Vyšinutý

• USA Unhinged (více)

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

hufnagel

Scenár mi pripadal veľmi divný.Vôbec som sa nedozvedel,že kto vlastne ten vyšinutý bol,čo bola jeho story a prečo len kvôli trúbeniu vraždil všade naokolo.Alebo žeby dnešný normálny Američan ? ()

uhlerado

Taká jednohubka s planou dávkou akcie. Tlstý Russel sa naserie a ničí všetko, vybúri sa na jednej krehkej žene. Pár kiksov tam bolo, napr. na konci, prečo v kľude idú v aute po takj traume ? nereálne. PLno násilia, čo ja viem, mohlo to byť menej priamočiare a psychologickejšie zamerané. Dal by som rád 4*, ale je to len za 3, vyzeralo to tak nádejne. ()

zodiak217

Veľmi dobrý akčný film. Parádna akcia od začiatku do konca a veľmi zaujímavá téma na spracovanie - agresivita za volantom. I keď v tomto prípade veľmi hraničným spôsobom s psychicky nevyrovnanym šoférom. Malo to peknú gradaciu, jednotlivé scény do seba zapadali a neopozerane herecké obsadenie. Russel Crow sa pekne zagulatil, tak na akčné filmy to už veľmi nebude, no na zaporakov v dramach sa aktuálne neskutočne hodí. ()

Kushina

Tak poprvé jsem se zarazil, když ta kráva nevolala policii hned, nedala jim SPZ jeho auta (kterou by podle všech kamer na semaforech hned našly, i jeho). Druhé zaražení přišlo, když policie řekne, že nemá dost lidí na to, aby pronásledovali hlavního psychopata v celém městě, protože došlo k nehodě...To jako vážně pro boha živého? Kurva a co jako bude policie u nehody dělat?? Sepisovat protokoly snad? Boha...plesk plesk scénárisotvi. Třetí zaražení..."Zavedeme ho do bludiště, ve kterém se ztratí každý, kdo to nezná"... a ten magor najde jejich auto hned i bez GPS signálu jako by snad měl šestý smysl??? Čtvrté zaražení, žena to do něj narve z boku, nemalou rychlostí, auto udělá 2 salta a postřelený týpek se po tomhle nárazu (po kterém by i Michael Schumacher asi těžko dýchal) během sekundy teleportuje do neviditelnosti a během další sekundy z viditelnosti vyleze a ženskou omráčí...Jak?? Kdybych byl Namikaze Minato a měl hiraishin no jutsu, tak by se mi to takhle rychle bez teleportační značky nedokázalo povést...:D Popáté, no dramatičnost příběhu musí být že? Takže kluk který by nejradši ani nedýchal a ani se nepohnul, tak udělá kravál jako kdyby spadl Boeing 747, aneb musíme to psychopatovi ulehčit... Pošesté...to že kluk gumového psychopata jeho silou úderem do hlavy golfovou holí neomráčí se dá ještě brát jako přijatelný, že ale ženská která nemá obezitu není schopná ho dvěma údery ne zabít, ale alespoň omráčit, tak s tím na mě nechoďte. Jedna rána do hlavy touhle holí zabije i Arnolda :)) Tak pro shrnutí, abych jen nekritizoval, tak film měl napětí, byly z něj cítit emoce, v celku zajímavé téma (jestli jste šéf, tak nevyhazujte lidi z práce kvůli problémům s dopravou. Nikdy nevíte, kdy se rozhodnou vás zabít, protože už nemají co ztratit. Co si ale budeme, tak tu byl opět extrémně nedomyšlený příběh s extrémním množstvím chyb a zdůrazňuji EXTRÉMNÍM! Scénáristi vymyslí dobrý příběh, ale na detaily nehledí....Škoda... 55% ()

kolly13

Jako příběh vyšinutce, kterého popostrčila série fatálních nezdarů (a la Volný pád), to beru a kvituju. Ale určité nelogické řešení a pasáže, zvlášť konec, to ubralo na svižném hodnocení. Crow je skvělý buclík s potřebou ubližovat druhým dle své logiky a pravdy. Pistorius je v roli, která je tak přehrávaná díky hloupému scénáři, že ani pěkná tvářička a schopnosti herce v první řadě nestačí. ()

clint123

Skvelý film, presne taký podľa môjho gusta. Veľká podobnosť zo starším bratom - Voľný pád - 1993 z Michaelom Douglasom je očividná. Russell Crowe hrá naozaj dobré svoju špecifickú rolu v tomto snímku. Film ma hutnú atmosféru, napätie cítiť zakaždým, hudba pekne podkresľuje celkový dojem, podľa mňa sa oplatí si nájsť čas na tento snímok. ()

argo.smile

Nenudil som sa ani chvíľku. Zbytočne zavádzajú aj komentáre v ktorých pichajú do osieho hniezda v slabinách tohoto snímku. Russel bol proste fajn magor a všetko malo vynikajúci drive. A preto aj nadhodnotím a dám plnú 5. ()

HNTR odpad!

