Vyšinutý

• USA Unhinged (více)

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

Rayen1

Velice kolísavej film, co se do zábavnosti týče. Začátek nuda, od benzínky se to rozjede, a pak je to chvíli napínavý a pak naopak chvilku zase nuda. Film, kterej to mohl zvládnout trochu líp, jelikož téma je zvolený dobře a chtělo to jen trochu poladit scénář... Doporučil bych spíš Duel, Stopaře anebo Volný pád, když už chcete psychopata, ale takovýho, u kterýho jeho výbuchy vzteku jsou alespoň trochu pochopitelný (a když nemáte 113 minut na celý film, koukněte alespoň na videoklip od Foo Fighters - Walk, tam je to tak nějak sesumírovaný v šesti minutách :D). ()

johnsnow

Naozaj slušná jednohubka. Crowe dobrý, hrdinka tiež, mordy celkom slušné a krvavé, záverečná pasáž fajn. 4* zaslúžene. ()

borohub

Film obsahuje několik zajímavých myšlenek, které stojí za zmínku. První tou myšlenkou je, že nemá cenu situace zbytečně hrotit, další myšlenkou je, že není dobrý nápad všechna osobní data mít v mobilu, který ke všemu není zabezpečený ani heslem. Film je taková průměrná oddechovka, hodně slabá napodobenina volného pádu. Tvůrci se totálně vykašlali na nějaké detailnější rozebrání jednotlivých postav, což u takového žánru je zásadní nedostatek. Škoda, myslím, že kdyby film byl třeba o 20-30 minut delší a trošku blíže nám představil postavu Russela Crowa a Caren Pistorius tak to má určitě tak o 10 % více. On by to totiž nebyl vůbec špatný film, ale je z toho znát, že je to odfláknuté a že ani tvůrci neměli nějaké moc velké ambice.. Což je škoda, protože Russell Crowe není rozhodně špatný herec. 65% ()

LAZARUS111

Film Vyšinutý je dokonalý príklad toho ako dokážu ľudia naštvať, je to vidno mimochodom aj na FB, ČSFD alebo iných sociálnych sieťach a pár ľuďom by som vyšinutého Russella Crowa aj prial. Hlavná záporná postava samozrejme skvelo zahraná a dosť mu sadla. Pár nezmyslov vo filme bolo ale dá sa to prehliadnuť. Film ma rozhodne bavil. ()

helrohir

V podstate len béčko, ktoré však výrazne pozdvihuje Russell Crowe, a to nielen výkonom, ale aj svojou prostou prítomnosťou vo filme. Celý scenár je veľmi jednoduchý a príbeh predvídateľný, ale na druhej strane má slušné tempo a občas dokáže nepríjemne šokovať. Časté logické lapsusy v konaní postáv a schválne náhody, ktoré vždy ovplyvnia dej k horšiemu, sú však tiež dôvodom na zníženie výsledného dojmu. Taká neškodná jednohubka, ktorá neurazí ani nenadchne. 55%. ()

PlysovyMacko

Psycho šofér sa vydá za pomstou potom čo naňho zatrubi hlavná hrdinka na križovatke. Jednorozmerne postavy, priamočiary príbeh, akcne naháňačky, par drsných scen. Russell to ťahá, zabije par ludi, dĺžka 80 minut, film zabaví. ()

Pochtli

Kterak arogantní pipina, co hází vinu na vše a všechny okolo, dostane životní lekci od maniaka, co už neměl co ztratit. PS: Ta psychoterapeutka se v pátek asi zapotí :D ()

solisoli

Akčný thriller, kde Russell Crowe potvrdil svoju veľkú profesionalitu. Dej napínavý, zaujímavý určite nenudil. Predsa sa jednalo o akčný plán, pobaviť a zaujať. Scény premyslené s dobrou dynamikou, i keď v niektorých prípadoch, viac ako nepravdepodobné. Čo ale veľmi prospelo ku správnej atmosfére bola sprievodná hudba Davida Buckleya so skvelým záverom v podaní Keep Shelly in Athens - The Reaper, kde by bolo škoda odísť, skôr ako skončia titulky. Za hudbu, jedna hviezda navrch. ()

