Stín v oblacích

• Nový Zéland Shadow in the Cloud (více)

Dôstojníčka letectva Maude Garrettová dostane v auguste 1943 za úlohu previezť prísne tajné dokumenty z Aucklandu na Novom Zélande na Samou. Na leteckej základni sa stane svedkom nevysvetliteľného zmiznutia pracovníka, ktorý odbavuje batožinu, keď sa jej zrazu záhadne stratí priamo pred očami. Posádka lietadla privíta novú pilotku posmešne a s nedôverou, veď žena v takej dôležitej funkcii bola v tom čase veľkou výnimkou. Maude si všimne záhadného tvora, ktorý sa drží na spodnej strane krídla bombardéra, čo väčšina posádky odmieta a neuverí tomu ani vo chvíli, keď ho tiež uvidí na vlastné oči. Po štarte musia piloti riešiť sériu nečakaných problémov, ktoré korunuje rádiová správa, podľa ktorej Maude Garretová v skutočnosti neexistuje. Maude sa prizná, že je vydatá a na palubu nastúpila pod svojím rodným menom. To však je len začiatok desivého príbehu. Z diaľky sa už blížia nepriateľské japonské stíhačky a na palube lietadla začína útočiť podivný tvor podobný kryse či gremlinovi. (TV JOJ)

blazma

Jakože jenom proto že jsem v období kdy koukám na filmy s Chloe Grace, tak jsem nějak narazil i na tuto tak trochu novotu. Musím říct, že kombinace války z minulosti a sci-fi příšerek, do toho tajný baliček v tašce. Klaustrofobie a máme tady zajímavé story, které prostě nedává smysl jak, jak někoho může takový příběh napadnou a proč si myslí, že to bude zajímavé? Tohle prostě není zajímavé, nic nedává smysl, Chloe je super herečka, ale tohle ani ona nezachrání. ()

Domas88

Jediná * pro Chloe. Výborná herečka, ale tohle ji pořád do první ligy nedá :( Škoda, její karieru sleduju od jejího prvního filmu... Věřím, že pořád na top role čeká.. ()

jokino

Film má do necelých 2 / 3 stopáže celkom slušne našliapnuté. Potom sa však zmení na...ach jáj.. Ani to nechcem radšej nijak nazvať. Taký potenciál a taká škoda. Chloe Grace Moretz mám fakt rád ako herečku, je veľmi sympatická a myslím si, že má dobre našliapnuté v hereckej keriére to niekam aj slušne dotiahnuť. Len by si mohla asi lepšie vyberať úlohy vo filmoch (ak to nebol zámer..?). Mám najrôznejšie "úlety" rád, ale toto.. ()

stihac10

První polovina skvělá, hororová, klaustrofobická konverzačka, bohužel po zjištění pravého důvodu Chloe na palubě jde film do kytek.. 5/10 ()

JokerBaby

Prvých cca 45 minút je podľa mňa úplná strata času. Ak pozerám film nepočúvam rádio. Keby som sa poznal z režisérom ten začiatok mu vyhovorím. Filmo-maniakom to netreba . Nie je to film ako Zoznámte sa, Joe Black - Brat Pitt a Anthony Hopkins. Akčné filmy nemôžu začať nudnými rozhovormi v rádiu v trvaní až 45 minút. Ak by to bolo v kine a sediaci dojedia popcorn, vypijú Colu a dvihnú sa zo stoličky a odídu. A totálna odpísanie filmu kde očakáva človek silný nástup - akciu - začína animovaným filmom. Ako sa nejaká figúrka asi Pepe námorník bojuje s příšerkou Gremlis pri vojenskom lietadle . Aj takto si niekto môže predstaviť začiatok filmu, Za mňa začiatok nepozerateľný. To ďalej sa dá v pohode. Dorazilo ma že tu niekto kto ohodnotil novú WONDERWOMAN ako odpad a tento film vychválil a dal mu 5 hviezd. ()

Jemes

prvních 20 minut se dalo a v celku to nevypadalo špatně. Čím více se ale odkrývala pravda a začala ta ulítlá mimo realitu zasazená akce, kde hlavní hrdinka zvládá všechno od kojení, až po boxovaní s příšerou a sestřelovaní letadel a to vše podtrhovala ještě kyberpunková hudba ( která mě jako jediná s hlavní hrdinkou u toho držela ). Když to bude člověk brát jako akční komedii, tak to bude asi lépe snesitelné :D ale jinak to je opravdu otřesná blbost, která nemá hlavu ani patu, ale co nadělám, když se mi Chloë libí :D ()

kpt.Johanson

J8 vlastně nevím. Ze začátku je to celkem povedený triler se záhadou, nabíhající do psychologické zajímavopsti a čím dál tím víc člověk začně být zvědavý co se tam bude dít, až do otevření krabice... pak to už letí jen strmě dolů. Za mě je to něco co mohlo mít skvělý potenciál, který Bůh ví proč někdo sejmul na dno. ()

HiroM

2 hvězdy - jedna za mou oblíbenou herečku a druhá za solidní OST, jinak film je bohužel dost o ničem. Scifi kdy se plazí po spodku letadla za letu, mňo.... ()

BlackAdder87

Zdaleka se nejedná o bezchybný film, ale pokud máte rádi béčkové akčňáky, které se neberou smrtelně váženě a jste mu ochotní mu odpustit určité mouchy, nebo spíš masařky ve scénáři tak věřím, že si jej užijete. ()