Absolutně nechutná a zvrácená splaška. Russell Crowe je sakra nechutnej a absolutně ho po tomhle filmu nechci znova na dlouho vidět. Škoda, že nemůžu používat sprostý slova. ABSOLUTNÍ NECHUTNOST. ()

hony23

Když se na silnici potkají 2, co mají blbej den, nemusí to dopadnout dobře. Zvlášť když jeden z nich je otyloň Russel, kterému totálně hráblo a kterého žene kupředu touha pomstít se lidstvu za všechna příkoří, která mu byla napáchána. A když ho vytočí jedna samoživitelka na cestě se synem do školy, začíná hra na kočku a na myš. Film je samozřejmě plný nelogičností a iracionálního chování postav, výsledkem toho je ale celkem strhující podívaná bez hluchých míst, prostě taková pěkná oddychovka na sobotní večer. ()

Emperor1

Taková vyšinutější verze Volného pádu, zde je děj ovšem jednodušší, ba až prostý, většinu času akční honička, ale aspoň to odsejpá. Obtloustlý Russell zde působí skutečně jako nebezpečné hovado, které vyráží dveře pěstí a těhotným přivodí samovolný potrat jen svým pohledem, popravdě, film byl vlastně zajímavý hlavně díky němu. Na druhou stranu takový Nicolas Cage v té samé roli by mě možná budil i ze spaní. ()

cubiczech

Je to často tak strašně otravný, všechny postavy jsou fakt debilní, jako vážně lituju toho času co jsem tomu věnoval (a stejně tak by měli všichni zúčastnění). Docela cool automobilový havárie (ale nic co bychom neviděli v Kobře 11) během otřesných honiček. Ani všechna ta krev a násilí nestačili k tomu aby člověku záleželo i na těch "kladných" postavách. Kamera nahovno, dialogy nahovno (a i ten malej kluk byl ke konci fakt neskutečně otravnej a ještě debilnější). Ty dvě jsou za nějakej ten gore, to člověk musí asi ocenit... ()

KukulienkaHO

Extrémne napínavá záležitosť, ktorá je skvelá vďaka svojej reálnosti. Od sekvencie na semaforoch to naberie pekelnú atmosféru, napätie sa začne rýchlo stupňovať a diváka postupne začne šokovať činnosť chlapa, ktorému zajebalo, s parádne chladným ksichtom Russella Crowea. Ďalší herci sú tiež veľmi slušní. Dej nie je úplne bezproblémový, celé je to dosť jednoduché v podstate bez akýchkoľvek zvratov, ale funguje to výborne. Na základe traileru som si myslel, že pôjde o taký ten typ filmu, pri ktorého násilných častiach sa niekedy aj usmejem a pokrútim hlavou, no nestalo sa tak. Úplne sa to do mňa zarezalo a pustilo ma to celého vypätého až po finále. "Narušený" je určite jeden z najlepších thrillerov, aké som kedy videl. ()

Hopeman

Tak s Čistou duší si sedíš za volantem svýho truckpětilitru a pak tě z nirvány vytrhne troubení zamindrákovaný matky , která nemá smysl pro hry a dramatičnost.... ()

JokerBaby

Takéto filmy veľmi nemusím. Nereálna blbosť. Ale kukol som to kvôli Ressellovi C. . Škoda že to nebolo reálnejšie . Dosť ma to vyrušovalo. Film je napínavý a stresujúci škoda že celý veľmi nereálny. Keď že je to iba film tak by to nevadilo ale on sa tak nejak javí ako dokument či reálná poviedka. Ale oplatí sa to určite pozrieť. ()

alex011

Mohlo to byť lepšie, len dať trochu logiky do toho. Ale rola psychopata Russlovi úplne sedela. LAe to správanie zvyšných postáv bez rozmyslu. ()

Ace.A.T.L.

Film o magorovi, co si řeší svoje vniřní démony, pomocí masírování jiných. Je škoda, že tam hrál Russell. Člověk tak nějak ztrácí spojení s jeho postavou, jako s padouchem, protože v tom pořád vidí pozitiváka z jiných filmů. Plno věcí tam je drobet nedotažených, plno věcí tam je přetažených a plno věcí tam je nesmyslných. Jednou jsem to viděl, nic moc mi to nedalo a tím to hasne. Za mě 2* a NEDOPORUČUJU ()

Saxos

Russell Crowe se nám pěkně vypapal v zuřivého Otesánka, který přesně jak slíbí, ukáže Rachel jednodenní peklo. Klady: tempo je správně zběsilé, stejně jako nápady vytočeného těžkotonážníka. Zápory:  na realitu zapomeňte. Závěr: doporučuji. ()

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)