Code 8

Lidi s nadpřirozenými schopnostmi jsou v tomhle městě pod přísným dozorem policie. Jeden z nich se přesto dá na dráhu zločinu, aby pomohl těžce nemocné matce. (Netflix)

DaeGurth

Moc příjemné Bčko, kde mě potěšilo zpracování i absence otravných klíšé, ale... mi už se vážně zajídá pozorovat všechny ty menšiny, které bojují o svá práva. A možná tomu chybělo i něco jiného, čert ví. Ale režísera i herce si pohlídám.:). ()

Eterninox

Něco mezi X-Meny a District 9, jen s méně uvěřitelným zasazením a nepříliš vydařeným obsazením hlavní role. Jinak se ale na Code 8 kouká o poznání lépe, než na lecjakou mnohohánosbně dražší Hollywoodskou sci-fi. 70%, zaokrouhleno nahoru za efektivně využitý rozpočet. ()

Flopik

Veľmi sympatické, snaživé sci-fi, ktorému chýba rozpočet. Napriek tomu však spokojnosť a režisér sa snažil ako sa dalo. Robbie plus Arrow je za mňa dvojka, ktorá ma sem prilákala. Tématika mi sedí a príbeh nenudil. Nie je to nejaké originálne ale rozhodne to neurazí. Nehovorím, keby to má v ruke niekto skúsenejší, vedel by som si to prestaviť lepšie. Ale takto, s prižmúrenými očami tie 4* dám. Finále mohlo byť oveľa lepšie teda. ()

warrenur

Zaujimavo prevedeny napad, ktory som uz videl sice spracovany inak (X-meni a dalsie), ale vdaka tomu to bolo cimsi odlisne. Moze byt. Slusne, hoci priemerne sci-fi-cko. Odporucam. ()

GavlaDan

Code 8 mi přišel z trailerů i z toho desetiminutového shortu strašně zajímavý, jenomže se z toho nakonec vyklubali jenom o dost horší, rádoby vážnější a temnější X-Meni. Výhoda oproti zmíněné skupince mutantů tu byli ti robotičtí policajti. (Já vím, X-Meni mají sentinely, ale tohle je pořád trochu něco jiného.) Bohužel tihle ti plecháči byli strašně nevyužití. A na to, jak měli cool design málo zapamatovatelní. Obě hlavní postavy byly celkem fajn, ale film používal ty nejlacinější triky k tomu, aby z diváků vytřískal nějaké emoce, což se mu ani tak moc nedařilo. Ale efekty byli fakt úžasné, což cením. Opravdu mě mrzí, co z toho vzešlo, ale bohužel jde jen o naprosto průměrný, ničím nezajímavý film, na který se podíváte a druhý den na něj zapomenete. 5/10 ()

Rathalos

Code 8 je zaujimavy sci-fi kusok,ktory vam ponukne dostatok akcie,efekty na dobrej urovni,hlavny hrdina je pohodak a aj pribeh moze byt,nudit som sa nenudil a od tohto filmu som vobec nic necakal,no zaujalo ma to dostatocne na to,aby som dal styri silne hviezdicky...:-) ()

Hapretor

Konečně něco koukatelného a inovativního ... bravo a tleskám ... dejte tomu chlapovi pořádnej balík a dočkáme se skvělého (dalšího) sci-fi ... věřím tomu ... fakt, že jo !!! ()

Dogfish

Drony budou poldům v budoucnu určitě pomáhat, Robokopové tak brzo asi ne. Takový dovětek. Chápu, že jedna z hlavních hrdinek nemusí být kočka, ale proč angažovali Caster Semenyaovou mě fakt nebere... ()

TheMraca

Standardní sociální drama v xman universu. Místo lidí s nadpřirozenými schopnostmi stačí dosadit černochy a hned ti máme sociální drama současnosti. ()

misbos

Nelegální Svářeči a Elektrikáři - aneb - Bratři Šípové jsou podprůměrní herci. Přidejte k tomu znuděnýho scénáristu, řejžu s představivostí Franty z Horní Dolní, co byl v Hradci dvakrát, a dostanete tohle... ()