Facerr

Upocený,ufuněný psychouš Russell se s tím fakt nemaže. Trochu škoda, že se o něm divák nedozví trochu víc, ale evidentně i to by mohlo zdržovat a natahovat děj, kterej šlape pořád na plný pecky. Po krátkým úvodu nebyla snad ani minuta zbytečná. ()

xxmurphyxx

Russell Crowe je riadny bujak a ukazuje všetkým sedemdesiat kilovým fitnesákom v Nebbia legínach, že tučný sa rovná silný. Minimálne v tomto prípade to platí, radosť pozerať ako demoluje všetko, čo mu vojde do cesty, najme scéna z reštaurácie bola parádna. To platí aj pre jeho nabúchaný Ford. Celkovo sa mi veľmi páčila ta symbolika veľkej mašina a veľkého chlapa. Inak príbeh taká klasika, žiadne scenáristické orgie čakať netreba, jedná sa skôr o béčkovú kópiu Voľného pádu s Douglasom. Ale za ten pohľad na rozzúreného Russella to určite stálo. Taký ten film, keď ma človek deň blbec a potrebuje nejako vyventilovať. ()

Mamutol

Film má hodinu a půl, z toho jsou 9 minut závěrečné titulky !! To je nové povolání u filmu, dělat co nejdelší titulky zvlášť u tak malého a bezvýznamného filmu ? Takže než se rozkoukáte, tak je konec. Jo a noste u sebe nůžky, protože proti 150 kg těžkému gladiátorovi je to lepší volba než pistole v rukou policajta. ()

Sefik

Hlavní hrdina si takhle sedí v autě na křižovatce, svítí červená a on rozjímá nad tím, jak vyřešil vztah se svojí ex. Barva se změní na zelenou, on ji ale nevnímá, protože rozjímá dále... A tu ho najednou vytroubí nějaká kráva v oprejskaným volvu a zcela mu rozhodí den, jeho nepříliš dobrý den. A tak se s ní o něj musí podělit, protože ona neví, co je to mít špatný den. Vynikající Russell Crowe, který sice už zdaleka nevypadá jako generál Maximus, spíše se více se podobá Budu Spencerovi. Rozhodně bych ho ale nechtěl potkat v nepohodě. Musím dát tomuto snímku plnou palbu, i když Michal Douglas ve Volném pádu byl přeci jen nepřekonatelný. ()

srolyma

Řádně zešpekovatělý gladiátor Russell Crowe jako vybržďovač, problikávač a vytrubovač, kterému naprosto hrábne a rozjede parádní drsnou vyvražďovačku. Jo, silnice jsou válečná zóna plná vzteklých šílenců s krvavýma očima a silnou károu, radši jezdit vlakem. ()

Pecan206

Russell jako vyšinutý blázen, který váží asi 150kg, nemá problém zabíjet kvůli zatroubení automobilu. Ve filmu je napětí, akce a jedná se o akční film až o psycho horor. Film rozhodně nezklamal! ()

blondboss

Na tento film som sa dosť tešil, nakoľko téma je zaujímavá, avšak ostal som mierne sklamaný. Herecké výkony boli super, o tom žiadna reč, ale to sprosté chovanie niektorých postáv mi prišlo až príliš uletené. Navyše celý ten príbeh tvorcovia dostali až do extrémnosti a s množstvom klišé. Hlavne z policajtov spravili totálnych tupcov, ktorí netušia, kde je páchateľ, aj napriek živým záberom - spoiler alert. Každopádne ako jednohubka super. 60 % ()

wowylgu313

Těžký tomu nedat 4 hvězdy a těžký tomu nedat 2 hvězdy ... Po kliknutí na 3 hvězdy jsem tapal protože je to jak váha. Film je hezky natočený, má zajímavý nápad ale ale a ale ... Po dobu celého filmu od první vraždy si budete prostě říkat jednu otázku ... Jak je možný že mu to prochází, kde je policie, kde ne proboha armáda ... Když zavřeme obě oči tak by se na pár vteřin dalo i věřit že by vydržel po tom co dělá běhat po světě pár minut .. vraždy a psychopat v podání Russell Crowe perfektní ;) potkat v takové náladě a rozpoložení by ho asi nikdo nechtěl. ()

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)