Piráti: Poslední královský poklad

• Jižní Korea Haejeok: Dokkaebi Gitbal (více)

Otrlí piráti a banditi z Čosonu hledají ztracené královské zlato. Musí přitom ale rozlousknout spoustu hádanek, přestát nebezpečné bouře a odolat nemilosrdným nepřátelům. (Netflix)

xxmurphyxx

Tak to raz muselo prísť. Asi prvý Kórejský film, kde som celkom sklamaný a dávam za dve. Takto fakt nie. Nudný a predvídateľný príbeh o poklade odohrávajúci sa na pozadí zeleného plátna, kde je triková stránka niekde medzi slabým priemerom až tragickým suterénom s bandou prehrávajúcich ochotníkov z ktorých nikto nemá dosť charizmy, aby to celé potiahol a ani jeden z charakterov nie je dostatočne vykreslený a zaujímavý, aby mu človek fandil. Tempo dosť amatérsky kolíše, je nevyvážené a logiky spolu s extrémne prepálenou akciou tu je minimálne toľko, ako v poslednom Rýchlo a zbesilo. Hlavne na cestovanie pod vodou s mechmi a záverečný shitstorm na mori, kde nie je ani náznak logiky a fyziky som čumel s otvorenou hubou, či to ako fakt myslia vážne. Ono tu aj cítiť silnú inšpiráciu touto sériou ako aj Pirátmi z Karibiku, hlavne poslednými dielmi. Je to Netflix v tom najhoršom slova zmysle. Prepálená akcia snažiaca sa byť mega cool, ploché charaktery, nevyvážené tempo, všetko je ale krásne farebné, čisté, herci s ich dokonalou frizúrou a vybielenými zubmi sú ako vytiahnutí z instagramu, ešte aj keď sa váľajú v blate....Chápem, že to mala byť rodinná oddychovka, ale tá sterilita a umelosť z toho neskutočné razí. Najhoršie je, že film nemá vlastnú identitu. Áno je to Kórejčina, ale Netflix Kórejčina a cítiť to každým záberom. To čím sú Kórejské filmy známe a tak obľúbené tu bude človek iba márne hľadať, maximálne v nejakých náznakoch, hlavne humorná zložka tu na niekoľko silených výnimiek funguje, viac krát som sa z chuti zasmial. Romantická linka zato úplne na facku. Nabudúce menej Netflixu a viac Kórei. ()

Petr.Tesar

Taková rádoby Korejská parodie na Piráty z Karibiku. Bylo to vtipné, správně ujeté, souboje trošku přes čáru a ústřední posádka v čele s kapitánkou byla fajn. Já jsem se bavil a pokud u toho nebudete přemýšlet tak se budete bavit taky. Nečekejte žádnou bombu ale na zabití večera pokud nemáte co dělat fajn. ()

lardko

První piráty ( 2014)  jsem neviděl, ale u tohohle musím říct že se to hodně povedlo. Sice pár scén vykradlo piráty z Karibiku, a pár scén bylo dost přehnaných, ale i přesto musím říct že jsem si tenhle film dost užil, Byla to pěkná jízda a tohle obsazení herců mě sedlo jak dlouho u žádného filmu. Skvělý film na který se kouknu rád znova. ()

VanTom

Divoká dobrodružná komedie se dá rozhodně označit víc jako fantasy než historický film, jelikož postupné přibližování se od A -> B -> C -> D ke ztracenému pokladu se potýkalo s takovými překážkami na cestě (a úniky, šermovačkami a ledabylými zkratkami), že by se i Odysseus s Jackem Sparrowem divili. Sebranka dobromyslných banditů-nekňubů si rychle získala sympatie a fešné kapitánce pirátů-nekňubů to natolik seklo, že mávnu rukou i nad nehezkým CGI, zvlášť když vizuál a výprava byly jinak moc fajn. Furt se něco dělo a vítr v plachtách slábnul jen občas, proto skoro za 4 *. ()

HanzoBureshi

A je to tady. Po osmi letech nám dorazilo duchovní pokračování pirátů z roku 2014. Toto pokračování pluje na stejných komediálních/parodických vlnách a nikdy to nebude žádná bomba, ale jako oddechová a zábavná jízda to je, jako u prvního dílu. Sice začátek byl slabší, ale konec byl epičtější a zábavnější a o hudbu bylo geniálně postaráno jako před osmi lety. Už tu není takový ten prvotní feeling, ale o čas bude pěkně postaráno. A abych byl upřímný...., tak jsem si tento film užil mnohem více, než třeba poslední piráty z Karibiku z roku 2017, z toho důvodu dám i těch 70%. ()

• Snímek měl původně vyjít 15. 8. 2021, ale kvůli pandemii covid-19 byl odložen. Nakonec film vyšel v IMAX formátu v kině 26. 1. 2022 a následně se 2. 3. 2022 objevil na Netflixu. (HanzoBureshi)
  • Natáčení začalo v červenci 2020 a skončilo v lednu 2021. (HanzoBureshi)