Šerifská hvězda

• Velká Británie Tin Star
Velká Británie, (2017–2020), 20 h 15 min (Minutáž: 43–53 min)

Hudba:

Adrian Corker

Tim Roth, Christina Hendricks, Abigail Lawrie, Christopher Heyerdahl, Lynda Boyd, Kevin Hanchard, Ian Puleston-Davies, Stephen Walters, Dan McDougall (více)

Série(3) / Epizody(26)

Seriál Šerifská hvězda se odehrává v idylickém horském městečku, zaplaveném přistěhovalci těžícími ropu v nedalekém frakovacím zařízení, a čelícím rostoucí vlně zločinu. Vypráví emocemi nabitý a místy i zábavný příběh Jima Wortha (Tim Roth), abstinenta s dobrým smyslem pro humor i pro rodinu a horlivého náčelníka policie, jehož poklidný život naruší příchod bandy zločinců. Ti při zpackaném pokusu o Jimovu vraždu zabijí jeho malého synka. Tento čin – a Jimova ostudná odpovědnost za to, že se zbaběle vyhnul smrtící kulce – u něj vede v kombinaci s odmítáním přijmout minulost až k alkoholizmu. Jimovo nezřízené pití posléze nabyde formu jeho alter ega - nasávajícího, okouzlujícího, falešného a nelítostně brutálního druhého já jménem Jack Devlin. (HBO Europe)

Plastík

Klidně by to mohlo být na 6 či 8 dílů v jedn sérii. Celkem dost postav, ve kterých se dá dobře orietovat a ještě celkem dobře ubývají. Poslední díl zůstal docela tajemně otevřený. Zřejmě pro druhou sérii. Nebýt Timova herectví, film by byl poloviční. No, těším se na druhou sérii. ()

huzgi

Po slibném prvním díle seriál rychle klesá ke dnu. Stává se blábolem bez vnitřní logiky. Chudák Tim Roth je ždímán k obehrávání známých gest a vyjádření. Sledujeme da da až k brutální komice. Autoři spoléhají na atmosféru a kašlou na poctivou práci. Z atmosféry pak zůstává jen silná kanadské příroda, a to ještě ne v té své nejlepší podobě. ()

jfaba odpad!

Chování celé rodiny Worthů mě po prvním díle tak nasralo, že ve druhém už jsem víc nasranej být nemohl. Skoro mi to připomínalo svou blbostí Banshee. To bylo taky tak blbé a hrálo si to na děsné drama. Možná tak před dvaceti lety bych to zbaštil a byl u toho napnutý, ale teď... Žena za pultem byla napínavější a logičtější. A ti tři zločinci? Kam na to ti scénáristi chodí? Dva díly a dost! Nevzpomínám si co Amazon dobrého vytvořil... ()

Joostas

Tim Roth jako vždy antihrdina ukázkový,noir příběh s mysteri=ozními prvky připomíná knihy Johna Connollyho s všudypřítomným elementem zla.Kultura rednecků,čarokrásná krajina,velký korporátní lump &Vše je na svém místě. ()

kejly

Zajimavy serial, cekal jsem sice jiny zaver, ale libilo se mi, ze se porad neco deje (ale ne moc prekotne) a serial zbytecne nenatahuji. Krasna priroda, premene Jima na Jacka neni mozne uverit (Jackyll/Hyde je trochu otrepane chliche), jedna hvezda navic za pasujici hudbu, jedna hvezda minus za problemove HBO, lepsi 3, nebo horsi 4 hvezdy. ()

Hopeman

první díl za mě za šerifskou hvězdu....a uvidíme.../..tak další dva díly a tempo se zpomaluje... hvězdu down ()

cubiczech

Super výkony, ale různorodá kvalita režie... poslední vteřina celé minisérie rozesmála a donutila snížit hodnocení na tři kousky, k čemuž se vlastně už tak nějak mířilo zhruba od poloviny. Ale je to škoda, ne že ne. ()

bonovox

Výborný seriál s démonickým Timom Rothom. Celkovo je to veľmi dobre vygradované a napínavé a záver sľubuje ďalšiu sériu, čo je v tomto prípade fajn. Škoda len niektorých zbytečných scenáristických výmyslov a klišé. Zasadenie príbehu do drsnej kanadskej přírody pridáva body naviac. ()

