředitel je taky zajímavá postavička. V noci jezdí na bicyklu dělat přepadový kontroly, každej den zjebe půlku personálu, vyhrožuje každýmu vyhazovem za každou blbost, atd... Co jsem tak slyšel od saniťáků, tak nějaký černý jízdy se celkem tolerujou. Ale jednalo se teda o soukromou záchrannou službu, takže nevim, jestli třeba přímo u ZZSHMP to neni nějaký přísnější. Jinak po prvních 2 dílech bych řek, že ten seriál neni úplnej průser, ale zároveň to ani neni nic, na co bych čekal každej tejden u televize. Jelikož je seriál k dispozici přímo na stránkách ČT, tak když se člověk nudí, tak se tim dá ta necelá hodina zaplácnout. Zatim bych to viděl tak na 2 hvězdy... 3. díl: Vzdávám to. Doufal jsem, že se to třeba ještě nějak rozjede, ale na tohle fakt nemam nervy. Ze seriálu o záchranný službě se stala normální telenovela o tom, kdo s kym šuká. Výjezdy k případům se snažej vypadat strašně akčně a ve finále to působí spíš jako parodie. Postavy jsou nezajímavý a nesympatický. Zdeněk Srstka pak působí dojmem, že tam omylem zabloudil z natáčení pořadu "Chcete mě?" a snaží se tam nabízet psy z útulku. Další díly nemam v plánu sledovat... update: Vzhledem k tomu, že nějaký sluníčkový multi-kulti idiot z Respektu se může posrat z toho, jak je Sanitka 2 strašně politicky nekorektní, tak se asi budu muset překonat a podívat se na zbejvající díly :-) () (méně) (více)

oondra

Filipe, Filipe tys to zase pěkně zmatlal!! Bylo by lepší kdybys pořád točil reklamy na Besip, tam jen shit trvá jenom 20 vteřin!! Velké zklamaní, na Sanitku jsem se těšil, ale bohužel scénář a režie zůstaly za očekáváním. To samé platí o hereckých výkonech!! A to bohužel nemluvím o romovi z lesa nebo paní co se diví, že volala záchranku a ne popeláře ale i o některých větších jménech, které vypadají přímo směšně! Ten kdo dělal výpravu by si měl dát pořádnou facku!! Jako vážně v jednom výjezdu skáču z jednoho konce Prahy na druhý? Asi máme v Praze málo míst... Z nostalgie je to za hvězdičku. ()

ceskyhonza

Po prvních dvou dílech je patrné, že nová Sanitka 2 je stejně křečovitá, jako ta stará, ale máme tam hnědoobčany, tak je to "in" ... Důležité je, že si ubližují sami, tak to snad nezhorší naši reputaci v zahraničí, když jim tu jinak pořád tak ubližujem ... Takovou slabotu by spíš člověk čekal na Nově, u ČT je to fakt bída. ()

Gemini

Na úvod - hodnocení bude odpovídat průměrům podle jednotlivých dílů, s tím že samozřejmě až bude po všem, bude se možná celé posouvat (jak do sebe skládačka zapadne). Ale protože mám trochu problémy pamatovat si x týdnů staré seriálové epizody, jsem líný psát si někam mimo poznámky, a nechce se mi jen kvůli citům některých uživatelů rozhazovat počty hodnocení a komentářů, jsou tu už po první epizodě kromě obvyklých keců i hvězdy. A co říct k věci? Asi to, že první díl byl opravdu na rozjezd - vychrlil na nás hromadu postav, nastínil kolik různých linek se tu asi bude odvíjet, ale celkově to bylo takové rozpačité. Renč (resp. Hojda) ukázal, že ho baví obrazové vychytávky (několik druhů prolínaček, rozdělování obrazu, zoom sem zoom tam), ale pokud měl být dramatický záměr ukázat divákům, že se vlastně u záchranky za těch několik desítek let nic nezměnilo, tak selhal, protože z toho mám jen a pouze pocit, že si tu někdo chtěl mermomocí "jen" střihnout několikero scén z původního seriálu - protože to jsou téměř doslovné kopie, jen např. místo Srstky je tam Vašut (BTW ta scéna, kde dojde ke konfrontaci Jiráčka s Vašutem u nosítek prostě nemá konec:)) a místo rodičů "Evy" zase Ilja Racek;) Uvidíme co bude dál, zatím postrádám uvěřitelnost, kterou původní Sanitka mohla rozdávat. ()

• Ve scéně, kdy záchranáři míří na další klamavé volání do klubu Varieté, velkému sanitnímu vozu nesvítí jedna žárovka na SPZ. Při dopadení anonyma Cíglera (Igor Bareš) ho odváží záchranáři na Václavské náměstí. Tam už ale sanitnímu vozu svítí obě dvě žárovky. (PAULOO)
  • Na území hl. m. Prahy zajišťuje leteckou záchranou službu Letecká služba Policie ČR, a ne společnost Delta System Air. (karda1)
  • S rozpočtom 200 miliónov českých korún sa stal seriál vo svojej dobe najdrahším projektom Českej televízie. (Raccoon.city)