Na vysoké škole se znenadání začínají objevovat tajemné vraždy. Pár studentek se tedy ze strachu rozhodne odjet do starého domu daleko za městem. To ale nepočítaly s tím, že vrah udělá to samé. (Chupacabre)

Gorehound

S každým pozretím stále geniálne giallo, ktoré ide hlavne po napätí. Záverečná naháňačka je jedna z najlepších (nielen) v giallo filmoch. Dychberúce spracovanie, nádherné prostredie, skvelá hudba, krásne ženy a počiatky gore záberov, ktoré naznačujú, prečo sa v tomto Taliansko neskôr stane kráľom. Rozuzlenie tak akurát, neprekombinované, sedí. Asi z mojich Top 3 giallo filmov. ()

YURAyura

6/10 Nechrochtam z toho nadsenim, ale v ramci zanru slusne - ve srovnani s jinymi. Film tahnou hlavne kozate predstavitelky, ktere jsou v mnoha scenach (ano i tech krvavych) velmi spore odene a detektivka - co jineho giallo je - predklada divakovi spravnou radku falesnych stop, ktere mohou vest k pozdrzeni odheleni - tentokrat vyjimecne ne svlecen, ale vraha. Konec v hradku nad mestem, kde konecne dojde na pilku, uz je ale takovy o nicem - jak se toto da srovnat Hitchem, to fakt nechapu. Naopak, co beru jako velke plus je genderova ekvivalence, protoze pro vraha neni problem sejmout daleko silnejsiho chlapa i slabou, ale o to vyslecenejsi zenu.... ()

JohnMiller

Namakaný predchodca slasheru. Do úst sa mi derú slová ako "Proto Slasher". Prekvapil ma netradične rozdelený dej do konca som nevedel kto je vrah.Podozrieval som na konci už aj samotné študentky.A kto prežije to som do posledných piatych minút takisto netušil. Samotný vrah bol s tou bielou kuklou naozaj strašidelný.Jeho násilné vraždy s motívom úchylky k bábikám boli až realistické. Tak ako hovorí trailer "Psychosexual mind" Koniec ako sa vrah ku všetkému priznal iba vygradoval napätie a záverečnú finálnu scénku. Ono je to v niektorých bodoch lepšie ako samotný Halloween. Aj keď sa to na začiatku nezdá... vrah nedisponuje žiadnymi superschopnosťami ako v podobných filmoch.. je to iba obyčajný úchyl. ()

gumli

Neviem či to bolo naozaj giallo,podľa mňa skôr erotický thriller.Dosť pekných mladých dievčat,dosť nahoty,nadržané lesbické dievčatá.Zamaskovaný vrah prepadáva študentky a zabíja ich.Nosí masku a kožené rukavice.Začiatok začína dobré,ale potom to je trochu nudné.Najlepšia scéna je ,keď nadrogované dievča ide do akéhosi močiara a tam ju potom vrah dostane.Všetky dievčatá sú ale naozaj veľmi pekné.A koniec je taký typický,klasika,naháňačka typu mačka a myš.Vrah má čudné spomienky z detstva,ktoré sú preňho veľmi traumatizujúce,pár krát je vidieť porcelánovú bábiku a nehodu z detstva.Slušný priemer. ()

BoredSeal

Pokud už jste sjeli všechno od Argenta, Soaviho nebo Fulciho a začnete se pídit po dalších mistrech subžánru gialla, kterým Itálie obohatila svět hororu, jistě narazíte na Sergia Martina a jeho Torso. Má vše, co chcete: sexy hříšné evropské dívky v uvolněné atmosféře 60-70. let kandidující na popravu, oblíbená klišé, typická hudba, styl, psychárna, vynalézavé násilí a samozřejmě místy nezamýšlená legračnost, které Torso nabízí požehnaně. Není to bezchybný mistrovský kus - občas se daří vykouzlit tísnivou atmosféru vražedného léta, občas film vázne. Nejzábavnější (po upřímné i ironické stránce) je poslední třetina, kde její protagonistka poznává hořké stránky dovolené na venkovském sídle. Torso má své kouzlo, ale chybí tu umělecká temnota Argenta, Soaviho smysl pro šílenost nebo nelítostný chlad násilné smrti z Fulciho filmů, proto dávkujte především v případě absťáku po neviděných pokladech italské kinematografie. ()

Caminzind

Další z dlouhé řady filmů, u kterého jsem, jako obvykle, odhalil vraha poměrně brzo. Jako celek příliš nefunguje, to spíš už jako přehlídka giallo prvků: krásné ženy, výborná hudba, teatrální herectví, kožené rukavice a klišé vraždy. Rozuzlení a závěr mají všehovšudy 3 minuty a jeden kung-fu výskok. 63% ()

