Jedenáct lidí se probouzí na mýtině uprostřed lesa. Navzájem se neznají, neví, kde jsou, ani jak se tam dostali. Netuší, že byli vybráni pro velmi specifický účel… stali se lovnou zvěří. Kdo a proč je loví? Než si stačí odpovědět, padnou někteří z nich mrtví k zemi. Ti, kteří první salvu ustáli, už tuší, že jim opravdu jde o život a že ti, co po nich střílejí, nepřestanou, dokud je všechny nezabijí. Normální člověk by takovou situaci neustál, jenže Crystal (Betty Gilpin) není normální. Nechce umřít a ve snaze přežít za každou cenu je hodně podnikavá. Tak podnikavá, že se role lovce a oběti můžou nečekaně prohodit… (CinemArt)

POMO

Krosžánrová blbina, která chce potěšit jetím proti proudu, ale která se nakonec stejně stane pouze akčním revenge béčkem s do komična laděnou brutalitou. Herečka v hlavní roli nicméně neotřele atypická. Nejtypičtější žánrové postavy ostatně schválně zařvou v prvních minutách, aby film hned v expozici překvapil a připravil na neotřelý zážitek. Ten vám může a nemusí sednout. ()

Gilmour93

Čtvrt století zpátky se Van Damme s účesem uříceného německého pornoherce také stal z kořisti lovcem a nebyla tam jiná woole, než nabídnout přiměřeně pitomou akční prostotu. A nyní? Krvavá nevěsta v chorvatském Arkansasu musí přijít i se sociálně-politickým komentářem, při kterém si setsakramentsky dává pozor, aby vlastně nic nekomentovala. Pozérská atrakce s postupným odpařováním zábavné náplně.. ()

silentname

"The Hunt" je v určitých aspektoch dosť uspokojivý, v iných by som povedal, že si to zaslúžilo trošku prepísať. Možno sa tvorcovia snažili, aby to bolo trošku iné, aby sme nenasledovali tradičné koncepty a proste sa sústredili na to, čo bude film najviac ťahať. Neviem. No každopádne si povedzme pár mínusov, ktoré ma mrzia. Niektoré súvisia s marketingom. Napríklad nerozumiem prečo sme v traileri mohli Hillary Swank od začiatku vidieť, pričom vo filme ju dlho ukazujú len zozadu, ako keby jej identitu chránili. Ak ste ju chceli nechať inkognito a ukázať až na konci, nemali ste ju ukazovať ani v traileri. Potom to bolo celé zbytočné. Ďalej nerozumiem prečo je Emma Roberts v tomto filme. Je jej rola vo filme len na to, aby sme ju uvideli v traileri? Pretože vo filme ju dokopy uvidíme na 5 - 8 minút max. A nemyslím si, že by tomu nemohla niečo pridať. Tvorcovia akosi nechceli nechať svoje obete nažive a tak sa hneď na začiatku veľkého počtu zbavia a potom sa sústredíme už hlavne na Crystal v podaní Betty Gilpin. A ja si myslím, že je to škoda, lebo by to dalo filmu trošku iný podtón. A mohlo by to byť zaujímavejšie. Spoznať viac našich hrdinov. Prípadne aspoň keď počas poslednej tretiny dostávame info, prečo si ich naši zloduchovia vybrali. Okey, toľko k mojim mínusom, poďme sa pozrieť na plusy. Betty Gilpin je excelentná vo filme. Ako naša hlavná hrdinka je zaujímavá, je chytrá, je tvrdá a správne sebavedomá. Priam kamenná. A je vskutku fascinujúce ju sledovať počas tejto cesty. Hillary Swank ako Athena je podľa mňa tiež super. A keď majú naše dve herečky záverečnú konfrontáciu, je to dosť dobre zvládnuté. Po stránke akcie a aj nejakého toho humoru. Musím pochváliť. Film má dobrú atmosféru, chceme vidieť Betty Gilpin vyjsť zo situácie so zdravou kožou a okrem toho sa nebráni ani nejakým násilnejším vizuálom. Musím ešte povedať, že náš seniorský pár na pumpe bol geniálny. Toto sú proste úžasná dvojka. Neviem čo k tomu viac povedať. Keď si pozriete film, pochopíte. Myslím si, že ak sa film mal vyvíjať takým smerom, akým sme išli, mohli pokojne loviť naši zloduchovia len Crystal. Myslím si, že dokonca by to bolo chytrejšie. Prakticky by to vyriešilo skoro všetky problémy. No na druhú stranu by to mohlo priniesť nejaké ďalšie. Ale dalo sa na tom zapracovať. Chcelo to niečo asi viac na spôsob "Ready Or Not". Nepotrebovali sme tam všetky ostatné postavy na to, aby to fungovalo. Najmä ak si zvolili tento štýl rozprávania príbehu. Ja som rád, že som film videl, ale videl som potenciál na niečo silnejšie. No rozhodne dokážem film oceniť viac ako napríklad "Assassination Nation" alebo "The Purge". Mám z výsledku pocit, že tento film má viac inteligencie. Hodnotenie: B ()

pornogrind

Tak tohle mi kurevsky sedlo. Zatím ( pro mě ) největší překvapení letošního roku. Akční jízda plná krve která pěkně odsejpá, zároveň drží diváka v napětí, nechybí gore efekty a sem tam i polechtá bránici nějakou tou vtipnou scénou nebo hláškou. V podstatě nemám nic co bych tomuto filmu vytknul. Já jsem se bavil přímo královsky. O filmu jsem skoro nic nevěděl a tak mě zastihl zcela nepřipraveného. Plná palba tady není co řešit. ()

EvilPhoEniX

Kontrovérzní zábavná satira, která je mixem Hunger Games a Hide and Seek! Po delší době solidní exploitation, který se rozbíhá od první minuty a s gore naštěstí nešetří. Sice zamrzí, že během prvních 15 minut, se oběťi hodně vytřídí, což bych osobně zvolil jinak, ale budiž. Betty Gilpin sice není nejlepší herečka, ale v akci je velmi sebevědomá, s nikým se nesere a drsnost ji divák věří a ještě k tomu umí být sexy. Film je sice ve svém jádru "béčko" ale dokáže překvapit zábavnými zvraty, kde divák místy netuší, kdo je lovec a kdo oběť a tahle hra s divákem filmu poměrně slušně funguje. Nejlepší je však samotný finální cat fight s Hillary Swank, což je nejlepší female fight, co jsem viděl za hodně dlouhou dobu ( logika sice hapruje), ale řežou se tam obstojně. Velmi zábavné, kontrovérzní, s dávkou černého humoru a dostatečnou dávkou násilí. Z 5 lidí, sice odešli z kina dva, ale já se bavil. Příběh***, Akce****, Humor***, Násilí****, Zábavnost****,Hudba***, Vizuál***, Atmosféra****. 7/10. ()

• Na konci filmu, než Crystal (Betty Gilpin) a Athena (Hilary Swank) začnou bojovat, se Crystal zeptá: „Budeme i nadále poslouchat Beethovena, nebo se na to vrhneme?“ Hudba v pozadí pochází z Mozartova klavírního koncertu, není to Beethoven. (biker)
  • Kvůli zavření kin, v březnu 2020, po vypuknutí COVID-19 pandemie Universal ohlásil, že film bude dostupný online za určitý poplatek. (TheEvilTwin)
  • Film zkritizoval prezident USA Donald Trump, který označil hollywoodská studia za rasistické a prohlásil, že podobné filmy způsobují chaos a jsou nebezpečné pro zemi. [Zdroj: Fandimefilmu.cz] (tyzmrde)

Universal jako první nabídne filmy online

Universal jako první nabídne filmy online

17.03.2020

Universal a jeho streamovací služba NBCUniversal v pondělí oznámily, že vypustí snímky Neviditelný, Lov a příští měsíc taky animák Trollové: Světové turné na stream. Trollové v dubnu teprve budou mít… (více)

Universal zrušil premiéru The Hunt

Universal zrušil premiéru The Hunt

11.08.2019

Necelý týden od masové střelby v amerických městech Dayton a El Paso se studio Universal rozhodlo zrušit premiéru snímku The Hunt / Lov a odložit jej na neurčito. Rozhodnutí padlo zároveň pár dní… (více)