Vyšinutý

• USA Unhinged (více)

Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí. (Vertical Entertainment)

gogo76

R. Crowe poriadne pribral, ale seklo mu to aj s tými kilami navyše. Nie je to tak dávno keď bol jedným z najobsadzovanejších hercov a darilo sa mu točiť úspešné filmy. Film Rozzúrený považujem po dlhšej dobe hodný jeho účasti a talentu. Je to síce len taká thrillerová jednohubka, ale poctivo vtiahne do deja a je vidieť, že Crowe si tú rolu užil. Je dosť pravdepodobné, že si to užije i väčšina divákov. Nejaká podobnosť s filmom Voľný pád (M. Douglas) tu je, ale tam je iná kvalita. Aj tento film na tom mohol byť o dosť lepšie, stačilo pridať pár minút a rozobrať iba jemne naznačené problémy, ktoré Crowe v úvode evidentne mal. Trochu unáhlený záver tiež mohli trochu roztiahnuť. Väčšina v tom vidí priemer ja o čosi viac, navyše som si tú jazdu s Russelom celkom užil. 70%. ()

Xmilden

Bojím se jestli se nám do příštího filmu Russell vůbec vejde. Vyšinutý je takovou tou výživnou jednohubkou, která umí být správně napínavá, dodá nám zajímavého záporáka a tentokrát i mírně sympatickou hrdinku, která udělá samozřejmě chybu, jenže v ten moment ještě netuší jak moc za ni bude muset zaplatit. Tyhle malé thrillery rozhodně můžu. Je to na jedno podívání a nemusí se u toho přemýšlet. Churstyn tady správně poznamenal, že se jedná o Stopaře ve volném pádu. 55% ()

cheyene

Agresivita za volantem vede nevyhnutelně k tragédii. Zde je tento slogan doveden ad absurdum, avšak nelze sto procentně říct, že něco takového není možné. Psychopatů mezi lidmi, automobilismus nevyjímaje, je hodně, takže každé agresivní zatroubení či gestikulování je dobré si rozmyslet. Často to opravdu nestojí za to. Také platí, že lepší ztratit minutu v životě, než v minutě život. Ale zpět k filmu. Velice dobře se sleduje, je napínavý, místy sice možná trochu nelogický, ale jako celek funguje a největší podíl na tom má skvělý Russell Crowe, jenž mi to byl mimořádně protivný a napomáhala tomu i jeho současná vizáž. S jeho kilogramy se na roli psychopata perfektně hodil a působil v ní věrohodněji, než kdyby měl figuru z dob Gladiátora. Nu a k jeho prudké australské povaze to ve skutečnosti pasovalo náramně. :) ()

LiVentura

Joo Crowe. Ten už je svině navždy! Aspoň u filmu.. :-) Jinak se jedná o zbytečný násilnický příběh. Srovnání se svým starším a oscarovým předchůdcem nesnese, byla by to urážka! ()