Hennes

Další mistrovský kousek Sergia Martina v oblasti gialla. Skvěle navozená atmosféra a napětí, se střídají s množstvím krásného ženského poprsí. Kdo by alepoň chvilku nebyl v napětí, když se jedná o scény typu, kdy vrah jde po schodech do pokoje Suzy Kendall? Několik vražd, tajemný vrah v černých rukavicích, prostě vše co má správné giallo mít. Když už vrah ty těla rozporcoval tou pilou a vraždil jak pomatený, čekal jsem k tomu na závěr vystupňované finále, což měl Martino v předchozích giallech výborné. Tady mi to trochu chybělo. Takže proto hodnotím 90%. ()

Martin741

Jeden z najlepsich filmov talianskeho podcenovaneho rezisera Sergia Martina. Giallo presne tak ako ma byt, trochu nahoty k tomu : 92 % ()

forsythia

Mlha v lese, bláto a krev. Ženský půvab a uslintané pohledy italských buranů (je v Itálii normální, že lidi takhle postávají na náměstí, nic nedělají a čumí?) Tísnivá hra na schovávanou v osamělé vile. Skvělé dojmy mi kazila pouze pro mě zcela nepochopitelná, zbytečná až rušivá hudba. ()

majo25

Ranný slasher, ktorý naberá na obrátkach až v druhej polovici filmu. Tá prvá ma nudila, postavy nezaujímavé až iritujúce - čím menej študentiek na scéne, tým lepšie. A keďže vrah tomu napomáhal, drukoval som mu. Druhá polovica už bola lepšia, dokonca sa miestami vydarila aj atmosféra. To by ale nesmel byť Martino, aby všade nenapchal prvoplánovú nahotu (aj keď iba do polpása) a sex, dokonca v jednom prípade aj lesbický. Keďže z predchádzajúcich filmov viem, že Martino je na černošky, ani tu nesmela jedna chýbať. Druhou škvrnou bolo vyústenie zápletky a vysvetľovanie vrahových pohnútok - čo vyznelo prinajmenšom nevieryhodne až komicky. Vcelku ale nie zlý počin a aj keď slashery príliš nevyhľadávam, radšej siahnem po tých amerických. ()

Koly

Zhruba po prvních 30. minutách filmu sem si myslel, že si Martinovo TORSO směle zařadím mezi takové skvosty, jakým je třeba Argentovo PROFONDO ROSSO. Bohužel postupně film ztratil na tempu, takže by ve srovnáni s výše zmíněným klenotem neobstál. Přesto se jedná po ALL THE COLORS OF THE DARK o další mistrovské Martinovo dílo, které sem měl možnost vidět. Dějově se přitom nejedná o nic převratného. Maskovaný vrah, který vraždí mladé (a hlavně hezké) ženy. To už tady bylo. Jde spíš o způsob, jakým to Martino celé pojal. Hudba je opět výborná. Navíc celý film se hemží spoustou polonahých, nebo nahých slečen, takže nemůžu jinak, než za plný počet. ()

danoo

Opomínané giallo Sergia Martina je ďaleko odvážnejšie, násilnejšie a áno, aj špinavšie ako vtedajšie americké slasheri konca 70-tych rokov typu HALLOWEEN alebo PIATOK TRINÁSTEHO (podľa niektorých sa Carpenter a Cunningham priamo inšpirovali) a treba len súhlasiť, že slávna hra na mačku a myš medzi Kendallovou a vrahom v druhej polovici filmu je desivo hitchcockovská. Tlieskam. ()

Luk80

Sergio nabral na obrátkách a pro mně překonal své předešlé kulty. Tenhle dizajn rukavic se liší od klasických, hudba je bez debaty jedna velká Paura .Nádherné ženy jako vždy. Tanec a pokouřeníčko hippis se záhy mnění v Torso. ()

J.Lajner

Klasické giallo ze staré školy se všemi typickými výrazovými prvky. Záhadný maskovaný vrah s glorifikovaným nástrojem smrti, lehce mysteriózní zápletka, krvavé mordy, vyvalená dívčí prsa a občas nelogické chování postav, které k italské produkci patří stejně jako rajčata do salátu Caprese. Torzo má však navíc v rukávu hned tři mocné trumfy. Povedený hudební doprovod, poměrně hutnou atmosféru a především závěrečnou třetinu, jež vám při první projekci spolehlivě zvýší tepovou frekvenci. Zdařilá, krví nasáklá jednohubka. ()

vitekpe

Pokud se chcete schovat pred vrazdicim maniakem, pak je nejlepsi osamely dum za mestem. A pokud jste atraktivni mlada divka, neni nic lepsiho, nez si s sebou vzit pro jistotu par mladych atraktivnich kamaradek... :-) Spusta nahych krasek a pekna pilka. :-) 4+ ()

