Vzkříšení démona

• USA The Lazarus Effect (více)

Skupina vědců se snaží se posunout poznání až na samou hranici božství a získat nepředstavitelnou možnost přivést zpět k životu mrtvé tělo. Zatímco Ježíš si vzkříšením Lazara vydobyl víru svých následovníků, vědecký experiment narazí na úplně opačné síly a jeho následky se ponesou ve znamení zkázy. První pokus skupiny mladých vědců oživil mrtvého psa, při jeho opakování se ale věci zvrtnou a po zásahu elektřinou jedna z členek týmu zemře. V okamžitém šoku se ostatní rozhodnou pro vyzkoušení svého zázraku na lidském těle.. (Bontonfilm)

MM_Ramone

Skupina mladých vedcov z Kalifornie pracuje na vývoji nového lieku, ktorý má pomôcť ťažko chorým pacientom. Po experimentoch na zvieratách zistia, že sérum, ktoré vyrobili dokáže oživovať mŕtve tkanivá, obehovú sústavu a mozgovú činnosť. Za jeho podpory je možné uhynulé organizmy priviesť späť ku životu. Po tomto medicínskom procese sú však na nich pozorované nápadné zmeny chovania. Celé sa to všetko značne skomplikuje, keď sa vedúci tohto projektu rozhodne v zúfalstve a smútku oživiť svoju tragicky zosnulú partnerku. Americký horrorový snímok "Vzkriesenie démona" (The Lazarus Effect) natočil v roku 2015 mladý, neskúsený režisér David Gelb. Nezvládol to. Dokokázal kvalitne spracovať pomerne zaujímavý námet. Nevyužil svoju šancu. Tým pádom hneď na začiatku pochoval aj svoju režisérsku kariéru. ** ()

panMartin

Lekačky absolutně nefungují, film se i přes svou krátkou dělku neuvěřitelně táhne a je bez jakéhokoliv napětí. Dneska ty horory stojej fakt za houby a tohle je fakt spodina žumpy. Hovadina neskutečná - unuděná hodina kříšení a pak během 20 minut 3x bafbaf a konec. Poslední scéna pěkný... Asi budem muset očekávat pokračování. ()

silentname

Vyzerá to tak, že hororový žáner tohto roku dostáva jednu facku za druhou. Musím priznať, že som od "The Lazarus Effect" nečakal nič špeciálne a s tým za nami môžem iba dodať, že to úplne naplnilo moje očakávania. Mali sme tu proste jeden nie veľmi dobre spracovaný hororový film, ktorý má pár dobrých nápadov, no vôbec ich nevie správne využiť a výsledne len tápa v nezmysloch, ktoré v minulosti boli spracované lepšie. Myslím si, že film mohol ísť trošku pomalejšou atmosféru a vedieť nám trochu viac vysvetliť. No miesto toho urobí pár náznakov, ktoré po chvíli absolútne zlyhávajú a jediné čoho sa pri tomto filme bojím je, že k tomu urobia sequel. Najhorší je však koniec, ktorý len film dorazí obrovským K.O. útokom na podlahu lebo v tom momente už skutočne nič nedávalo zmysel a stratilo to aj to málo, čo to malo. Plus potom porovnania s "Lucy" sa tu človek nevyhne a hoci mám stále problémy s tým filmom, tak bol jednoznačne spracovaný lepšie. "The Lazarus Effect" nevie ako dosiahnuť atmosféru a ako povedať čo chce a tak to skúša všetkými možnými spôsobmi. Mimo iným - lacnými klišé. Potenciál bol, ale film absolútne nevie komunikovať s obecenstvom a vychádza z toho len veľký bordel. Hodnotenie: D+ ()

tron

Najskôr som z toho mal príšerný dojem. Myslel som si, že sa unudím na smrť z hororu, ktorý je taký nezáživný, až človek dumá, načo vôbec vznikol, veď každý producent musel vidieť, že je úplne nezaujímavý. Postupne sa ale zápletka o skupinke vedcov, ktorí chcú vynájsť liek na oživenie mŕtvych, rozbehne (v tejto chvíli začne pripomínať Muža bez tieňa a Hráčov so smrťou)... aby onedlho tempo znova začalo stagnovať. Ku koncu je vyložene mŕtve, všetci sa trápia (vrátane bezmocných hercov) a evidentne boli radi, že to dokázali aspoň „nejako“ ukončiť (digitálnym bordelom) a ísť domov. Postavy nie sú úplne nesympatické, ale snaživé televízne hviezdičky Olivia Wilde, Evan Peters a Donald Glover príliš priestoru nemajú (Ray Wise alias naštvaný farmár z Jeepers Creepers 2 má dokonca až jednu scénu). Nikto sa nevyzlečie, úmrtia sú až na rozmačkanie v skrini nezaujímavé a príbeh ešte viac (resp. menej). Zostalo len vykrádanie parapsychologických kingoviek Carrie a Podpaľačka. Strata času, toto pre  mňa pravdupovediac nemá ani na 2*. ()

*CARNIFEX*

Traja talentovaní študenti medicíny pod dohľadom manželského páru skúsených vedcov vyvinie látku,za pomoci ktorej vykonajú experiment reinkarnácie mŕtveho psa. Milovaný rodinný priateľ však následne vykazuje niekoľko násobne vyšší prejav agresívneho správania. Pri jednom z ďalších pokusov nečakane dochádza k úmrtiu manželky z páru vedcov. Zo zúfalstva opätovne podniknutý experiment síce dopadá úspešne, no už to viac nie je ona! Rozmýšľam, ktoré z pozitív by sa dali takpovediac vypichnúť, aby človek nemal dojem, že z pohľadu fanúšika hororu, nestratil svoj drahocenný čas. Takže, čo ja viem, snáď nápad? Možno snaha? Herecké obsadenie? Ale nie je to nejak sakramentsky málo? Ba dokonca možno tvrdiť že spomínané plusy sú pri danom žánri, len akýmisi náplasťami, ktoré ledva prekryjú škrabanec na lakti šesť ročného dievčatka po páde z kolobežky. "The Lazarus Effect" je snímok, ktorý sa vezie na vlne jedného veľkého sklamania. Ja ozaj neviem čo spomenúť, lebo horor, ktorý disponuje priemernou atmosférou, bez potreby Nostradamovho daru vnímania, aby si uvedomil predvídateľnosť fakt podpriemerných lakačiek, úbohým záverom, len sťažka zaujme natoľko, aby dokázal nadchnúť diváka. Sklamanie - 40%. ()

• Napriek negatívnym recenziám bol film veľmi úspešný, keď si zarobil až takmer 13 násobok svojho rozpočtu. (Arsenal83)
  • Olivia Wilde (Zoe) byla v době natáčení filmu těhotná. Filmaři proto museli přizpůsobit způsob snímaní záběrů, aby nešlo vidět její větší bříško. (Narcis)