filmfanouch

Russell Crowe se na přelomu 20. a 21. století stal nečekaně objeveným australským (původně novozélandským) hereckým talentem, který se v roce 2000 proslavil filmem Gladiátor a za výkon v téhle sandálovské klasice Ridleyho Scotta si následně došel i pro Oscara za nejlepšího herce. A hned rok na té si téměř došel pro Oscara za ztvárnění Johna Nasha ve filmu Čistá duše. Crowe si následně zahrál charakterní role i ve filmech jako Master a Commander: Odvrácená strana světa, Těžká váha, Americký gangster, Bídnici nebo Noe, mezitím ale došlo k lehkému úpadku kariéry tohoto herce. Ten se tak v poslední době objevil například v Mumii, kde ztvárnil Dr. Jekylla/Hydea a málem by i dostal vlastní film, kdyby se celé plány na propojený vesmír Universal monster nesesypali, buddy komedii Správní chlapi a dalších filmech, vyloženě to ale působí jako by měl Crowe dobu své největší slávy za sebou, což bohužel dokazuje i fakt, že si zahrál hlavní roli v thrilleru Vyšinutý, který je........ No, prostě bizarní! Vyšinutý ale není bizarní v tom smyslu, že by byl příběh kdovíjak šokující a měl by strašně velký sociální přesah. Ano, o něco takového se tento thriller pokouší. Jenomže mu to nevychází. A v tomhle případě si nemůžu dovolit nic jiného a zmínit část komentáře Matěje Svobody AKA Mr. Hlada k tomuto snímku: ,, Na Vyšinutém mě nejvíc bavilo sledovat Russella Crowea a jeho snahu nehrát zbytečně moc dobře, aby nebylo vidět, jak zbytek filmu stojí za prd´´. Tato věta totiž víceméně shrnuje to co Vyšinutý v kostce je. Naprosto zbytečný a filmařsky vyloženě nezajímavý projekt, který neskončil na DVD nebo nešel do televize, jenom díky tomu, že se v hlavní roli objevuje Oscarová hvězda. A to, že oficiální rozpočet filmu je 33 milionů dolarů (bez reklamy!) opravdu asi jen tak nerozchodím. Russell Crowe opravdu jako by se snažil hrát co nejhůř to jde, aby nezostudil své herecké kolegy, kteří nejenom, že nejsou tak proslavení, ale vyloženě bych se je nebál označit hereckými poleny. Caren Pistorius bohužel není jako hlavní hrdinka ideální volba a Gabriel Bateman, který ještě před rokem vlastně celkem fajn táhnul remake Dětské hry tu také kdovíjak nefunguje. Je tu tak jenom vtipně falešně přehrávající Russell Crowe a je tu skutečně snaha, aby Vyšinutý fungoval jako jistý komentář k agresivním řidičům a celkově agresivním obyvatelům USA v současnosti. Ten film se snaží vysvětlit, že se vyšinutým může stát každý z nás. A celkem by to fungovalo, jenže je tu jeden zásadní háček......... Postava Russella Crowea je prostě magor! Ne sympatický magor, ani chováním pochopitelný magor, ale prostě magor! Pamatujete na Volný pád Joea Schumachera a jeho protagonistu D-Fense, který byl sice též totální hovado, ale zároveň jste mu vlastně naprosto rozuměli? Tak Tom Cooper je prostě jenom magor, který zaujme jenom tím, že Russell Crowe nestihl do natáčení ideálně zhubnout a tudíž vypadá jako by skutečně už byl pouhou troskou. Tento projekt byl vlastně úplně ideální pro Nicolase Cage, který si měl původně zahrát hlavní roli a vzhledem k tomu, že jsme si na Nicolase Cage a jeho filmy v posledních letech zvykli, by se dalo pochopit, že skutečně vlezl do tohoto. Jenomže i když má Crowe své doby největší slávy za sebou, pořád o něj takové peklo jako Vyšinutý nečekáte a jedna z prvních věcí, kterou jsem si říkal byla ta, že v tom filmu hraje Crowe a proto nemůže být vyloženě špatný. Jenže k tomu má fakt hodně blízko. Vyšinutý má štěstí v jedné věci- Trvá pouze 80 minut a tudíž velmi rychle uteče! Přesto všechno je ale od začátku vidět, že se někdo snažil tuhle triviální zápletku trochu roztáhnout a Russell Crowe je v těch scénách, kde se snaží hrát jako z béček, které by se ve videopůltech prodávali hned vedle Segalovek skutečně částečně roztomilý a daří se mu zároveň alespoň trochu vystavit tu děsivou atmosféru, která by z něj měla sálat. Jenomže pořád hraje ve filmu dle naprosto hloupého a triviálního scénáře, jenž je audiovizuálním zpracováním ještě bolestivější a prostě vypadá filmařsky vyloženě hnusně. Takhle nějak vypadají ty nejhorší filmy od studia Blumhouse, kde se též většinou podaří obsadit nějakého výrazného herce a zasadit ho mezi vyložená herecká polena ve velmi bizardním filmařském zážitku. Jenomže bizardní Vyšinutý opravdu není kvůli svému příběhu, ale už jenom kvůli tomu, že něco takového opravdu může vzniknout s hercem, který si došel pro Oscara a až v posledních letech se stal terčem lehkých posměchů. Celou dobu se vlastně jede v tom smyslu, že se Crowe na začátku naštve, fanaticky začne sledovat tu, která si dovolila na něj zatroubit a začne brutálně zabíjet její blízké. Takhle se vlastně jede celou dobu, zemře několik lidí a skončí to snahou o rádoby cool vyvrcholení, co skutečně působí jako z toho největšího možného béčka. Což je dost možná způsobeno také tím, že Vyšinutý bez pardonu béčko je. Ale ne zábavné a hravé béčko. Prostě klasické filmové béčko v tom nejhorším možném slova smyslu. A účast Russella Crowea spíš vyrušuje, nejenom díky jeho netypickému zevnějšku, ale také díky tomu, že je skutečně částečně tak trochu castingový omyl, který k celému filmu prostě nepasuje. A už na tomhle startovním bodě Vyšinutý prohrál. ´´ Dejte mi 5 milionů korun, Štěpána Kozuba a kousek prostoru na dálnici D1 a natočím vám to líp klucí´´. Klasický styl rejpání toho, že by samotný divák možná ten film natočil víc. Samo sebou se divák u toho neuvědomuje jak těžká realizace audiovizuálního díla je a většinou by divák mohl počítat s tím, že by to on osobně natočil ještě hůř, v tomhle případě si ale skutečně myslím, že Vyšinutého by zajímavěji natočil skutečně i takový Vít Olmer, který by si možná místo Russella Crowea vzal Jirku Krampola. Tenhle film svět určitě strašně potřebuje, Vyšinutého s Crowem svět nepotřeboval..... a nic se na tom nezmění, protože ten film zároveň není tak moc špatný, aby utkvěl v paměti tím, jak moc špatný vlastně je. Za 5 let si na to možná skutečně nevzpomeneme......... () (méně) (více)