Devadesát Dva

Giallo jednoho ze známějších představitelů žánru, Sergia Martina. Krásné Italky-studentky a jejich odpravování vrahem, ve v celku typickém "o ničem" příběhu, kde se prostě tak nějak dostáváme do Itálie, s její tradiční historií a kulturou a živelností (italské hippies jsem ale viděl poprvé), která dýcha na každém rohu, stejně jako se ukazují nožky, zadečky a prsa a "ženy s názorem" a krev, příběh se postupně rozplétá, jak jinak, z města se přesouváme po sérii úmrtí v rámci skupiny krasavic na domek za městem, kde se chtějí skrýt, ale vrah následuje... člověk už to viděl tisíckrát, ale za to netřeba hanit žánrovku z roku 1971. Ačkoliv, musím přiznat, že můj vztah s giallem je dost ambivalentní, protože je velice snadné natočit špatné giallo a stejně tak snadné je nemít na něj vůbec náladu. Tohle patří mezi ty lepší. Film má svou realitu, která definitivně vtáhne, pokud se na film naladíte (opět doporučeno, zmíněno Tarantinem v 'Cinema Speculation'). Nedosahuje to, samozřejmě, kvalit Argenta  a jeho majstrštyků jako 'Profondo Rosso' nebo 'Suspiria' či 'L'uccello dalle piume di cristallo', ty jsou pořád asi "nejkrystaličtější" esencí toho, co dělá gialla cool; zajímalo by mě, jestli Lucio Fulci nenatočil nějaké podobné zajímavé kousky během téhle éry, jeho 'Dům u hřbitova' řadím v rámci italského hororu celkově definitivně mezi nejlepší kousky a viděl jsem i jeho "Una Lucertola con la pelle di donna"), ale co bych specificky u 'Torza' vyzdvihl je erotika; ta je tu tak skvělá, mísí ten thrill, násilí, nebezpečí s přirozeným sexuálním nábojem - zkouřená studentka se táhne úsvitem v lesíku s rozepnutou košilí - ve skoro každé scéně je něco a prodává se to tak, jak to je, nehraje si to na nic velice dobrým způsobem. Esence Itálie, béčkové herectví, synt-hudba, klasická hudba, erotika, jen za ten nádech to stojí za to vidět. Navíc, ty kecací sekvence studentek, co si jen tak žijí v opuštěném domku, v druhé půlce, mi hodně připomnělo styl, jakým Tarantino rozvíjel dialogy ženských hrdinek v jeho 'Death Proof'. Ale hlavně, jak říkám, musí být nálada. Giallo si nepouštějte, když chcete vidět kvalitní film s promyšleným a vypointovaným scénářem. ()

Perverz

Jedno z top giallo snímků. Spousta nahoty, spousta, Martino si přizval opravdu pěkné holky, a ty si to jedou v hippies stylu, dočkáme se i lesbické scény. Vrah v kukle, nebo v ponožce s dírami? :), má sklony si své oběti ještě trochu užít i když už jsou mrtvé. Uvítal bych klidně více krve, nebo jiný způsob zabíjení, to se však změní v poslední půlhodince, a vrahounek si vybírá jiný nástroj, ano, objevuje se i na plakátu k filmu. Dokonce zde ti herci i něco hrajou. Podtrženo, sečteno. Jedno ze špic svého žánru, hodně nahoty, žádné zbytečné scény, a ta bitka nakonec to celé dovršila. Hlavně ty zvuky když si dávají kopačky do huby.. :D . ()

Disease

Giallo to moc není, inu ne každý může být Argento. Nicméně funguje to celkem solidně navzdory všem možným klišé. V takových 15 bych klidně jednu hvězdičku za koncentraci prsou přihodil. ()

aLPaC

Super giallo/slasher, děsivý vrah v masce, spousta nahých kundiček (fakt casting dopadl na jedničku) a naprosto strhujících posledních 25 minut odehrávajících se v jednom domě. Samozřejmě motivy vraha jsou podle mě trochu pochybné a mordy nedosahují kvalit dnešních gore, ale to se dá vzhledem k době natočení pochopit. Škoda, že v dnešní době už v hororech není tolik nahých holek jako v 70. a 80. letech. Čím to asi bude? ()