Stín v oblacích

• Nový Zéland Shadow in the Cloud (více)

Dôstojníčka letectva Maude Garrettová dostane v auguste 1943 za úlohu previezť prísne tajné dokumenty z Aucklandu na Novom Zélande na Samou. Na leteckej základni sa stane svedkom nevysvetliteľného zmiznutia pracovníka, ktorý odbavuje batožinu, keď sa jej zrazu záhadne stratí priamo pred očami. Posádka lietadla privíta novú pilotku posmešne a s nedôverou, veď žena v takej dôležitej funkcii bola v tom čase veľkou výnimkou. Maude si všimne záhadného tvora, ktorý sa drží na spodnej strane krídla bombardéra, čo väčšina posádky odmieta a neuverí tomu ani vo chvíli, keď ho tiež uvidí na vlastné oči. Po štarte musia piloti riešiť sériu nečakaných problémov, ktoré korunuje rádiová správa, podľa ktorej Maude Garretová v skutočnosti neexistuje. Maude sa prizná, že je vydatá a na palubu nastúpila pod svojím rodným menom. To však je len začiatok desivého príbehu. Z diaľky sa už blížia nepriateľské japonské stíhačky a na palube lietadla začína útočiť podivný tvor podobný kryse či gremlinovi. (TV JOJ)

rublik05

Silně podprůměrný snímek, který zachraňuje jen a pouze má oblíbená, vždy sympatická Chloë Grace Moretz, díky níž je snímek o dost snesitelnější. Stín v oblacích je takový zvláštní slepenec hned několika různých žánrů, které se střídají jak na běžícím páse, dohromady ani trochu nefungují, což má za následek, že se ve výsledu jedná o těžce uchopitelnou, ale především neucelenou směsici, kterou drží pohromadě především poměrně krátká stopáž a již zmíněná herečka. Je tady tedy od každého něco, tj. drama, akce, horor, ale dohromady vlastně nic. Nečekal jsem žádný zázrak, ale tohle mi teda vůbec nesedlo. 3/10. ()

GameboyNES

je to teda totální pičovina, nicméně jsem se u teho fakt bavil: Možná je to tím že mám pro Zabíjačku Chloe slabost ale tady prominu i tu těžkou feministickou propagaci. Jo a má to solidní 80" synťákovku. Vono se to vlastně celé nese tak trošku v duchu 80. akčního béčka. 72% ()

Alouette

Malou Chloë jsem měl rád vždycky a i tady ji to sekne. Od filmu jsem čekal všechno. Možná trochu monster, trochu klaustrofobie a i tu akční řežbu. Tohle všechno mám moc rád. Že se ale film stane dobrodružnou fantasy jsem nečekal vůbec. Kdyby se vše motalo na úrovni první třetiny filmu, určitě bych dal hvězdu navíc. ()

Worry77

Na svoje vcelku negativní hodnocení se jedná o docela slušný průměrný béčko. Celkem mě potěšilo, že je to relativně krátký, protože bejt to byť o deset minut delší, tak bych u toho už nezvládl udržet pozornost. Má to super hudbu, která do toho dějově sedne. V jistých momentech to působí fakt dobře, až bych řekl na hollywoodský úrovni (i ten green scren). Ale to opravdu jenom párkrát. Jinak totiž ty kulisy působí dost lacině. Shadow in the Cloud trpí hlavně na to, kolik zbytečností a nelogickejch blbostí tam je. Třeba posádka letadla je tvořená tolika chlapama jenom proto, aby později mohli jeden po druhým pro efekt umírat. Je škoda, že ta krysa nebyla zpracovaná líp. Jinak to, jak se s ní Chloë prala ve vodě bylo trochu cringe, stejně jako pár jejích dalších scén s dítětem. To bych ještě zvládl přehlídnout, ale nejvíc mi to kazí ty stupidní díry v ději. Šlo si s tím víc pohrát. Takhle je to jenom řadovej film, s nižším rozpočtem, kterej nicméně zaujme svým vizuálem a krásnou hlavní hrdinkou. (45%) ()

Clark_Kent

Trochu pozitivnosti za celkem zajímavou Chloë. Ten úvod budil pěknou a hutnou atmosféru. Ovšem do té doby, kdy se objevil ten skřet u podvozku. Nedalo se na to koukat vkuse, jde o slabej počin. ()

Sinusiridum

Akční/Horor/Válečný/ a přidala bych /Komedie/ Jakkoli to byla naprostá hloupost, tak to bavilo, bylo to mega akční a bylo na co se dívat. Několikero výbuchů upřímného smíchu mluví za vše. Vykašlete se na hodnocení a pobavte se. Jsou tam totiž věci, který jste ještě nikdy neviděli :o) a ani já ne ()

regentor odpad!