Heywood

Prvních 20 jsem trpěl, protože bylo jasné, že urážky letecké důstojnice jsou záměrně přehnané a trapné, takové ty antisuperfeministické a pochybuji, že by se za války v armádě někdo takto ke skutečnému důstojníkovi choval, byt by to byla žena. Tak jsem se hned podíval na režii a byl jsem doma.... Potom ale gremlin začal být zajímavý a do toho si kolem létala japonská Zera. Chloë Grace Moretz se proto rozhodla odhodit svou typicky vybulenou hloupoučkou tvářičku a chopila se kulometů. Hned to bylo lepší. Pak se provalila zápletka a stal se z toho slaďák za války. Důvody jejího konání byly těžko uvěřitelné a i výběr letounu (to měla v té porodnici takový přehled kdo a kde létá?) drhnul. Poté se zahájila sekvence dobrých masakrů a bylo zase chvíli na co koukat. Pak to žuchlo, padouch gremlin dostal do zubů, aniž by někdo hodlal vysvětlit, proč jednal tak jak jednal, a nakonec po pěkné pěstní westernové nákládačce přišel závěrečný heppák. Tři hvězdy až dost, ale vidět se to dalo. Točí se mnohem horší odpady.. ()

Vojta-x odpad!

Nevím kdy režiséra pustili, ale měli by ho zase zavřít. Takový odpad jsem zpočátku nečekal. Strašné ()

Saxos odpad!

Samozřejmě lze zhodnotit jednou větou „To bylo tedy psycho!“, nebo se rozepsat. Správný miš-maš. Sexistické kecy, milostný trojúhelník, falešná vojanda, dítě v kožené brašně, ženský prstík schopný nahradit závlačku poklopu střelecké věže, nějaký hnusák, kde se vzal tu se vzal, lezoucí po B17, a vlastně proč, Zera všude kolem, i bloncka s Coltem za pasem dokáže po letadle lézt, i když víme, že předchozí zranění to vylučuje, hnusák má dokonce i křídla, no pak už zase ne, povýbuchová tlaková vlna popírající fyzikální zákony, finále dovrší závěrečný mezirasový UFC v louži, s předem jasnou vítězkou, to už nic nezkazí. Ještě, že si rukáv utrhla. Závěr: určitě nedoporučuji, i když Endem zjistíte, že se jednalo o skrytou propagaci kojení na veřejnosti. ()

brasek odpad!

Primitívny a miestami  až debilný snímok. Zo začiatku komorná záležitosť plná fádnych dialógov, ktorá sa ukázala ako najlepšia časť príbehu. Lezenie po povrchu letiaceho lietadla totálny nezmysel a tlaková vlna výbuchu japonského lietadla, ktorá vráti slečnu od Toma & Jerryho nazad do kokpitu je úplná magorina! Kto toto vymyslel?! ()

Yamatosan odpad!

Lehce si lze představit kvalitní film typu telefonní budka, odehrávající se ve Sperry turret. Jenže oni raději natočí nudnou píčovinu... ()

Adrian.S odpad!

Je to úplny trash. Prvá polovica filmu je len rozhovor medzi Chloe a bandou vojakov, ktorí sú samozrejme tí najväčší sexisti na svete. Potom sú tam nejaké momenty, na ktorých sa dá aspoň zasmiať na účet tvorcov, ale celkovo strata času. ()

Ja.Malachi

waw...zjavilo sa mi to ako tien z jasného neba...dokonalý zážitok..vôbec som nevedel čo mám čakať...výborne pasujúca hudba-dve polovice filmu...obe také že som na rýchloposuv ani nepomyslel...slovný tajomný rozbeh..(taký čo to vlastne je?..)..a a finále jazda na tobogáne..:)..waw.....mimochodom..aký to musí byť pocit -byť zavretý v ocelovej presklenej guli...uff to musel byť zážitok,..nezávidím tým strelcom..:)zaslúžený plný počet!!!..ps: takto mala šlapať tá baterková žena-wonderka 1984...lebo po tomto čo som videl..už môže ísť naozaj len šliapať..:D :D..ps: 2 : je to nereálne..je to neuveritelné...ale ...položte si otázku : kto je najhorší protivník v ríži zvierat... na zemi(možno aj vesmíre?...).....samica zahnaná do kúta ked chráni mladé... :)...a potom si odpovecte...naozaj je to nereálne...?.. :D...no nič vypnúť mozog a spustiť sa tobogánom.:) ()

Mukade

"girl power" raging permanently now (vo filmoch)... totálne men-hejtr múví..... režísérka/scenáristka sadla (opakovane pravdepodobne) na lep nejakým koko**m a teraz si vybíja zlosť a myslí si/ dúfa, že napráva svet. Yeah, well... (Alebo sa snaží oportunisticky len využiť súčasnú mítú vlnu (proti ktorej nemám nič pokiaľ je v primeranej miere) Skrátka taká koncentácia mužského šovinizmu je proste nepravdepodobná a prestrelená (aj na 40. roky, môj názor) a nedala sa počúvať = neznesiteľná iritujúca peetchovina pre normálnu osobu. <--- napísané do 35. minúty, potom som začal preskakovať (aby som to dokázal dosledovať) a už neviem čo sa rozprávalo..................... Celkovo je to patetická rozprávka, somarina pre deti a "neďaleko detí". ()

RomanL

Mayday! Mayday! Žena a gremlin pod křídlem letadla! A Japonec nakonec! To je taková béčková kravina, že to prostě stojí za to vidět. O ději se ani bavit netřeba. Ale rozhodně jsem se docela dobře pobavil! :-D ()

Aprok

Jak už bylo řečeno po hodně bídné WW84! tohle je taky mega úlet ale bavilo mě to 100x víc než ta Galdotka ! škoda že to není v Cloverfield universum ten gremlin byl dobrej parchant ! :D ()