Mr. Jones

Scott a Penny, mladý zamilovaný pár túžiaci po harmónii, opúšťa ruch veľkomesta, aby uprostred lesov v prekrásnej prírode našli natoľko vytúžený pokoj a pohodu. Domnienku, že ich vysnívaný dom je na míle vzdialený od civilizácie, nečakane vyvráti zistenie, podľa ktorého majú nepredpokladaného suseda. Počiatočné nadšenie z objavu mystického tajomstva, muža zo susedstva, v literatúre často označovaného ako "Mr. Jones", razom pominie po množstve nevysvetliteľných udalostí. (*CARNIFEX*)

misterz

Celkový dojem dosť rozpačitý. Na jednu stranu musím uznať, že snímku vládla hustá, ťaživá atmosféra, presne taká, akú mám u ducharín tak rád. Bez váhania ide o najväčšie pozitívum celého filmu. A tým klady končia. Na druhú stranu, nepáčila sa mi roztrasená kamera a chaotické zábery, čiže všetko to, čo na FF neznášam. Takých miest je tu teda hodne, škoda. Čo sa týka dejovej linky, tak podpriemer. Začiatok ešte ušiel, ale posledná tretina už bola hotová ujetina. Teda, niežeby tam nebol dobrý nápad, len to prevedenie nebolo dobré. Časopriestorový faktor mi tam akosi nezapadol, mám taký dojem, že sa autori toľko motali medzi tými dvoma svetmi, toľko prelínali a splývali, až sa nakoniec domotali a už neodmotali. :) Preto u mňa slabší priemer. 55/100 ()

George Stobbart

Mladý párik sa vydá do lesov, vezmú so sebou kameru a objavia niečo, čo ani náhodou nečakali... To, čo začína ako neskutočne ošúchaný námet pre bežný (nielen) found footage horor sa postupne krásne rysuje do realisticky pôsobiacej nočnej mory, za ktorú by sa snáď nemusel hanbiť ani sám Lovecraft. A nespomínam ho len tak pre nič za nič, ale preto, že pri projekcii môže ľahko prísť na um, čo je v prípade pomerne neznámeho hororu rozhodne dobre. Vydarená legenda o Mr. Jonesovi nie je pre deti a tak ako vedia byť desiví strašiaci či Slender Man, tak sa to darí aj Mr. Jonesovi a miestami je to naozaj luxusne atmosférická pecka. Navyše je to štýlovo a kvalitne natočené, slušne odohrané, lákavo mysteriózne a už si vlastne ani nepamätám, kedy som mal po dopozeraní nejakého hororu chuť si ho hneď pustiť znova. Nevravím, že je to bez chýb, ale funguje to. ()

TheDon

Mysl zžírající pan Džouns měl tak mocně našlápnuto. Atmosféra by se nedala už ani krájet, ale spíš řezat. Skulptury s větví, lebek, provazů a jinejch zajímavejch věcí byly creepy as hell. Kam se na to hrabe bába z Blairbitch se svejma pěti kamínkama a postavičkou ze dvou větviček. Jako eFeF je to hodně sympatickej počin, kromě toho mindfucku na konci. Kárle, čím ses to na konci vysmažil? To musela být minimálně týdení Planeta Hieronyma Bosche. Divil bych se, kdybys nebyl na rehabu ještě teď po dvou letech. Konec mi fakt nesedl. To bylo hodně přes čáru. Sorry bory kámo, tohle jsi nezvládl. 40% ()

Pedestrian

V úvodu to vypadá jako ochutnávka na found footage horor od Terrence Malicka, postupně to snad nabírá atmosféru toho nejlepšího z Jeepers Creepers (tj. prvních 20 minut) a v závěru je z toho nesledovatelná ublikaná píčovina. V rámci letošního poměrně silného found footage ročníku (nadprůměrné PA: The Marked Ones, The Den, Afflicted jsem zatím neviděl) slabota. ()

stration

Naprosto perfektní, hutná atmosféra, která se nějakému found footage nepodařilo už hodně dlouhou dobu. Námět a herci taky dobrý. V závěru ovšem nastává to pravé peklo. Nevíte kde jste, kdo je kdo, kde jste a jenom zíráte na šílený stav hlavních hrdinů, kterým fakt přejete, aby už konečně bylo světlo, nebo tma napořád. Zároveň ale uznávám, že to na některé jedince může být příliš a film šmahem odsoudit jako totální zmatu. Ono v konečném důsledku si ani já nejsem jistý, co si o tom myslet. Každopádně podobně stísněný pocit, gradující tempo, kde každou chvilku tušíte, že za okamžik bude ještě daleko hůř, si dávno nepamatuju. a to je hlavní deviza Mr. Jonese. ()

• Natáčení probíhalo poblíž Santa Clarity v Kalifornii na filmovém ranči, na kterém bylo několik opuštěných domů a také opuštěná šachta – tu Karl Mueller využil pro některé scény, které se měly odehrávat v jeskyních. (Homerking)