Likan7

Skvělý nápad drsnějších a špinavějších X-menů, kteří ve světě nemají zrovna dvakrát ustláno. Jenže Code 8 má sice zajímavý prvotní nápad, který byl dobře využit v předešlém kraťasu, ale pro celovečerák Jeff Chan jednoduše nemá co vyprávět. Chybí tu herec, který by to táhnul. A když nemáš herce, vlep do toho alespoň akci, jenže na tu zase nebylo dostatek peněz, takže se tu pohybujeme sice ve světě plným X-menů, ale ve finále vidíte jen 5 schopností, které Vám zrovna dvakrát radost z akce neudělají. Po kraťasu jsem doufal, že tvůrci seženou peníze aby se odvázali, sehnali nějaké peníze, ale neodvázali se. Tuctový, stokrát viděný scénář tomu taky nepřidal. ()

Maximilianus

Dobrý nápad, aj keď v dnešnej dobe už nie až tak originálny. Inak je to taká jednoduchá oddychovka s priemerným všetkým čo sa dá, ale na jedno pozretie v pohode. 6/10. ()

ER

Vzhledem k nízkým nákladům to jde, jen nelze očekávat kdovíjakou podívanou. Náladou je to podobné jako District 9, jen s příklonem k rodinnému pojetí (smrtelně nemocná matka), které je tuctovým obloukem k obhajobě kriminální činnosti, posléze vydírání. ()

Nix

Zajímavý koncept ala x-men z druhého pohledu a zajímavý svět nestačí pro tento film, aby z toho byla skvělá podívaná. Ústřední postava se sice vydá na dráhu zločince, avšak to žádný grázl není a ani nebude po zasvěcení do světa zločinu. Celkově mne moc sympatický nepřišel a nebavila mne ta postava obecně. Avšak bratranec Stephen mne bavil. Už v seriálu Arrow dokázal, že mu role tvrďáka sedne a byl fajn. Ale je na to sám jelikož nikdo další se nesnaží a Sung působí hrozně znuděně. Chybí tu nějaká tvář, která by vyčnívala a táhla film. A k tomu je film natáhlý a obsahuje zbytečně hluchý místa a nevyužitý potenciál nadpřirozených sil. I když se na to hezky kouká ani občasná akce film nespasí. Ale ve výsledku je to takový průměr, který ale by mohl potěšit fandy suprhrdinských filmů či zmíněného Arrowa. ()

Shitonit

Vcelku napínák, obohacen lidmi se schopnostmi jak v Heroes, a zároveň to hraje trochu na city takovým tím.. kam až to povede zakazováním a zneužíváním těch "jiných" .. Logicky postavenej a bleskově ubíhající příběh o elektro troubovi a partě idiotů, kontra poldové jak vystřižený z nejprůměrnější akční kokotiny. Scifi to je tím, že to je taková slátanina, ale nakonec se to vše urovná, vyloženej masakr v tom nehledejte, oduševnělo ani jiný moudro taky ne, je to prostě příběh o elektrotroubovi co neví co se sebou, tak trochu zazlobí a pak se to dá vše do pořádku, bez lásky a bez zbytečných průtahů to diváka dovede k tříhvězdový spoko, a tím se to dá uzavřít, smáznout a zapomenout. ()

dkas

Takový průměrný film o nechtěných lidech s různými schopnostmi, kteří nachází uplatnění většinou jen na druhé straně zákona. Není to úplně průšvih, ale zázrak to take není. ()

RedRose

Bráchové Arrow a Firestorm v jednom filmu. To jsem musel vidět i kdyby to mělo hrozný čísla. Naštěstí to dopadlo celkem dobře. Bylo trochu divný, že má schopnosti, ale nikdy se je nenaučil používat, ale v pohodě, je to film z kanady. 64% ()