Otřesná slátanina kde opravdovým hororem je to dokoukat do konce.Čisté utrpení. Polovinu snímku sledujeme blond pipku zavřenou ve střílně bombardéru, což je dějově pojato jako idiotská vulgární konverzace slečna kontra zbytek posádky stroje.Bouře,přerostlý netopýr a několik Japončíků na Zerech jako stafáž pro další průběh .Příběh který je naprosto o ničem a nikam nesměřuje, kdy závěr je stejně debilní jako obrázky které se na monitoru promítaly předtím cca 80 minut. Naprostá ztráta času a možná i iluzí, poněvadž je film prezentován jako akční/horor/válečný. Ani omylem !!! ()

tartan

Pravdepodobne ani fanúšikovia populárnej hororovej komédie z 80. rokov Grremlins o malých milých škriatkoch, ktorí sa dokážu zmeniť na poriadne potvory, netušili, že tieto fantastické bytosti skutočne - podľa urban legends z obdobia 2. svetovej vojny - boli údajne zodpovedné za rôzne nehody spojeneckých pilotov a nečakané poruchy ich lietadiel. Tento fajn námet sa rozhodla spracovať čínsko-novozélandská režisérka Roseanne Liang do tepajúceho akčného hororu odohrávajúceho sa na palube amerického štvormotorového bombardéra B-17, ktorý uprostred leta 1943 letí z Nového Zélandu na Samou. Na poslednú chvíľu na palubu "Márnej nádeje", ako znie ľubozvučné meno B-17-ky, pýšiacej sa aj namaľovanou kráskou na svojom trupe, naskočí letová dôstojníčka Maude Garretová (Chloë Grace Moretz) na údajne prísne tajnej misii. A potom sa začnú diať veci... Ako hovorím, námet nevyzerá vôbec zle a mohol z toho byť skvelý alebo aspoň zaujímavý film, ale nohy mu podráža absolútne šialená zápletka. Výsledkom je neskutočný guláš, skutočná "márna nádej", kde divák nevie, či sa má smiať alebo plakať nad neuveriteľnosťou väčšiny scén. To najzaujímavejšie a najlepšie na filme je tak hneď v jeho úvode - kreslený film predstavujúci gremlinov - a v závere, kde sa pomedzi titulky striedajú dobové vojnové zábery predstavujúce ženské letkyne a nasadenie žien vo vojne, čo je téma, ktorej sa stále nedostáva zaslúženej pozornosti, ale obávam sa, že tento film to veľmi nezmení. ()

johnsnow

Film režírovaný ženou o tom, že ženy sú v armáde top a muži kokoti. To som však prekúsol ale tú pasáž s výbuchom(ktorá je už v traileri) to išlo na štýl frišno a jebnuto. Záver kde sa zo škretom pobije na férovku tiež debilina. Proste vypnúť mozog a brať to ako pičovinu na jedno pozretie a na pobavenie, aj keď s kurevsky veľkou nadsázkou. ()

Ivoman

Film pěkně ubíhá, nestihnete se ani podívat na hodinky, převelice krátká stopáž má jedinou absenci. Stačilo jednou jedinou minutovou scénou nastínit původ příšerky. Takhle je to sci-fi. Ale perfektně natočené, to se musí nechat. ()

cerdax2

Shrnuti: Nes*r se do mlade emancipovane prvorodicky, mohla by Ti natrhnout gremlina. :) Plusy: Zero jump :D a obrazova pocta damam na kridlech v zaverecnych titulcich. Udajne oceneno na IFF v Torontu - jedinou cenu, kterou bych tomu dal, je za soudnou stopaz ;). ()

Cannonball

Strašná blbosť, ale kludne by som to dal lebo som cakal čisté B-čko, kratke a veľmi veľmi jednoduché. Ale posledných 20 min je taký bordel hovädin a strate identity že to proste bolo moc, aj ked nemáte žiadne očakávania. ()

cernakus

Jak už tu někdo poznamenal, tři filmy v jednom. Prvních 50 minut skvělé komorní drama s, po dlouhé době opět, skvělou CGM. Pak to nadvakrát otočí způsob i obsah vyprávění a 10 minut je opravdu jedno velké WTF s velmi špatnými triky, až si člověk říká, že to musí být úmysl. Ale naštěstí se to pak tak nějak stabilizuje a těch zbylých 20 minut se dá v pohodě dokoukat. Škoda té nezvládnuté desetiminutovky, kdyby byla pojata jinak, tak by se to ke 4 hvězdám vyškrábalo. ()

Facerr

Feministická řachanda, kterou vážně nemíte brát vážně:). Nízkorozpočťák, do kterýho nacpali jednoho přerostlýho netopýra a Chloë Grace Moretz patří k filmům, který mám rád, ale tohle bylo tak vyduněný, že jsem musel nejednou koulet očima. Každopádně za tu Kate Bush na konci si to ty tři hvězdy zaslouží.. ()

Prubner

Na Chloë bych se mohl dívat celé hodiny. Ta taky jako jediná v téhle sračce stojí za to. Ale ten film samotný je obrovské WTF. Neuvěřitelná slátanina, kde hlavní hrdinka provádí věci, že by i Superman se Spider-Manem zezelenali závistí. Ručkování po spodku letounu s dítětem v zubech, karate souboj s příšerkou ve vodě, výbuch nepřátelského letadla, který vymrští padající hrdinku zpátky na palubu...Nevím, co tvůrci fetovali, ale musel to být dobrý matroš. Chloë, prosím, řekni, že to byla všechno parodie nebo bláznivá komedie a já to nepochopil ? Prosím, řekni to ! ()