Shakers

Námet nie je zlý, dokonca vie film aj zaujať, upútať diváka v niektorých scénach, ale toľko nelogických vecí (Russell Crowe chodí ako ninja) a rozhodnutí čo sa tam stane je až smiešne. Určite by som ten film vedel potopiť ešte viac, ale nechcem, pretože aj keď to bola v niektorých častiach riadna chujovia, bavil ma tento Thriller s tučným Russellom. Až tak tučným, že som chvíľku uvažoval, či to nie je John Goodman. 60% - 3* ()

Beckett51

Skoro do konce jsem byl přesvědčenej o fakt hezkých čtyřech hvězdách. To by si ale scénárista musel odpustit několik totálně dementních replik v závěru, který předešlým vesměs dobře vystavěným, zahraným a uvěřitelným 80 minutám prostřelily obě kolena. Napínavý to je jak prase, zahraný taky v pohodě a hudbu má to fakt dobrou... ale ten divnej začátek a klišoidní závěr.... ()

Pilda17

Takový ten fajn den s Russellem Crowem. Sice vypadá, jak kdyby sežral prase, ale pořád tam ten jeho um je. Místy naháněl hrůzu a žádné mazlení, ale pořádné nakládačky. Bavil jsem se a to je nejdůležitější. 8/10 = 80% ()

misterz

No... veď trúbiť sa dá predsa aj slušne... Neviem čo všetci nadávajú, ide o takú klasickú jednoaktovku, v ktorej sa stále niečo deje. Ženička uteká, chlapík naháňa. Nemá to síce logiku, ale rozhodne to nenudí, konzumná zábavička. Lepší priemer. 65/100 ()

pornogrind

Vypasenej Russell Crowe thrilleru ve kterým mu tak "trochu" ruply nervy. Poselství filmu je asi jasný. Chovejte se za volantem jako lidi a né jako zvířata. Lidská psychika je křehká a nikdy nevíte na jakýho magora(psychicky slabšího jedince) narazíte. Slabší 3hvězdy. ()

mzss1

(78%) Viděno v kině. VYŠINUTÝ, coby už poměrně dost obtloustlý Russell Crowe jako nezřízená střela, které se posral život? Proč ne, film jsem si v kině užil dosyta! Úvod mi přišel zajímavý, tvořen sestřihem skutečných záběrů agresivity lidí, takže i nějakou myšlenku měl film. Celková stopáž je krátká, takže jsem se ani na minutu nenudil. Rovněž tempo je vcelku velké, takže je škoda, že nebyl film tak o cca 15 min delší. I děj byl dost přímočarý, ale o to zde šlo. Žádní velké pitvání postavy VYŠINUTÉHO, hromada mrtvol atd – to by už nebylo asi tak moc reálné. Film se prakticky rozběhne hned, po krátkém seznámení postav se jde na věc. Russell Crowe to zahrál dobře, stejně tak jako matka toho chlapce, Caren Pistorius, které jsem fandil až do konce. Zabití obětí, o které se postaral VYŠINUTÝ, je docela krvavé a reálné. Ve finále, kdy mlátil onu matku a i jejího syna jsem ucítil jistou dávku brutality a zamyšlení k dnešní době. Samozřejmě to není žádný texaský masakr motorovou pilou, Saw apod., kde se řežou všelijaké končetiny, ale o to byl tento film realističtější. Nahánečky po dálnici byly super, přeci jsem věrný a fanatický fanoušek KOBRY 11, i když to nemůžu takto srovnávat. Našlo se tu několik bouraček, rychlých honiček atd. Technicky to bylo docela dobré, i když bych nějaké ty mouchy našel, ale čert to vem. Hudba ušla, pro potřebu filmu byla dostačující. NAPÍNAVÉ to bylo také docela, jen mě mrzí dost urychlený závěr v domě, který už jistou logiku a uvěřitelnost postrádal, ale až tak zlé finále nebylo. Jen jsem zhruba v půli filmu doufal, že to nakonec bude ještě větší BOMBA, ale nevadí. I tak tomu nic extra vytknout nemůžu. Určitě v budoucnu plánuji další shlédnutí! ()

