Na vysoké škole se znenadání začínají objevovat tajemné vraždy. Pár studentek se tedy ze strachu rozhodne odjet do starého domu daleko za městem. To ale nepočítaly s tím, že vrah udělá to samé. (Chupacabre)

LBsmoke

univerzitní kočky někdo vraždí, tak se jich pár sebere a odjedou se opalovat na venkov.. dost prsou, pohodlný děj, úchylní italové na každém rohu, každý z nich to může být..  a ve 2/3 filmu se velmi chytře, přirozeně a nečekaně změní film, tempo/styl a je to super (vrah má motiv přiblblý a závěrečná bitka sice postrádá Spencera a Hilla a je tím pádem zbytečná, ale) - - - béčko do kterého člověk jde bez očekávání a ono ho příjemně překvapí ()

mArcElkrIz

Tentokrát Martino staví do popředí samotný strach oběti. Oproti ostatním jeho filmům řazeným do žánru giallo, je v tomto takřka zcela vypuštěna mysterióznost. I přesto, že se neobjeví několikanásobná pointa a ani samotná možnost vypátrání vraha odkrýváním řady indícií, byla atmosféra skvělá díky kameře a zvoleným lokacím - první noční akce pod nosnými silničními sloupy, mlžný bažinný březový háj, propletené městské uličky a zákoutí, stará opuštěná vila na skalách nad městečkem. A pak samozřejmě závěrečná půlhodina strachu z prozrazení... A nádherná Suzy Kendall... Po druhém shlédnutím musím jít s hodnocením ze 4,5* na 5. ()

kkarx

Ačkoliv Martinův styl nemám moc v lásce, tohle se mu povedlo. Pořád mi ale chybí jedna výraznější postava, která by táhla příběh do finále. Na pár minut se objeví policista, potom jedna dívka, prodavač šál...atd. Nikdo větší prostor nemá, možná až na vraha, ze kterého ale vidíme akorát jak morduje. Vražda v mlhavém lesíku podpořena excelentním hudebním motivem je mimořádně působivá a patří mezi to nejlepší v žánru. (ta má u mě 5 hvězd bez debat :) ()

foundation

Ani Torsom som neprišiel týmto talianskym oldschoolovým kozatým thrillerom moc na chuť a to má podľa všeobecnej mienky patriť k jedným z najlepších. Je to všetko o tom istom. Priemerná krimi zápletka ktorá má s horrorom spoločné tak veľké guľové, niekoľko dneska už veľmi úsmevných momentov, absencia akejkoľvek atmosféry, a nejaký ten kečup ktorý až moc pripomínal kečup. Plusom je potom to pekné ženské herecké obsadenie kedy sa všetky holky snažili ukázať ktorá ich má väčšie. Tvrdiť, že tá nahota je zrovna tu samoúčelná rozhodne nejdem, rozumiem že niekto to môže považovať za akúsi formu ,,umenia,, ale na druhej strane nemienim predstierať, že práve toto sú veci ktoré od kvalitného filmu očakávam. Záver klasika. 60 percent. ()

Carthorias

Letní Filmová Škola 2019, Film 19: Torzo je mistrovský kousek. Sergio Martino o sobě tvrdí, že on vyrábí limonády, zatímco jiní šampaňské, ale že ty limonády umí zatraceně dobře. Musím souhlasit. Vše co má ve správném béčku být je zde ve vrchovaté míře, především sex a násilí. . Vražed je zde 9, což při střídmé stopáži vychází na cca jednu za 10 minut. Celý film je pak prodchnut hutnou erotickou atmosférou, už jen úvodní, kamerová, scéna je umělecké dílo. Prsíček a stehýnek je zde víc než v kyblíku KFC, ale nejde pouze o kvantitu ale i kvalitu. Nevím kde Martino tyhle kočky našel, ale jsem za to rád. Kamera líně klouže po ladných křivkách modelek, úhly a osvětlení jsou jak z vašich nejtajnějších erotických představ. Celé to pak vrcholí v nervním thrillerovém závěru, kde hlavní roli hraje sekera a pilka. Solidních žánrových pět hvězd. ()

JimiH

Průměrné giallo, kterému se nedaří budovat příliš napětí, přesto je sympatické jak pracuje s tematikou tělesnosti. ()

G04T

Torso není dokonalý giallo, řekněme si to narovinu. Vadily mi neukázaný vraždy, pokud počítám správně, pěti lidí. Torso mohlo bejt klidně o deset minut delší, vůbec by to nevadilo. Když prominu ten fakt, že jsem věděl, kdo je vrah už ve 3. minutě filmu, tak můžu s poklonou říct - Pane Martino, jste génius a smekám před Vámi. Ve své době jste se mohl v klidu rovnat s Mistrem Argentem. Škoda, že tohle je Martinovo tuším poslední giallo. Měl fakt talent a cit pro tenhle žánr. Díky za Torzo a ostatní gialla, Mistře. ()

me_george

Po zhlédnutí pár filmů od Argenta mi toto přijde, že to nefunguje. Jako by tomu něco chybělo. Je to takové moc obyčejné - takový normální thriller. Nahé ženy samoúčelné (jinak proti nim nic nemám), herci jako obvykle nic moc. ()

DonBraso

Panečku giallo,kde se většině postaví péro.Jsem si pomalu říkal jestli film není z produkce Mario Salieri,kde byly sakra tři hodně hot ženský.No nakonec se přeci přešlo i na to vražděníčko.Film jak už většina filmů z Itálie má kvalitu v hudbě a kameře a to je ono proč na tyhle italský fláky občas koukám.Popravdě zde to mělo až slasher notu,kde nám začátek neskutečně odcejpal jak hodinky a jen člověk čekal jak to bude vypadat.Je s podivem,že závěrečný domek na kopci mě vlastně nudil,ale zároveň byl nejlépe natočen.Tam se doopravdy zadělalo na absolutní blaženost divákových nervů,kdy jen zvuk udělal hotový porno pro hororové gurmány.S odhalením vraha nemám problém,jediné co nemuselo tak být,že občas zbytečné vraždy,které nejsou zrovna bůhví co a jen zbytečně natahují stopáž,která sice je malá,přesto to právě nabudilo dojem menší nudy k závěru.Za tu nezapomenutelnou hudbu,scénu v domě a bažina je Torzo sekvenčně skvělý kousek do sbírky.85% ()

Elessar.

Mne sa tam proste asi najviac páči tá  hudba... Pôsobí ako pre nejaký iný film. Myslím tú v tom závere, taká poľahčujúca. ()

clint123

Perfektné giallo! Sergio Martino je ozaj majster profesionál v tomto žánri. Výborná hudba od M. a G. de Angelisových - proste skvelá! Celkovo naozaj čo sa týka giallo žánru veľmi dobré ! ()

MrEddie

Totální zklamání. Koupil jsem si to na Blue Rayi a čekal jsem od toho více. Hodinu jsem se nudil a teprve posledních 30 minut bylo dobrých. Blue Ray je v bazaru za směšnou cenu. ()