Pachuť pomsty

• USA Cold in July (více)

Podivné zvuky, které se jedné vlahé texaské noci v roce 1989 rozléhaly domem, způsobily, že Richard Dane (Michael C. Hall – TV seriál Dexter) vypálil do hlavy bezohledného zloděje Freddyho několik nábojů. Přestože ho za jeho čin místní oslavují, Richard se brzy musí bát o bezpečí vlastní rodiny, protože se ve městě objevuje Freddyho otec, bývalý trestanec, Ben (Sam Shepard – Zabít tiše), který touží po pomstě. Všechno v poklidném městečku najednou není, jak se na první pohled zdá. Richard se nedobrovolně ocitá v temném světě plném korupce a násilí, ve kterém se bude muset postavit těm nejnepravděpodobnějším protivníkům. Ve fi lmu, který podle románu Joea R. Lansdalea natočil režisér Jim Mickle (Takoví jsme), se dále představuje Don Johnson (Nespoutaný Django). (Bontonfilm)

Prochy38

Když pominu sestřih a knír hlavního hrdinu, nemělo to moc bych. M. C. Hall skvělý a ostatní obličeje natolik charismatické, že tady nešlo asi lépe vybírat. Jak říkám, minimum chyb. Nic to ale nemění na tom, že film nestáhne, neoslní, ani nenadchne. Kvalitní dílo, ale celé je to takové slabé.... Spokojen, to určitě ano. ()

Fr

,,CO BY SI UDĚLAL, KDYBY TĚ TVŮJ PES NEPOSLOUCHAL A NĚKOHO BY POKOUSAL, NEBO BY NĚKOMU UBLÍŽIL? MOHL BY SI UDĚLAT JEN DVĚ VĚCI, ŽE? UVÁZAT NEBO ZASTŘELIT...“ /// Bejvalej Dexter se furt tváří, jako by měl v gatích lejno, který ho (navíc) studí. Soráč M.C. Halle, ale nikdy jsem nebyl vyznavačem herectví N.Cage. Pro vás jsou jen role, který vám padnou… no to jen tak úvodem. Film pospájenej třema profláklejma nápadama se postupně víc a víc snaží, abych ho bral (aspoň) jako béčko. Když vono to tou nesourodostí spíš nudí. A nezachráněj to ani nechutnosti. (A ustaraně tvářící se Dexter, s vizáží německýho pornoherce už vůbec ne!) Slabej scénář, divnej M.C.Hall, hloupej film. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Stejnojmennej román, kterej v roce 1989 napsal Joe R. Lansdale, číst nebudu. 2.) Rozhodl jsem se sejmout svýho spratka. 3.) Thx za titule ,,retkvi“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ne ()

gogo76

Po filme som v dvd požičovni siahol úplne náhodne bez čítania recenzií či overovania hodnotenia filmu a skúsil som ho sám objektívne zhodnotiť. Viac ako polovica filmu je vážne skvelá, atmosférou pripomína film Sedem, je plná napätia a dobrej napínavej hudby. Dej sa dobre zamotáva a keď konečne dôjde k pointe, musel som uznať, že i tá by sama o sebe uniesla nejeden film. Zabiť vlastného syna to nie je len tak... Herecká trojica si sadla a najlepšie z nich vyšiel asi S. Shepard, na ktorého mám posledný rok šťastie a videl som s ním už asi 4 filmy. Hlas D. Johnsona mi strašne pripomínal hlas M. McConaugheyho. Trochu divne pôsobí vizáž M.C. Halla, ktorý ako "Mr. Framer" vyzerá ako niekto z tunajších užívateľov vtipne poznamenal, skôr ako pornoherec z nemeckého filmu. Záver sa nesie v štýle filmu 8MM a škoda len toho záverečného masakru, ktorý mohol byť o niečo účinnejší. Je to krvavé, ale scéna otec-syn, ku ktorej to všetko smerovalo , mala byť silnejšia. Alebo je S. Shepard fakt tvrdý a nemaznal sa s ním...Celkovo slušný thriller a nenápadné prekvapenie. 80%. ()

SaNcHeZ_cz

Pachuť pomsty je v první třetině téměř dokonalým atmosferickým thrillerem, který se ve zbylé části promění v lehce naivní a vykonstruované drama, které však oslní i nadále jako řemeslný skvost, stavící na parádní vizuální stránce a perfektním hudebním doprovodu, kteří dohromady tvoří jeden z nejlepších retro feelingů poslední doby. [75%] ()

Aljak

Spočiatku skvelé, no potom to akosi skĺzlo do priemernosti. Prvá polovica bola naozaj veľmi slušná, najmä tým svojim mierne mysterióznym charakterom. No ako náhle trojica mužov vzala spravodlivosť do vlastných rúk, tak už to stratilo to svoje čaro. Najväčšou záhadou však pre mňa zostáva, kde sa v druhej polke filmu stratili všetci policajti? Zatiaľ čo v prvej polke sa zjavili pri každej príležitosti (dokonca aj keď ich tam nebolo treba), potom už zrazu nikde nič. Naozaj divné, nie? Teda aspoň mne sa to tak zdalo. Potom sa nečudujme, že kriminálnici mali raj... A ešte jedno nechápem. Prečo sa Richard po tej prvej traume z toho, že niekoho zabil, vlastne púšťal do takejto nebezpečnej "misie", kde mu vlastne išlo o život a pritom sa ho to vôbec netýkalo? Film ako celok, akurát tak na 3*. ()

• Film se natáčel v Texasu a Kingstonu v New Yorku. (rafix)
  • Celý projekt vznikal sedem rokov, samotné natáčanie filmu trvalo päť týždňov. (ambron)

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

Kariérní posun pro režiséra Země kůlů

25.01.2015

Jim Mickle si dlouhodobě buduje pověst kvalitního žánrového režiséra atmosférických nízkorozpočtových filmů. Země kůlů, We Are What We Are a naposledy jižanská noirová kriminálka Cold In July ho… (více)

Časové pásmo bylo změněno