kingik

Russell Crowe je jen krok od toho, aby si ho diváci začali plést s Johnem Goodmanem. Z idolu dobyvatele kalhotek všech dámských konfekcí je v současnosti vyžrané monstrum, co dámám rozbije hrubě ciferník, navrch "terminátorským" stylem zdemoluje kolonu aut a plánovanou návštěvu očního lékaře raději odloží (viz závěr filmu). Caren Pistorius má nezvratný důkaz, že tomu tak skutečně je. Stačilo jedno nevinné zatroubení na tuhle nevrlou kreaturu hovící si ve svém pickupu a následná absence omluvy udělala své. Následuje v podstatě Volný pád roku 2020 s Russellem Crowem. Ten už rozhodně v budoucnu nemůže hrát sympatické maníky, s takto permanentně nasupeným ksichtem patrně nebude hned tak obsazen do bláznivé komedie. Tahle herecká poloha mu plně vyhovuje. Sálá z něj abnormální nenávist, že mu Caren Pistorius, hezká a pomilovánihodná, nepodrží. Režisér Derrick Borte natočil svůj nejlepší film. Od počátku nasadil svižné tempo, vše se odehrává za bílého dne a razí si neúnavně cestu asfaltem, kde pot i dech titulního maniaka divák pocítí skoro až fyzicky. Finální střet nemá náboj předchozí permanentní napínavé naháněné, což je velká škoda. Ovšem prst ženského pohlaví po tomhle nepříjemném (silničním) zážitku zůstane napříště raději na klitorisu než na klaksonu. Troubení se opravdu nedoporučuje. 9/10 ()

Sobis87

Řemeslně standardní záležitost, Russell jako hrouda plná vzteku je fajn, ale jinak to je krajně nepravděpodobné (že by chlápek v killing-spree modu tak dlouho normálně dál fungoval ve městě?) a přitažené za vlasy, až to kazí celý zážitek. ()

Kudly4

Vyšinutý a to doslova Russell Crowe, který si vyhlídne mladou matku a udělá jí ze života ještě větší peklo, než doposud. Celkem fajn napínavá pecka, čtvrtá hvězda za povedené brutální akční scény. ()

Anderton

Kto má rád tieto "takmer real time" thrillery, nemal by byť sklamaný. Na druhú stranu ale ťažko bude ohúrený, originálneho tu vážne veľa nie je, ono aj tá myšlienka už bola spracovaná vo Falling Down a dokonca lepšie. Z Crowea ide vážne strach, čo už ale ani nie je dané ani tým, akým dobrým hercom je, ale skôr tým, ako sa tento chlapík rokmi spustil. Každopádne tu zastupuje všetkých štyridsiatnikov a päťdesiatnikov, ktorým sa prácne vybudovaný život vymkol nečakane z rúk, i keď drvivá väčšina podobne "postihnutých" mužov sa dokáže ako tak ovládnuť, keď príde na lámanie chleba. Film má slušný spád, len je lepšie sa nechať príbehom len tak unášať a nesnažiť sa premýšľať nad vecou pomocou elementárnej logiky, to by ste mohli rýchlo naraziť. ()

AppleCore

Russell Crowe sežral všechny prachy vydělaný svými předchozími hereckými úspěchy. A tak sledujeme, kterak dvou set kilový gladiátor řádí ulicemi v touze zařadit se po bok Nicolase Cage nebo Bruce Willise. V rámci magorů těžká váha. Unhinged se sice místy docela snaží a třeba z hlediska technickýho to není vůbec zlý, scénář je ale směšnej ve všech chvílích, kdy má přijít na řadu logika... A to je sakra často! ()

Yoshitsune

Tak takový záhul sem tedy nečekal, myslel sem si že to bude něco ve stylu "Na doraz", což je dobrý film, ale drží se na uzdě. Zatímco tenhle film rozhodně ne a tak se vše v tomhle filmu stupňuje a stupňuje a sem rád že v tomhle ohledu, mně film neustále něčím překvapoval a udržoval mně napnutého. Má to vynikající honičky, skvělá a dynamická hudba při nich hraje, a Russell Crow, si tenhle film vyloženě krade pro sebe. Určitě by se na tomhle filmu dali najít chyby, ale jelikož tohle byla totálně nekompromisní adrenalinová jízda, tak tomu lze i lecco odpustit a těch pět hvězdiček, si to rozhodně zaslouží. PS : A né neni to, jako Volný pád, u Volného pádu šlo o selhání jedince a pomstě celému systému, zatím tady se jedinec chce pomstít, jenom jedné konkrétní osobě. ()

silentname

"Unhinged" ma celkom slušne prekvapilo. Možno je úvod trošku pomalší a chce to čas kým sa veci dajú do pohybu, no výsledne film podľa mňa funguje presne ako má. Priznám sa, že má jedny z najlepších úvodných tituliek, ktoré som kedy videl a majú dosť do seba. Takže to musím tvorcom uznať. A je pravda, že najlepším elementom celého filmu je Russell Crowe, ktorý je tu ako jeden zúrivý a nespútaný buvol. Neviem ako lepšie by som ho ohodnotil. No kedykoľvek sa objavil na scéne, tak som vedel, že veci sa dajú do pohybu a bude to drsné. A rozhodne to aj drsné bolo. Mnohé scénky boli poriadne silné a adrenalín sa do krvi dostal. Neviem či kvôli tomuto filmu pribral, alebo pribral všeobecne, no súboje s ním pôsobili, ako keby sa Caren Pistorius bila s gorilou. Čo sa ostatného týka, myslím si, že to funguje okey. Mnohé scénky majú v sebe tú potrebnú atmosféru a drámu vďaka prítomnosti Russella Crowa, no aj scénky, kde nie je sú celkom funkčné. Caren Pistorius robí maximum čo môže a dokážeme s ňou ako hlavnou hrdinkou súcitiť. Hovorím si, či by sa veci vyvinuli inak, keby sa mu ospravedlnila za to zúrivé gesto, no nemyslím si, že film nám chce na tú otázku odpovedať. Ja si myslím, že možno aj áno. Ale hovorím... možno. Pretože úvodná scénka sama o sebe nám povie, v akom rozpoložení sa reálne postava Russella Crowa nachádza. Film ma znepokojil, bol silný a adrenalín v sebe rozhodne má. Takže za seba hovorím, že si film pokojne pozrite. Myslím si, že budete spokojní. Hodnotenie: B+ ()

PetrPan

Jednoduše poctivý, přímočarý a překvapivě i docela brutální napínák, kde jsou legrační připomínky mnoha hodnotitelů stran strašlivých nelogičností bez jediného příkladu. Za mě hlavní hrdinka zejména ZAVOLALA policajty hned, jakmile to bylo nutné a možné a spousta věcí se dá schovat za vyřčenou premisu, že americká policie má opravdu VELKÝ podstav.  Což je natvrdlému divákovi připomenuto minimálně ještě  jednou, když policie nemůže přijet oznamovatelce na pomoc, poněvadž je vytížena hromadnou nehodou, jenž se právě odehrála.  Bezejmenný vrah  je pak mnohem lepší než zdlouhavé vysvětlování jeho osobních motivů. Ve vyprávění (sdělení) o zvyšujícím se násilí ve společnosti je taková persona zkrátka působivější než citlivý psychologický profil nešťastného muže.  Bezskrupulóznost a absence zábran Croweova magora pak působí  autentičtěji a za sebe si říkám, že byste si zřejmě měli od teď dávat pozor, na koho troubíte, taky bych mohl být za volantem já... Srovnání s Volným pádem pak zcela na místě, povedená variace na totéž, jen zde holt více symbolická. Proč vlastně ne za plný počet? ()

Russell Crowe jako nelítostný gangster

Russell Crowe jako nelítostný gangster

14.05.2020

Australský herec Russell Crowe (Gladiátor) si zahraje ve snímku American Son, jenž je remakem oceňovaného filmu Prorok Jacquese Audiarda. Příběh vypráví o muži, který ve vězení spadne pod křídla… (více)