Ironhead

Mit takovou dceru, tak se asi zastrelim radsi i sam :_) Serial mel potencial, ale jak uz tu nekdo napsal, neno tomu chybelo a skvelej Roth tu rozvleklost sam neutahne. Navic postava jeho pubertalni dcery mi byla celej dej stranse protivna. A k tomu konci, staci se podivat na obsazeni pristi serie a je jasno :_) ()

Rian_witcher

To co po prvních 3 epizodách vypadalo na top seriál za 4-5 * se od 5 dílu pomalu ale jistě změnilo ve stupiditu s nelogickým scénářem, chováním všech postav a dál škoda slov :-( ()

montel

Tak tohle je nářez. Je to surové, je to hutné, krásná příroda a co je hlavní, je to překvapivé. Postavy se sice často chovají nelogicky, příběh se ubírá tam, kde divák nechce a hlavní hrdina místo pořádne revange spíše chlastá. Ale to nevadí, má to grády, je to napnuté jak struna a hlavně je to originální. Konečně seriál, který nadchne. Přirovnávám k Banshee. ()

adako

Solídny štvorhviezdičkový seriál s viacerými päťhviezdičkovými momentami (a epizódami). Kvalitná atmosféra, ktorá akosi trvá len počas pozerania, prvé epizódy vo mne po dopozeraní nezanechali v podstate nijaký pocit. To sa neskôr vylepšilo. Celé to však výrazne ťahá hore dokonalý Tim Roth. Akokoľvek je jeho postava v podstate jednoduchá, v jeho podaní je neuveriteľne pútavá, vťahujúca. Teším sa na druhú sériu. Jo a ešte, kde vám to pripomína Fargo? Vo Fargu okrem zo dvoch hlavných postáv pobehujú samé karikatúry a robia šialené veci. Tu príde jedna postava reálnejšia a desivejšia ako ktorýkoľvek hlavný zloduch s Farga a ľudia okolo sa s tým vyrovnávajú ako ľudia, rozhodne nereagujú kopou šialeností. Aj Fargo mám veľmi rád, ale toto sú proste dva úplne rôzne seriály. Edit: Okej, tak beriem späť, že sa tu postavy správajú realisticky. Správajú sa absurdne (hlavne druhá a tretia séria). Ale karikatúry to nie sú. ()

Sathine

Já a i vlastně nevím, jestli se mi seriál líbil nebo ne... Do posledního dílu jsem si říkala, kdo je více praštěnější a v úplně posledním dílu to s přehledem vyhrávala matka s dcerou. Snažila jem se pochopit, proč ti lidi jednají zrovna tak, jak jednají, i když je to naprosto nepochopitelné i s ohledem na to, co se jim stalo. A proboha, druhou sérii už nee. ()

smartynaf

.. Já nevím. První série fajn. Ale ta druhá, tolik nesmyslů a věci které by ve skutečnosti asi nikdy nemohly fungovat a které mi melou mozek. A do toho, rádoby nad vším povznesen Tím Roth. A završí to "Liverpool", o kterém, pokud o něm nemají v plánu natočit celou S03, nevím ale vůbec nic. Škoda, našlápnuto to mělo pěkně. ()

BruceTichac

Absolutně nezajímavý seriál se slabou dějovou linkou. Ani Timu Rothovi role šerifa nesedí. Škoda. Po shlédnutí prvních dvou dílů jsem sledování seriálu ukončil. ()

zekon

Utahany seriál plný vaty, nesmyslů a divného chování lidí. Přestalo mě to bavit u 3 dílu. Vrchol tomu dá poslední díl s uklízením mrtvoly. Mladý co hrál fantasticky psychopata se sesype a lituje... částečné scifi fakt nezaujalo. ()

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů