Possessor

• Velká Británie Possessor (více)

Příběh o agentce pracující pro tajnou službu, která používá technologii mozkových implantátů, s jejichž pomocí je možné se zabydlet v tělech nevinných lidí a postupně tělo na dálku zcela ovládnout. Když je hostitel zcela pod kontrolou, mohou pokračovat v plánu s eliminací svého cíle bez jakéhokoli podezření. Doteď tento způsob fungoval, avšak tentokrát si vybrali člověka se silnější vůlí než předpokládali... (Eliott)

Han22

Cronenberg syn otce nezapře a tak je Possessor plný až zbytečně nechutných, krvavých a explicitních scén, některé z toho přes čáru toho co chci sledovat, ale dejme tomu za to 1*. Zbytek je příšerně nudný, utahavý, psychedelický a v poslední půlhodině i nepochopitelný thriler, kde nic nedává smysl. Např. proč organizace, který má technologii ovládání myslí páchá nájemné vraždy, když by s takovou technologií mohli vydělat peníze stovkou lepších způsobů? Proč zabíjet někoho tak komplikovaně a draze? Proč celý ten vražedný příběh vypadá jako z tuctového dílu TV kriminálky? A kdo vlastně na konci zabíjí? Protože tak či či onak by to nedávalo smysl. Modlil jsem se minutu za minutou ať už to skončí. ()

HonzysKISS

Má to výborný příběh, suprově zpracované krvavé scénky, nejlepšího Seana Beana, a to je tak všechno. Těšil jsem se na horor, který jsem nedostal. Pomalé snímky mi nevadí, ale tohle bylo moc i na mě. Dokonce nespatřila žádný zázrak ani hudba od Jima Williamse. Možná mi taky trochu vadila hlavní herečka. Ženská, která se převtěluje do chlapa, to je bizár. 60/100 ()

Corpsegrinder

V podstatě promarněnej potenciál, klasicky po cronenbergovsku je tu několik nehezky brutálních scén a drží si to skoro snový tempo, bohužel dějově mě to ztratilo zhruba v polovině filmu kde se z toho stane celkem nezajímavej souboj dvou identit končící rozstřílením malýho dítěte na sračky. Pointu jsem pochopil ale chtěl jsem od toho víc než jen to. ()

zahadum

Mozgová pomätenosť ruka v ruke s ťažkou drogovou závislosťou vám môže občas viesť vaše pero a napíšete niečo takéto čomu budú vám podobní na festivaloch hodnotiť skoro ako Mona Lisu....Neber drogy vezmi loptu syn Cronenbergov ! ()

Extrakritik

Zbytečná saďárna a celkově se to hrozně táhlo. Stopáž bych zkrátil o 20 minut. Vyrážení zubů a vypichování očí pohrabáčem , usekávání prstů sekáčkem a podřezávání hrdel bych taky vystříhnul. ()

warrenur

Neotrela, drsna, znepokojiva, ale podmaniva zalezitost. Riseborough i Abbott v tomto "psychaci" hviezdia. Hodnotim sice len trojhviezdim, ale film ako taky ma svoje "peaky" i slabe useky. Hodne brutalnych i psychologicky ubijajucich, ci wtf-momentov. Moze sadnut, ale i prinutit vas vypnut to pri prvej vypatej scene. Na vlastne riziko. 60% ()

Bozvav

Zajímavý námět, leč nesympatické obsazení, divný vizuál a taková pro diváka těžko uchopitelná atmosféra plná krve zcela pohřbily možnost si film nějak více užít. Místy, navzdory hromadě brutality jsem se nudila jak pes před obchodem. Brandon Cronenberg zjevně nebude můj šálek kávy, neb jeho první film Antiviral jsem ani nedokoukala, jak mne nebavil. ()

scarfacer

Tak to byl těžkej bizár. Já věděl,že to Sean Bean dá jednou až do titulků, ale teda muselo to pořádně bolet. Počin, který udržuje vaší zvědavost a stupňuje tíživou atmosféru chladnokrevného vraždění celý film. Drsný, originální. ()

Rathalos

Tak tento sci-fi thriller/horor rozhodne nesadne kazdemu,je to podivnost so zaujimavym napadom,troskou nahoty,krvi a brutality,odohrava sa to v pomalom tempe,atmosfera je taziva,neprijemna,ale mna to oslovilo,aj sa pacilo,cize som spokojny...:-) ()

Rockerman

Není to zlé. Je tu několik šťavnatých vražd, někdy až příliš a přiznávám, že jsem tak úplně nepochopil, jak to všechno fungovalo. Hezké překvápko na závěr. ()

helloween93

Tak tohle mi vůbec nesedlo. Gore bylo slušné, ale po příběhové stránce slabší. Nejvíc to však zazdil scénář a uspávací první polovina, kdy jsem film několikrát vypnul. Druhou část filmu už jsem zkouknul vcelku. Zmatečné psychedelické scény a málo rozvedený děj nebo motivace postav. Cronenberg jr pro mě zjevně není. * ()

BOURQUE

Experimentálny film, ktorý možno až príliš chce byť niečim iným a hlavne šokovať diváka. To „čaro“ viac-menej vydrží až do cca do poloviny, ale potom tie krehké základy sa zrútia. Pán Cronenberg čerpá z viacerých zdrojov, ale film ako celok, nie je úplne funkčný. Zbytočné plytvanie času J. J. Leigha a S. Beana (napriek tomu, že sú vo vedľajšej pozícii). P.S.: Scéna, kde „z príbehu vyradia decko“, na mňa bolo priveľa. Osobné hodnotenie: 66% (**) ()

kkarx

Tady zamrzí akorát promarněný potenciál a zdá se, že si autoři příběhu a scénáře sami moc nevěděli rady, co s tím. Ukázka toho, že velké ambice velký film nedělají. ()

Cinematrix

Ačkoliv to bylo extrémně pomalý, tak jsem to stejně moc nestíhal pochopit. Chápu, že je to moje chyba, protože když si zde třeba Christopher Abbott minutu meje ruce, měl jsem dost času si zrekapitulovat předchozí pomalý děj. Jenže obávám se, že bych ho nedal, i kdyby si ty ruce myl půl filmu. No ale třeba o tom Brandon natočí svůj další artovej kousek, protože ulítlej je na to dost. Taky mne tam docela otravovaly zbytečně explicitní sexuální scény mezi hnusnejma hercema, na který, doufám, brzy zapomenu, abych měl ještě někdy chuť na sex a stejně tak doufám, že zapomenu i na celej tenhle pro mne nesrozumitelnej počin o tom, jak si někdo píchne do mozku kanylu a pak se diví, že mu z toho hrabe. ()

figliar

Sundance tento rok neponúkol veľa kvalitných filmov, Possessor taktiež patrí medzi tie priemerné. Film je tak trochu vykrádačka Zdrojového kódu a Počiatku, ale tu sa tento koncept nezvládol príliš dobre a celý film na mňa pôsobil pomerne chaosovo. Niekedy som sa priam strácal v deji. A ani herci ma nejako zvlásť nenadchli. Ale je tu vidieť, že v rodine Cronenbergovcov jablko nepadá ďaleko od stromu. ()